39

2017-04-24  Po meningokokinės infekcijos kūdikis gyvenimą pradėjo nuo nulio: įvyko stebuklas

Penkiasdešimt procentų, kad išgyvens, ir greičiausiai nevaikščios – tokią prognozę kauniečių šeimai, kurios aštuonių mėnesių sūnų užklupo žaibiška meningokokinė infekcija, ištarė gydytojai. Vaikui teko patirti trylika operacijų, amputuoti keletą rankų ir kojų pirštų, iš naujo mokytis valgyti, sėdėti, vaikščioti. Užtat kovą su liga trimetis laimėjo ir dabar drąsiai bendrauja tiek su draugais tapusiais medikais, tiek su darželio draugais ar suaugusiaisiais.

Skaityti plačiau

76

2017-04-24  Savo kietai mieganti tėtį mergina pavertė tikra „gražuole“: pamatykite jo reakciją pabudus

Kai kas nors kietai užmiega, ne vienam kartais norisi iškrėsti kokią nors šunybę. Viena mergina nepraleido galimybės šiek tiek pasišaipyti iš savo miegančio tėčio ir paversti jo interneto sensacija.

Tiesą sakant, merginos paviešintas vaizdo įrašas sudarė įspūdį, kad truputis makiažo kiekvieną gali paversti gulbe. Iš pradžių ji paryškino tėčiui antakius, o vėliau ėmėsi ir akių makiažo. Mergina netgi prisiklijavo jam dirbtines blakstienas, o barzdotas vyras miegojo, kaip miegojęs. Padailinusi jo veido odą pudra, paryškinusi veidą įvairiais skaistalais, gudruolė sumanė padažyti tėčiui ir lūpas bei sušukuoti barzdą.

Skaityti plačiau

10156703466_0303444ea0_z

2017-04-24  KAI TĖVAI ŽINO, KAIP TAU TEISINGIAU GYVENTI

Į kabinetą jie atėjo dviese – tėvas ir sūnus. Tėvas atrodė nuoširdžiai sunerimęs. Sūnus – abejingas. Aš kažkodėl iškart nusprendžiau, kad tas abejingumas apsimestinis. Tikriausiai dėl to, kad sūnaus amžius (iš pažiūros 13-14 metų) leido įtarti paaugliškus karus su tėvais ir permanentinį tėvų pasipiktinimą tuo, kad jų atžala yra visiškai ne tokia, kokios jie tikėjosi ir elgiasi ne taip, kaip turi elgtis, vadovaujantis tėvų patirtimi.

Skaityti plačiau

ashton-bingham-113943

2017-04-24  Kaip mokyti vaikus bendrauti?

Vaikai gali išmokti socialinės kompetencijos, jeigu suaugusieji jiems padės. Pagarbus elgesys su kitais, paslaugumas, rūpestingumas, tolerancija – šių teigiamų savybių tėvai pageidauja iš vaikų. Ar atžala sugebės išsivystyti aukštą socialinę kompetenciją, priklauso nuo tėvų auklėjimo.

Skaityti plačiau

vaiku dantys

2017-04-24  Ką daryti, jei vaikas kandžiojasi?

Įsivaizduokite, kad ateinate į darželį pasiimti vaiko ir darželio auklėtoja jus pasitinka su priekaištais – jūsų mielas ir švelnus mažylis… kandžiojasi. Išgirdus tokią „naujieną“ tėvus gali ištikti šokas. Nemažiau tėvai gali nustebti patys pajutę savo mažylio dantukų aštrumą. Tačiau nors ir nepriimtinas, kandžiojimasis yra normali vaiko raidos dalis. Kandžiojimasis daugiausiai būdingas vaikams iki 3,5 m. ir daugelis darželinukų kartą ar du yra kažkam įkandę ar patys patyrę kitų įkandimą.

Skaityti plačiau