2018-12-19  KAIP IŠMOKYTI VAIKĄ NEMELUOTI: 7 IŠMINTINGŲ TĖVŲ PATARIMAI

Vaikai pradeda sąmoningai meluoti maždaug nuo 8 metų amžiaus. Iki šio amžiaus jie gali sakyti netiesą, bet to negalima vadinti melu. Vaikai iki 8 metų dar nesupranta, kur yra melas, kur apgaulė, kur išmonė, o kur – tiesa. Jie gali kažką sugalvoti savo vaikiškos fantazijos ribose, bet niekada nesugalvos sąmoningos apgaulės.

Skaityti plačiau

2018-12-19  Trys skundų rūšys

Kaip psichologas, seniai domiuosi žmonėmis: ką jie galvoja ir jaučia, kaip elgiasi. Man patinka stebėti jų veido išraiškas, įsiklausyti į žodžius, sekti balso toną. Viena mėgstamiausių stebėjimo vietų – aerouostas. Gaila, bet didžioji dalis to, ką išgirstu – skundai. Žmonės reiškia nepasitenkinimą prastu oru, sulaikytu reisu, nepatogiomis sėdynėmis. Verslininkai rėkia visa gerkle į savo telefonus, išliedami pyktį ant kolegų ir pavaldinių. Tampu begalės problemų liudininku: prasti orai, karas, ligos, ekonomikos krizė, žemas produktyvumas, pasibjaurėtini įstatymai. Susidaro įspūdis, kad prasidėjo pasaulio pabaiga.

Skaityti plačiau

2018-12-19  Kaip susitarti šeimoje

Šiuolaikiniame pasaulyje labai aštri laisvo laiko deficito problema. Tėvai labai daug dirba. Vaikai palikti arba sau patiems, arba apkrauti papildomais užsiėmimais. Dėl to šeimos nariai susitinka tik vakarais. Gerai, jeigu spėja išgerti arbatos ir pasikalbėti. Kartais ir tam nebelieka nei laiko, nei jėgų.

Skaityti plačiau