Renginiai kraunami

Pavasarinė kelionė po Europos parką

29 kovo @ 0:00 - 31 gegužės @ 0:00

Pavasarį atvykite į Europos parko muziejų pasigrožėti atbundančios gamtos ir meno derme, daugiau sužinoti apie menininkų idėjas, kūrinių atsiradimo istorijas, paklaidžioti tarp samanų žaluma meniškai išmargintų didžiulių „kiaušinių“. 

Europos parkas – muziejus po atviru dangumi. Tokia meno muziejaus forma lemia, kad jo kūriniai, regis gyvena gyvenimą, keičia apdarus, atsiskleidžia vis kitaip, rėminami ošiančių medžių, saulės šviesos ir gamtos garsų nuotaikos.

„Pavasarį sprogsta pumpurai – gyvybės pritvinkusi forma, vasarą šienas kraunamas į kupetas, – jų forma taip pat panaši. Kaip ir neprasiskleidusių žiedų. Žmogaus viduje taip pat yra panašių kontūrų, – sakė Magdalena Abakanovič (Abakanowicz) apie savo kūrinį „Neatpažinto augimo erdvė“ Europos parke, – Bandai atidaryti duris, už jų randi kitas, už tų – dar vienas, o šių negali atidaryti… Kiekvienas šiems anonimiškiems nežinomiems objektams suteiks savo reikšmę.“ Taigi, nenuostabu, jog dažnai kūrinys pavadinamas ir „velykiniais margučiais“, ir „dinozaurų kiaušiniais“…

Europos parko muziejaus kūrėjui Gintarui Karosui pavyko sukurti ypatingą 55 ha kūrybinį kraštovaizdį – čia žymiausių menininkų kūriniai integruojami taip, kad taptų gamtos dalimi. Realybe tapęs lietuvių menininko svajonės išsipildymas – šiandien yra erdvė, skirta svajotojams ir romantikams. Atrodžiusi ambicinga, sudėtinga, sunkiai įgyvendinama idėja pavyko. Drąsiai galime sakyti, kad Europos parkas tapo vieta, kur galiausiai išsipildė ne vieno žmogaus ir ne viena svajonė – juk čia įgyvendintos daugiau nei 100 kūrėjų iš viso pasaulio idėjos. Be abejonės, svajonės pildosi ir toliau. Svarbu – svajoti.

Bundanti gamta ir vėl paskleidžia savo burtus – tiesia magiškos skaisčios žalumos kilimus mums po kojomis. Muziejuje po atviru dangumi laukiami menininkų vizijomis besidomintys ir norintys pasivaikščioti gryname ore ar pasvajoti.

Bilietus galima įsigyti muziejaus kasoje arba iš anksto internetu. Europos parke lankytis galima kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio. Bilietai ir informacija: www.europosparkas.org

 

Informacija

Pradžia:
29 kovo @ 0:00
Pabaiga:
31 gegužės @ 0:00
Renginys kategorija: