APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

Kaip užimti vaiką vasarą kai užsidaro valstybinės mokyklos ir darželiai

Išsvajotos vasaros atostogos atkeliavo ir jau tuoj įpusės. Didelis džiaugsmas vaikams, kai nereikia anksti ryte keltis į mokyklą ar darželį, o ir tėvai leidžia ilgiau pavakaroti bei padūkti lauke.

Tačiau daugeliui tėvų iškyla klausimas, kaip užimti vaikus vasarą? Ar leisti jiems nerūpestingai mėgautis kiekviena diena, ar išvežti pavasaroti pas senelius, o gal visgi kruopščiai suplanuoti jų užimtumą bei išleisti į stovyklą ar kitą edukacinį ar sporto būrelį?

Kai kurie psichologai netgi pataria vaikų neapkrauti įvairiomis veiklomis, o leisti jiems nieko neveikti. Pasak jų, konkretaus režimo nebuvimas vaikus skatina fantazuoti ir susigalvoti sau įdomios veiklos. Taip jie lavina įvairius savęs bei aplinkos pažinimo įgūdžius ir formuoja nepriklausomybės bei atsakingumo jausmą. Tik ar visi tėvai gali sau leisti atostogauti kartu su vaikais?

Neretai nėra šalia senelių ar močiučių, o tėvams tenka keliauti į darbą. Tuomet vaikus tiesiog privaloma užimti naudinga bei įdomia veikla. Žinoma, visa diena kieme su draugais irgi šaunus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ar naudingas ir saugus?

Tuomet pasitelkiame fantaziją ir renkame patį geriausią vasaros užsiėmimą savo vaikams. Žinoma, atsižvelgiant į jo amžių, pomėgius, sugebėjimus ir tėvų materialines galimybes.

Mėgstantiems dailę ir suprantantiems meną Keramikos ir dailės dienos stovyklos organizatorė dailininkė – keramikė Nomeda Griciūtė 6-16 m. amžiaus vaikus sukvies į nuostabią stovyklą Žaliakalnyje. Trukmė 5 d.d. nuo 10 iki 14 val. Mes lipdome keramikos dirbinius, vėliau patys dekoruojame, susipažįstame su tapybos ir grafikos technikomis, tapome ant porceliano, vykstame į ekskursijas, piešiame gamtoje. Keramikos darbeliai išdegami keramikos krosnyje. Daugiau skaitykite ČIA.

Mažylius nuo 2 m. iki 5 m. priims POKŠT vaikų pramogų ir užimtumo centras. Rytas be tėvelių – puikus pasirinkimas nelankantiems darželio, norintiems įgyti socialinių įgūdžių, lavinti smulkiąją motoriką ir atrasti savyje meninių gebėjimų! Kviečiame mažuosius savo dienas praleisti prasmingai ir kūrybingai nuo 9 valandos ryto iki 13 valandos! Taip pat vaikų pramogų ir užimtumo centre kiekvieną penktadienį 16 val. vyksta meno terapijos užsiėmimai: tapyba ant vandens, dažytas smėlis bei dažyta druska – tai puiki priemonė vaikų kūrybinėms energijoms išlaisvinti. Būtina išankstinė registracija. KONTAKTAI.

Vaikų laisvalaikio ir užimtumo studija „Maži basi“  ištisus metus kviečia 2-7 metų vaikus į „Mini darželį“, kuriame veikia rytinė  (9-15val.) ir popietinė (14 iki 18val.) grupės. Taip pat kartu su darželiu liepos ir rugpjūčio mėnesiais veiks ir 10-ties dienų vasaros stovykla, kurios metu pasiūlysime 3-7 m. vaikams anglų kalbos, meninius, sveikatingumo bei edukacinius užsiėmimus. Stovykla nuo 10 iki 14val. Daugiau informacijos apie stovyklėles „Myliu gamtą ir save“ ir „Ką žmonės dirba visą dieną“ skaitykite ČIA.

