Klaipėda, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Uostamiesčio problema – perpildytos mokyklos

Vasario pabaigoje, kovo pradžioje prasidės paraiškų dėl moksleivių priėmimo į Klaipėdos mokyklas teikimo procesas. Nors žadama, kad šiemet rugsėjį bus pastatyta nauja mokykla šiaurinėje miesto dalyje, priėmimas į ją kol kas nebus vykdomas.

Klaipėdos savivaldybės elektroninėje informacinėje sistemoje gyventojai prašymus dėl priėmimo į mokyklą galės pradėti pildyti: į devintas klases arba pirmas gimnazijos klases – vasario 27 d. 10 val.; vasario 28 d. jau atsidarys sistema dėl priėmimo į antras-ketvirtas, šeštas-aštuntas, dešimtas-dvyliktas klases.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės teigimu, prašymų teikti nereikia, jeigu moksleivis tęs mokslą toje pačioje mokymo įstaigoje.

Pvz., baigė 10 klasę ir pereina į 11, arba baigė keturias pradinio ugdymo klases ir pereina mokytis į penktą klasę toje pačioje progimnazijoje.

Priėmimas į pirmas klases bus pradėtas kovo 1 d., o į penktas klases – kovo 3 d.

Į darželius priėmimas vyksta nuolatos, prašymus tėveliai gali pildyti bet kada, bet grupės, kaip ir klasės, bus formuojamos nuo rugsėjo 1 d.

Elektroninė informacinė sistema, kurioje bus galima teikti prašymus, bus uždaroma balandžio 24 d., skirstymas vyks iki gegužės 26 d. „Labai prašytume gyventojų užpildyti prašymus iki tos dienos, kol sistema bus uždaryta. Vėliau, kai ji bus vėl atidaroma, tai jau bus pakartotinis pavienis priėmimas“, – sako L. Prižgintienė.

Laiko dar turima

Kol kas tikslių duomenų, kiek kokiose mokyklose, kokiose klasėse bus vietų, dar nežinoma. Šiuo metu mokymo įstaigos teikia tokius duomenis Švietimo skyriui.

Kokios yra laisvos vietos šiemet, galima pažiūrėti sistemoje klaipeda.lt, priėmimas į mokyklas. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos, be abejo, bus laisvos vietos pirmose, penktose ir gimnazijų pirmose klasėse. „Žiūrime, kiek galėsime suformuoti pirmų, penktų, pirmų gimnazijos klasių, nes jos bus visiškai naujos. Tai mums svarbiausia. Visi kiti moksleiviai bus priimami tik į laisvas vietas. Naujų klasių šiemet nebus atidaroma.

Dabar vertiname situaciją, kaip mes galime sutalpinti turimus ketvirtokus į penktas klases ir pan. Laiko dar turime, neturime tikslo forsuoti šio proceso“, – kalbėjo L. Prižgintienė.

NEPRIIMS. Šiemet per prasidėsiantį paraiškų dėl priėmimo į uostamiesčio mokyklas teikimo laikotarpį priėmimo į naująją mokyklą Senvagės gatvėje Švietimo skyrius neplanuoja.

Į naują mokyklą priėmimo nebus

Nors moksleivių, studentų skaičius Lietuvoje mažėja dėl demografinės situacijos, Klaipėdoje moksleivių skaičius auga. „Iš žiedinių savivaldybių apie Kauną, Vilnių ir Klaipėdą moksleiviai veržiasi į miesto mokyklas. Pas mus moksleivių skaičius nemažėja, be to, mes turime ukrainiečių. Jų mūsų mokyklose yra apie 900.

Pas mus juntamas didelis vietų moksleiviams šiaurinėje ir centrinėje mieto dalyje trūkumas“, – sakė L. Prižgintienė.

Paklausta, ar jau skaičiuojamos vietos naujoje mokykloje, statomoje Senvagės gatvėje, kurią žadama atidaryti šiemet rugsėjį, Švietimo skyriaus vedėja atsakė: „Mes kol kas jos neskaičiuojame, nes neturime fakto, jos dar nėra. Juk negalime priimti vaikų į nesančią mokyklą.

Įsivaizduokite, tėvai juos registruos, o mes mokyklos neatidarysime. Turiu pasakyti, kad pirmiausia į tą naują mokyklą bus perkeliami Tauralaukio progimnazijos mokiniai, o vėliau spręsime, jeigu ji kartais būtų pabaigta statyti šiemet rugsėjo 1 d.“

Pasak Šveitimo skyriaus vedėjos, Klaipėdoje nebuvo tokios situacijos, kad dėl mokinių skaičiaus mažėjimo reikėtų planuoti uždaryti kokią nors mokyklą. Tose mokyklose, kuriose mažėjo moksleivių, kurių ugdomoji kalba buvo rusų, buvo pradėtos komplektuoti lietuviškos klasės.

„Jeigu klasėje būdavo, tarkime, 16 vietoje 24 moksleivių, buvo žiūrima, kokie moksleiviai yra toje klasėje, nes specialiųjų ugdymo poreikių turintys vaikai skaičiuojami kaip du. Švietimo sistemoje dirbu jau labai seniai, neprisimenu tokio atvejo, kad dėl moksleivių stygiaus reikėtų uždaryti kad ir klasę“, – aiškino L. Prižgintienė.

Pasak jos, visos problemos yra išspręstos ir dabar uostamiesčio mokyklos yra optimalios arba perpildytos.

Paklausta, kokia šiuo metu yra didžiausia Klaipėdos švietimo įstaigų problema, Švietimo skyriaus vedėja atsakė: „Didelė ir aktuali problema – perpildytos mokyklos. Kai kuriose moksleivių skaičius siekia apie 1 000. Dėl to kyla įvairių problemų: ir dėl saugumo, ir dėl patalpų, turint omenyje ir sporto sales, ir valgyklas, ir kt. Mums reikėtų kai kuriose mokyklose mažinti mokinių skaičių.

Pedagogų stygiaus problemą juntame ir mes, bet tokių atvejų, kai vienoje mokykloje visai nebuvo dėstoma fizika, paskui nebuvo kaip išduoti atestatų, pas mus kol kas nebuvo.“

L. Prižgintienės teigimu, norint išspręsti esminę problemą Klaipėdai užtektų dviejų naujų mokyklų šiaurinėje miesto dalyje.

Dalia Bikauskaitė

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.