Klaipėda, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Austėjos Landsbergienės mokykla paliko mokinius likimo valiai

Ką daryti, kai sužinai, kad mokykla, kurią lankė tavo vaikas, uždaroma, o priėmimas į kitas mokymo įstaigas jau pasibaigęs? Tokį galvosūkį šiomis dienomis kai kuriems Klaipėdos gyventojams pateikė žinoma edukologė Austėja Landsbergienė.

Konservatorių vedlio Gabrieliaus Landsbergio žmonos A.Landsbergienės įsteigtą Karalienės Mortos mokyklą Klaipėdoje lankančių vaikų tėvus pirmadienį pribloškė elektroniniu paštu pasiekusi žinia: nuo rudens mokykla uždaroma.

Tai buvo tarsi atsisveikinimo su mokyklos bendruomene laiškas, kuriame teigiama, kad išlaikyti mokyklos nebeapsimoka, nes joje mažėja vaikų.

„Toks pranešimas buvo labiau panašus į kaltinimą tėvams, kurie savo vaikus pervedė į kitas mokyklas“, – sakė 35 metų klaipėdietė, kurios aštuonmetė duktė rudenį Karalienės Mortos mokykloje turėjo eiti į trečią klasę.

Atbaidydavo brangus mokslas

Užuot ramiai leidus vasarą, šios mergaitės tėvams dabar tenka sukti galvą, į kokią mokyklą leisti dukrą, nes vaikų priėmimas į uostamiesčio mokymo įstaigas jau pasibaigęs.

Be to, daugelio mokyklų pradinėse klasėse laisvų vietų nebėra.

Dėl to, kad prestižine laikoma Karalienės Mortos mokykla sunkiai surinkdavo normalaus dydžio klases, tėvai kaltina ją pačią. Anot jų, mokyklai trūko žinomumo.

Tėvų nuomone, matyt, dėl menkų atlyginimų buvo didžiulė mokytojų kaita, o čia dirbusių pedagogų kvalifikacija neretai buvo žemesnė nei kitose savivaldybės mokyklose.

Be to, ši mokykla uostamiestyje nebuvo populiari ir dėl nemažos mokslų kainos.

Mokslai Klaipėdos Karalienės Mortos mokykloje kainavo 750 eurų per mėnesį.

Klaipėdietė pasakojo, kad mokyklos administracijai buvo siūloma mažinti mokestį už mokslus, – taip buvo galima tikėtis sulaukti daugiau mokinių.

Tačiau į tokius siūlymus nebūdavo reaguojama, o praėjusią žiemą su tėvais susitikusi A.Landsbergienė juos ramino, kad mokyklos uždaryti nesiruošiama.

Tėvai pasigesdavo atvirumo

Tėvai mokyklos administraciją kaltina ir pasipūtimu, ir uždarumu.

„Bet kokią informaciją tekdavo išlupti lyg replėmis. Net apie tai, kad, pavyzdžiui, keičiasi mokytojas.

Aš savo vaiką leidau į šią mokyklą patikėjusi, kad joje bus mokoma iki vidurinio mokslo egzaminų. Tačiau tik prirėmusi direktorę prie sienos prieš metus sužinojau, kad ši mokymo įstaiga tebus pradinė.

Vadinasi, į penktą klasę vaiką tektų leisti į kitą mokyklą visiškai kitoje aplinkoje“, – pasakojo dėl šios priežasties savo dukterį iš Karalienės Mortos mokyklos atsiėmusi klaipėdietė.

Anot tėvų, mokyklos patalpos, kuriose anksčiau buvo Rusijos konsulatas, nėra pritaikytos mokymui ir labiau tinkamos biurui.

Tėvai siūlėsi investuoti į mokyklą ir pertvarkyti patalpas, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Vaikų skaičius kasmet didėjo

Nors viena mokyklos uždarymo priežasčių buvo minimas mažėjantis vaikų skaičius, skaičiai rodo ką kita.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, prieš 3 metus atidarytoje Karalienės Mortos mokykloje pradėjo mokytis septyni pirmokai, o dar devyni vaikai ėmė lankyti priešmokyklinę klasę.

Kitą rudenį visi devyni priešmokyklinukai tapo pirmokais, o antrokų klasė išaugo iki vienuolikos vaikų.

Į priešmokyklinę klasę tą rudenį atėjo net 17 vaikų.

2018–2019 mokslo metus pradėjo net 20 pirmokų, o visi buvę pirmokai ir antrokai perėjo į aukštesnes klases. Į priešmokyklinę klasę buvo atvesta 14 vaikų.

Taigi vaikų skaičius klasėse ne tik nemažėjo, bet net ir didėjo, o mokykla tik augo.

Tiesa, nėra žinoma, koks skaičius mokinių Karalienės Mortos mokykloje buvo numatomas šiems mokslo metams, – tokios informacijos mokykla neatskleidė.

Rėžė priekaištų Klaipėdai

Pamėginus susisiekti su Karalienės Mortos mokyklos administracija tėvų priekaištai dėl uždarumo pasitvirtino.

Kurį laiką niekaip nepavyko prisiskambinti šios mokymo įstaigos direktorei Aušrai Rabašauskienei, o autoatsakiklio balso įrašas vis pranešdavo: „Jeigu vis dar neatsiliepiame, vadinasi, šiuo metu keičiame Lietuvą.“

Vėliau perskambinusi A.Rabašauskienė atsisakė bet ką paaiškinti, kai tik sužinojo, kad jos ieško žurnalistas.

Pareiškusi, kad šiuo metu yra užsiėmusi, A.Landsbergienė žurnalistus nukreipė pas Karalienės Mortos mokyklos komunikacijos vadovę Ritą Meilūnaitę.

Tačiau ir ji nebuvo nusiteikusi bendrauti atvirai – iš pradžių taip pat mėgino aiškinti apie esą sumažėjusį mokyklos lankomumą, bet išgirdusi apie šį teiginį griaunančią statistiką į klausimus sutiko atsakyti tik raštu.

Tačiau gautas atsakymas mažai ką paaiškino.

„Deja, Klaipėdos rinka per maža auginti aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančią mokyklą.

ad pasirinkome čia plėsti puikiai veikiantį „Vaikystės sodą“, o Karalienės Mortos mokyklas mes tikslingai plėtosime Vilniuje ir Kaune“, – dėl pajūryje patirtos privataus verslo nesėkmės uostamiesčio bendruomenę kaltino mokyklos atstovė.

Moksleivių tėvai turės rūpesčių

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus patarėja

„Karalienės Mortos mokykla yra privati ir Švietimo skyriui nepriklauso, todėl apie jos uždarymą mes nebuvome informuoti. Prasidėjus mokslo metams Švietimo skyriui tik pranešama apie besimokančių vaikų skaičių.

Apie mokyklos uždarymą sužinojome iš tėvų, kurie mums jau skambino teiraudamiesi, į kokią mokyklą jie gali pervesti savo vaikus. Deja, priėmimas į miesto mokyklas jau baigtas ir laisvų vietų pradinėse klasėse turi nedaug mokymo įstaigų.

Todėl Karalienės Mortos mokykloje besimokiusių vaikų tėvai dabar turi susitaikyti su esama padėtimi ir ieškoti laisvų vietų klasėse, net jei tos mokyklos yra visai kitame miesto gale.“

Alvydas Ziabkus „Lietuvos rytas“

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.