APŽVALGOS, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

Lankomiausi pramogų ir laisvalaikio parkai Lietuvoje

Lietuva, nors ir mažytė šalis, tačiau turtinga savo išskirtine gamta, nacionaliniais parkais,  slėniais, piliakalniais, upėmis  bei ežerais. Sukurta daugybė pramogų bei aktyvaus laisvalaikio vietų: nuotykių – laipynių parkai, dažasvydžio klubai, kartodromai, labiau atšilus – vandenlenčių parkai. Belieka tik išsirinkti sau labiausiai tinkamą. Ir nereikia laukti išsvajotų atostogų, nukeliauti galima ir savaitgalį. Nereikia krautis pilnų krepšių užsienio kelionėms, tiesiog susikraukime kuprinę ir keliaukime susipažinti su savo šalimi. Tikrai dar liko daugybė Jūsų  neaplankytų vietų.

Tačiau kaip išsirinkti vietą, kurioje būtų įdomu ir mažiausiems bei įnoringiausiems šeimos nariams? Tam, kad diena būtų tikrai linksma ir prasminga, rinkdamiesi vietą turite atsižvelgti į savo vaikų amžių, poreikius bei pageidavimus. Keliaujant su mažais vaikais, kopimas piliakalniais tikriausiai nebūtų pats geriausias variantas, nes mažieji greitai pavargtų ir tokia pramoga jiems didelio džiaugsmo  nesuteiktų.  

Pristatome labiausiai lankomas bei populiariausias pramogų ir laisvalaikio praleidimo vietas įvairiuose Lietuvos kampeliuose, kuriuose bus įdomu ir patogu net ir patiems mažiausiems keliautojams.  Taigi, pats metas susiplanuoti nuostabią ir pilną įspūdžių kelionę visai šeimai!

Dinozaurų parkas

Tai unikali vieta šalia Klaipėdos. Parke gyvena daugiau  nei 40 natūralaus dydžio šnypščiančių bei riaumojančių dinozaurų. Dinozaurų parke organizuojami edukaciniai užsiėmimai, galima švęsti gimtadienius ir kitas šventes. Į kainą įskaičiuotos visos pramogos, kurias galima rasti parke: dinozaurų ekspozicija, vaikų  žaidimo aikštelės, batutai, karuselės, veidrodžių labirintas, 5D kino teatras, mašinėlės, traukinukas. Taip pat dirba renginių vedėjai, kurie pasirūpins, kad gimtadienio ar kitos šventės būtų prasmingos, įsimintinos ir nepakartojamos. Kviečiame Jus atvykti į pramogų ir poilsio parką „Dino.LT“, kur visos pramogos ir gamta Jūsų laukia vienoje vietoje.

Labirintų parkas

Anykščių rajone, važiuojant link garsiojo Puntuko akmens, aplankykite vienintelį tokio tipo parką Lietuvoje. Labirintų parkas kviečia visus šauniai praleisti laiką. Jūsų laukia trys skirtingi labirintai ir daugybė pramogų. Pramogos skirtos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Čia rasite vandens kamuolius, vandens valteles, mini golfą, kreivų veidrodžių kambarį, skrydį virš labirinto, vaikų vairavimo mokyklą, galėsite pašaudyti iš lanko arba arbaleto. Laukiame Jūsų atvykstant!!!

Lajų takas

Anykščių regioniniame parke rasite pirmąjį Baltijos šalyse ir Rytų Europoje Medžių lajų tako kompleksą. Jį sudaro Medžių lajų takas, apžvalgos bokštas ir informacinis centras. Medžių lajų takas tęsiasi 300 metrų ir tolygiai kyla iki 21 metro aukščio virš žemės paviršiaus. Takas baigiasi apžvalgos bokštu, kurio apžvalgos aikštelė įrengta 34 metrų aukštyje. Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

“Žuvėdros” pramogų parkas Ignalinoje

Žuvėdros laipynių parkas su ilgiausiu skrydžiu per ežerą Lietuvoje – net 310 m ir virš 30 rungčių medžiuose bei ruožu tinkle mažyliams – kviečia aplankyti Ignaliną! Šalia Paplovinio ežero įsikūręs Žuvėdros laisvalaikio centras – pramogų parkas, restoranas, viešbutis siūlo aktyvų laisvalaikį šeimoms ir ne tik.  Siūlo ekskursijų paketus su maitinimu mokykloms. Žuvėdros skrydis – nepakartojamas laisvės pojūtis. Susitikime medyje!