Puiki alternatyva klaipėdiečiams bei svečiams. Atvykus į pajūrį ir sugalvojus ilgiau pavakaroti, Jūsų vaikais pasirūpins Vaikų užimtumo ir priežiūros centras „Pas Betę“. Ugdomoji vaikų priežiūra 1,5-6 metų vaikams (24 val. per parą), kūrybinės dirbtuvėlės 2-8 metų vaikams, stovyklos 5-8 metų vaikams,  gimtadieniai/užsakomos šventės. Puiki alternatyva norintiems daugiau nei darželio. Skatiname vaiko loginį mąstymą, kūrybiškumą, saviraišką, asmeninį išskirtinumą. Dirbame lavindami smulkiąją motoriką, taikydami meno, dailės, judesio, šviesos terapijas. Visa informacija apie centrą ČIA.

.

„Pingu`s English anglų kalbos mokykla organizuoja sezonines anglų kalbos stovyklas 5-6 m. ir 7-9 m. vaikams Vilniuje​, Klaipėdoje, Alytuje ir Druskinikuose.  „Pingu’s English“ stovyklos – išskirtinės stovyklos. Jos yra puiki galimybė pasitempti moksluose, susidraugauti su anglų kalba, susirasti daug naujų draugų bei smagiai praleisti vasaros atostogas. Pralaužiame vaikučių gebėjimą bendrauti angliškai, susidraugauti su kalba. Intensyvūs anglų kalbos užsiėmimai visą dieną su linksmiausiais žaidimais, vaidinimais, dainomis, smagiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, eksperimentais, vienos dienos patyriminiu arba orientaciniu žygiu bei nepamirštamai įspūdingu uždarymu su Pingu! PAMAINOS.

Jūsų vaikas mėgsta LEGO? Robotikos akademija tai vieta, kur vaikai užsiima technine kūryba pagal LEGO Education programą, ugdo logiką, komandiškumą, problemų sprendimo įgūdžius. 3-4 metų mažyliai susipažįsta su fizikos, programavimo pagrindais. 5-7 metų vaikučiai analizuoja mechanikos ir programavimo pagrindus bei konstruoja pirmuosius robotus. Vyresnieji susipažįsta su jutikliais, konstruoja sudėtingiausius robotus. Vasaros stovyklos, būreliai, gimtadienių šventės, užsiėmimai šeimoms ir daug daugiau įdomybių rasite SVETAINĖJE.

Siūlome šiek tiek egzotikos. Į anglų kalbos dienos stovyklas „Azijos savaitė“, „Pietų amerikos savaitė“ kviečia UAB „Scandinavian Language School“ 5-12 m.  vaikučius kviečiame  linksmai ir turiningai praleisti laiką anglų kalbos dienos stovykloje Vilniuje. Pagrindinis stovyklos tikslas – ugdyti bendrą anglų kalbos supratimą, kuris yra neįkainojamas sėkmingo tolimesnio mokymosi pagrindas. Trukmė: 5 darbo dienos. Vaikai ryte sutinkami, vakare išlydimi. Stovyklos pamainos ČIA.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ pradėjo akciją „Padovanok vaikui vasarą“. Vaikų vasaros užimtumo problemai neabejingi žmonės, verslo įmonės, savivaldybės užtikrina, kad kuo daugiau vaikų galėtų džiaugtis savo vasaros atostogomis. Į kampanijos kvietimą padovanoti vasaros atostogas atsiliepė Palanga. Projektas „Pasveikink jūrą Palangoje“ sunkiai gyvenančių šeimų vaikus iš visos Lietuvos sukvies į kurortą. Projektas „Džiaukimės, ką turime Lietuvoje“ – slidinėjimo pramogos Snow Arenoje kviečia vaikus iš vaikų namų ir iš sunkiai gyvenančių šeimų išmėginti sniego pramogas. Ieškokite įvairių nemokamų pramogų SVETAINĖJE.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia mažuosius kauniečius smagiai ir aktyviai leisti vasaros atostogas aktyvaus poilsio dienos stovykloje. Stovykla skirta 7-14 metų amžiaus vaikams. Aktyvaus poilsio vasaros dienos stovyklos „Svaja“   trukmė – penkios dienos, nuo pirmadienio iki penktadienio. Stovykla vyks Kauno tinklinio klube „Svaja“, Sporto g. 6. Pirmoji pamaina prasidės jau liepos 4 d. Pirmiesiems 90 užsiregistravusių vaikų dalyvavimas stovykloje nemokamas. Skubėkite REGISTRUOTIS!

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.