Klaipėda, Mokyklų aktualijos, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Mokyklų vadovų irgi trūksta

Vakar Klaipėdos meras susitiko su uostamiesčio švietimo įstaigų vadovais ir padėkojo jiems už sunkų ir pasiaukojamą darbą. Pasirodo, ne tiek jau daug žmonių nori prisiimti didžiulę šių įstaigų vadovų atsakomybę. Jų trūksta taip pat, kaip ir pedagogų.

Vieną švietimo įstaigų vadovų grupę sudaro tie, kuriems jau baigiasi penkerių metų kadencija. Beveik visi jie yra nusiteikę tęsti tą darbą savo vadovaujamose įstaigose. Mero žiniomis, iš visų šios grupės vadovų tik vienas nusprendė atsisakyti šių pareigų.

Kitą grupę Klaipėdos švietimo įstaigų vadovų sudaro tie, kuriems jau sukanka pensinis amžius, kurių baigiasi darbo sutartys. Sprendimai, ar jos bus tęsiamos, ar ne, turės būti priimti, ko gero, jau po Naujųjų metų.

Šiuo metu Klaipėdos savivaldybėje yra 86 švietimo įstaigos. Iš jų 68 turi nuolatinius vadovus.

Artimiausiu metu 5 metų kadencija baigiasi 29. Iš jų 15 numato pratęsti darbo santykius antrai 5 metų kadencijai, o 14 dėl senatvės pensijos baigiantis kadencijai sprendimus turės priimti iki gruodžio 31 d.

Kiek švietimo įstaigų vadovų ketina išeiti į pensiją šiuo metu, Savivaldybė duomenų neturi. Tai paaiškės gruodžio 31 d.

Šiuo metu turimais duomenimis, kitais metais bus skelbiama 18 švietimo įstaigų vadovų konkursų, tačiau šis skaičius metų eigoje gali kisti.

Mero padėka

V. Grubliauskas norėjo atkreipti švietimo įstaigų vadovų dėmesį, kad jų darbas yra matomas ir vertinamas.

„Mano tikslas šio susitikimo metu buvo išreikšti padėką vadovams, dirbantiems išskirtinės atsakomybės ir ypatingo atsidavimo reikalaujantį darbą.

Kalbėjomės su pensinio amžiaus sulaukusiais vadovais apie jų apsisprendimą tęsti darbą iki konkurso, kuris bus paskelbtas kitų metų kovą ar balandį, ar ne.

Kai kurie vadovai eidami šias pareigas yra išdirbę ne vieną dešimtmetį. Šitas mūsų susitikimas buvo pagarbos jiems ženklas“, – „Vakarų ekspresui“ sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, trūksta ne tik pedagogų, bet ne ką mažiau ir švietimo įstaigų vadovų.

„Mes labai juntame tą vadovų “deficitą„. Kai paskelbiame konkursus, arba neateina niekas, arba norintieji dalyvauti neatitinka tam tikrų reikalavimų, arba pasirengimas būti vadovu būna nepakankamas ir laimėti konkursą nepavyksta.

Deficitas kompetentingų, atsakingų, nusiteikusių tokiai pasiaukojamai tarnybai vadovų yra didžiulis. Turime branginti kaip kiekvieną mokytoją, taip ir kiekvieną vadovą, atlikusi didžiulį darbą, sutelkusį bendruomenę, sukūrusį gerą bendravimo klimatą įstaigoje“, – sako jis.

Dalia BIKAUSKAITĖ dalia@ve.lt

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/mokyklu-vadovu-irgi-truksta

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.