Klaipėda, Statistika, Vaikai/šeima

Lankantiems privačius darželius – didesnė kompensacija

Jei uostamiesčio politikai pritars, jau nuo šio mėnesio privačius darželius lankančių vaikų tėvai galės tikėtis ne tik didesnės Savivaldybės kompensacijos, bet ir liberalesnės tvarkos, norint ją gauti.

Planuojama, kad nuo šių metų sausio valdiškuose darželiuose vietos negavusių ir dėl to privatų darželį lankančių vaikų tėvams bus padengiama 150 eurų dydžio mėnesinė kompensacija. Iki šiol ši kompensacija siekė 100 eurų ir nesikeitė jau aštuonerius metus.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vedėjos Jolantos Ceplienės, siekiama, kad ši kompensacija keistųsi dažniau, atsižvelgiant į šalyje esančią infliaciją. Todėl naujame apraše buvo įtrauktas papildomas punktas, kuriuo siūloma nustatytą kompensuojamo mokesčio kainą indeksuoti atsižvelgiant į infliacijos dydį pagal Lietuvos statistikos skelbiamą Vartotojų kainų pokytį lyginant einamųjų metų rugsėjo 1 d. su praėjusių metų rugsėjo 1 d.

„Esant vartotojų kainų pokyčiui didesniam nei 3 proc., kompensuojamas mokestis bus perskaičiuojamas“, – paaiškino J. Ceplienė.

Žadama, kad į minėtą kompensaciją galės pretenduoti daugiau šeimų, mat dabar galiojančios gana griežtos taisyklės švelninamos.

Pagal dabar galiojančią tvarką mokestis iš dalies kompensuojamas vaikams, kurių tėvai yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje ir vaikas ne vėliau nei prieš 12 mėnesių buvo registruotas į eilę patekti į valdišką darželį, bet nepateko. Naujoje tvarkoje pakaks, kad vaikas į eilę būtų įrašytas bent prieš pusmetį.

Numatytas ir dar vienas palengvinimas tėvams – esant objektyvioms aplinkybėms tėvai galės kreiptis į specialią komisiją, kad ši kompensacija būtų suteikta ir tiems vaikams, kurie neatitinka aprašo nuostatų.

„Anksčiau būdavo viskas griežtai, jei aprašas neleidžia, tai ir negalime, o dabar visus netipinius atvejus galės svarstyti komisija ir priimti sprendimą. Pavyzdžiui, jei į Klaipėdą atvyks gyventi labai reikalingi specialistai ir jų vaikui reikės lankyti privatų darželį. Arba gal vaikas turi sveikatos problemų, yra labai jautrus ir negali būti didelėje grupėje, jam palankiau būti mažesnėje vaikų grupėje privačiame darželyje. Atvejų, kuriuos svarstys komisija, gali būti pačių įvairiausių“, – paaiškino J. Ceplienė.

Liberaliau bus žiūrima ir į tėvų atsisakymą pereiti iš privataus į valdišką darželį, atsiradus jame vietai.

„Dabar aiškiai apibrėžta, kad einamaisiais mokslo metais atsiradus laisvai vietai valdiškame darželyje, kompensacacijos mokėjimas nutraukiamas. Dabar bus leidžiama pabaigti lankyti privatų darželį einamuosius mokslo metus ir kompensacija bus tęsiama iki jų pabaigos“, – paaiškino J. Ceplienė.

Iki šiol atsisakius atsiradusios laisvos vietos valdiškame darželyje, vaikas iš sąrašo būdavo išbraukiamas, dabar, jei politikai palaimins naują tvarką, tėvai tokiu atveju galės teikti prašymą komisijai, kad į eilę būtų sugrąžinti.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Klaipėdoje yra 15 privačių darželių.

Nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. mokesčio kompensavimas taikomas 111 vaikų, kurie atitinka šiuo metu galiojančią tvarką. Prognozuojama, kad, įsigaliojus naujai tvarkai ir padidinus kompensuojamą mokestį iki 150 eurų, būtų apie 200 klaipėdiečių vaikų, papildomai gaunančių 150 eurų kompensaciją kiekvieną mėnesį. Tad skaičiuojama, kad per metus kompensacijoms išmokėti papildomai reikėtų apie 426 600 eurų.

Edita Gudavičė,

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.