Taurų nuotykių parkas 

Kur smagiau praleisi laiką, jeigu ne Taurų nuotykių parke? Taurų nuotykių parkas – tai vieta, kur nugalimos įvairios vidinės baimės, o adrenalinas veržiasi per kraštus. Tai ramybės kampelis, kuriame grynas oras išvalys blogas mintis ir padės pamiršti kasdienius rūpesčius. Taurų nuotykių parkas – tai vieta, kur pažinimo jausmo vedini, galite atsidurti dabarties ir praeities sankirtoje. Tam Jums tereikia pasikliauti mūsų gidais. Taurų nuotykių parkas tinka ir patinka tiek mažiems, tiek dideliems. Įkvėpk gryno nuotykių oro!

Klaipėdos zoologijos sodas

Zoologijos sodas įsikūręs 10 kilometrų atstumu nuo Klaipėdos. Šiandien čia priskaičiuojama apie 200 gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę Raudonąsias knygas. Klaipėdos zoologijos sodas gali didžiuotis turėdamas rečiausius Baltijos šalyse baltuosius tigrus. Įsigijus papildomo pašaro, yra galimybė gyvūnus pamaitinti patiems. Mažieji paršeliai ar ožkytės mielai ėda iš vaikų rankyčių, o vaikams tai palieka neišdildomą įspūdį.

Europos parkas

Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Muziejaus kolekcijoje – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų Magdalenos AbakanowiczSolo LeWittoDenniso Oppenheimo, Beverly Pepper įspūdingi darbai. Europos parke galima išvysti skulptūrą, pagamintą iš televizorių, Guinness World Records agentūros pripažintą pasaulio rekordu, skulptūriškos architektūros Edukacijos centrą ir kitų Gintaro Karoso aplinkos meno kūrinių. Nepamiršti ir mažiausieji. Moksleiviai kūrybinių pamokėlių metu kviečiami atrasti šiuolaikinio meno pasaulį, praplėsti akiratį, atskleisti save, išreikšti  jausmus, džiaugtis ir semtis įkvėpimo.

Grūto parkas

Grūto parkas oficialiai atidarytas 2001 metų balandžio 1 dieną Grūto kaime netoli Druskininkų. Šiame parke galėsite apžiūrėti sovietinių skulptūrų ekspoziciją. Tai puikus būdas papasakoti savo vaikams, kaip gyvenome iki iškovojant Lietuvos nepriklausomybę.  O susipažinus su istorija, laukia pramogos vaikams : Luna parkas, Mini Zoo, muziejus, paveikslų galerija, klubas – skaitykla, ir, žinoma, kavinukė, kuri pakvies atsipalaiduoti ir pailsėti.

Pašilių stumbrynas

Tai vienas iš įspūdingiausių ir dažniausiai lankomų Panevėžio girių turtų. Stumbryne laikomi stambiausi laukiniai gyvūnai – Europos stumbrai, įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Lankytojai gali gėrėtis stumbrais nuo dengtos pakylos – apžvalgos aikštelės, atsikvėpti naujose pavėsinėse šalia stumbrų aptvaro bei ilgesnį laiką stebėti kaimenės gyvenimą.  Jūsų patogumui įrengta laužavietė su suolais ir grindiniu.  Tai unikali galimybė gėrėtis stumbrais iš arti, stebėti kaip jie maitinasi, trina savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Sąrašą galėtume tęsti. Tačiau palikime kitam kartui. Galime tik pasidžiaugti pramogų bei pasiūlymų gausa Lietuvoje ir, nieko nelaukdami, juos išbandyti.

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.