APŽVALGOS, Pramogos vaikams

Atostogos prie jūros! Ką veikti? Patarimai ir geriausi pasiūlymai šeimai!

Atostogos – tai vienas smagiausių laikotarpių, kai laiką galima leisti kartu su visa šeima. Tačiau šeimoje atsiradus mažyliui, pramogos ir poilsis tampa visai kitokie, nei buvo iki šiol.

Ruošiantis kelionei su vaikais siūlome paskaityti keletą rekomendacijų.

1) Rekomenduojame aprengti vaiką patogiais rūbais, apauti lengvais batukais, nes tikrai norėsite pasivaikščioti pajūriu ar parke ne vieną valandą, o ne nešti ant rankų savo mažylį. Taip pat nepamirškite pasiimti drabužių komplektą persirengimui. Papildomai rekomenduojame turėti: būtiniausius vaistus, t. y.: kremą nuo saulės, priešalerginius vaistus, pleistriukus ir žaizdų dezinfektantą, drėgnas servetėles, vaistus nuo temperatūros, skausmo, pykinimo, viduriavimo.

2) Leiskite vaikui pačiam išsirinkti ir susidėti žaisliukus, kuriuos jis planuoja vežtis kartu ilsėtis. Taip suteiksite pasiruošimo džiaugsmo, o ir Jūsų mažylis jausis svarbus bei savarankiškas.

3) Turėkite su savimi užkandžių, nes vaikai praalksta ir tuomet net ir maloniausias laikas prie jūros ar parke tampa nuolatiniu zyzimu.

4) Keliaudami savo transportu ar pėščiomis, darykite dažnas pertraukėles. Maži vaikai greitai pavargsta ir nėra pajėgūs įveikti didelius atstumus. Geriau pasimėgaukite ramybe keliose pajūrio ar parko vietose, nei su verkiančiais ir ant rankų nešamais vaikais aplankykite keliolika. Leiskite jiems atgauti jėgas po nuolatinio važiavimo, įvairių vietų lankymo ir ramiai pasimėgauti jūra bei smėliu.

5) Jei atvykote ne tik ilsėtis, bet ir aktyviai aplankyti muziejus ar vaikams skirtas pramogas – nors ir atostogų laikas, bet susiplanuokite savo šeimos dienotvarkę. Taip išvengsite bereikalingo streso, o vaikai nepamirš įprastos dienos tvarkos.

Išsirinkti viešbutį ar nakvynės namus, atostogaujant kartu su vaikais, taip pat nėra paprasta. Ne visi svečių namai pageidauja ir palankiai priima mažuosius šeimos narius. O net jei ir nurodyta, kad vaikai laukiami, nepasidomėjus, galite būti nemaloniai nustebinti, kai Jūsų vaikams apribojimų bus daug daugiau nei nuosavuose namuose. Todėl maksimaliam komfortui užtikrinti, būtina įsitikinti ar jūs ir Jūsų vaikai čia jausis gerai ir visa šeima galėsite pailsėti.

1) Pasidomėkite, ar Jūsų pasirinktuose nakvynės namuose/viešbutyje yra galimybė pristatyti kambaryje papildomą lovą (lovytę ar maniežą) už simbolinę sumą. Toks pasirinkimas yra visuomet pigesnis, nei mokėti už trivietį ar keturvietį kambarį.

2) Įvertinkite siūlomus patogumus, t. y. ar yra virtuvė, dušas, tualetas, jie bendri ar atskiri, televizorius, oro kondicionierius (jei naktys bus labai karštos ir būsite išvarginti dienos karščių, tikrai norėsite miegoti gaiviame kambaryje).

3) Įvertinkite saugumą: ar nėra stačių laiptų, ar durys yra lengvai atrakinamos vaikams, ar yra uždaras kiemas ir vaikai neišlėks teisiai į gatvę. Mažieji šeimos nariai yra labai smalsūs ir aktyvūs, tad, kad visų atostogų metu Jūs bent minutėlę galėtumėte atsikvėpti ir prie rytinio staliuko išgerti kavos, viešbutyje/svečių namuose, turite jaustis pirmiausia saugiai.

4) Pasidomėkite, ar yra vidinė terasa ir lauko kiemas. Pabėgus iš didmiesčių, daugelis atostogautojų nori rytais ne lėkti į paplūdimį ar pramogauti, o pasimėgauti rytine ramybe ir skaniais pusryčiais stebint, kaip vaikai kieme žaidžia su smėliu ar supasi ant sūpynių.

5) Perskaitykite kitų šeimų nuomones ir atsiliepimus www.vaikodiena.lt portale, kurie jau atostogavo šiuose poilsio namuose ar viešbučiuose. Jei jausitės nuolat stebimi, girdėsite negatyvias istorijas apie pavogtus rankšluosčius ar šakutes, net ir į geriausią viešbutį tikrai nebenorėsite sugrįžti, o atostogos bus sugadintos. Tad virtuali erdvė – puiki vieta išklausyti kitų poilsiautojų realias patirtis.

6) Peržiūrėkite atstumus nuo Jūsų poilsio namų/viešbučio iki artimiausios kavinės ar restorano, pageidaujamų aplankyti objektų ar pajūrio, parko. Vaikai greitai pavargsta, tad tikrai nenorėsite kiekvieno pasivaikščiojimo metu juos nešti ant rankų ar girdėti verkšlenimus. Taip pat verta pasidomėti, gal Jūsų pasirinkta vieta apsigyventi teikia ir maitinimo paslaugas, tuomet įvertinkite ir tai, ar jie turi vaikišką meniu.

7) Nustatykite savo šeimos vidines taisykles. Net ir pačiame brangiausiame viešbutyje tikrai nėra leistina vaikams viską laužyti ar niokoti, taip pat būtina laikytis ramybės laiko.

Lietuvos pajūryje siūlome išbandyti šias pramogas:

1) Apsilankymas Palangos gintaro muziejuje.

2) Apsilankymas Lietuvos jūrų muziejuje.

3) Dinozaurų parkas.

4) Klaipėdos zoo parkas

5) Žaidimų aikštelė Palangos parke

6) Palangos zoologijos sodas 

Atsiprašome, šiuo metu nėra apklausų.

smallvaikodiena1-300x54-300x54-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.