APŽVALGOS, Patarimai/rekomendacijos, Priėmimas į darželius, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikų sveikata, Vaikų teisių apsauga

Vaikų saugumas darželyje. Atmintinė darželinuko tėvams.

Anksčiau ar vėliau ateina tas lemtingas momentas, kai vaikai išauga iš kūdikystės ir iš saugių namų iškeliauja į darželį. Tas jausmas, kai turi paleisti savo vaikus į visiškai kitokią aplinką, kur nebus tėčio ir mamos, kurioje Jūsų vaikais rūpinsis kiti žmonės, daugumai tėvų kelia paniką bei didžiulį stresą. Be daugybės nerimą keliančių klausimų: ar jis bus pavalgęs, ar jis bus deramai aprengtas, ar jis užmigs pietų miegelio, dar labai svarbus klausimas – ar mano vaikas darželyje bus saugus?

Atėjus šiltojo sezono laikotarpiui didžiąją dalį vaikai praleidžia darželio kieme. Neretai gauname klausimus, kaip vaikai yra prižiūrimi ugdymosi įstaigose lauke, ar jie yra tinkamai apsaugoti nuo saulės, ar siūlomas geriamas vanduo, ar vaikų kiemas, žolė, smėlis yra saugūs?Vaikodiena.lt redakcija gavo laišką iš susirūpinusios mamos. Ji teiraujasi, ar darželio teritorijoje yra naikinamos erkės. Pasidomėjome šiuo klausimu.

„Erkių naikinimas insekticidais yra draudžiamas arba negalimas dėl tam tikrų priežasčių (vaikų darželių teritorija; kieme yra namų augintinių, kurių negalima pašalinti bent 2-3 dienoms ir pan.), todėl darželis turi užtikrinti tvarkingą aplinką, t.y. laiku ir tinkamai prižiūrėti žolę, augančius aplinkoje augalus.
Kadangi cheminių priemonių naudojimas negalimas (o net jas ir naudojant), 100 proc. apsaugos nei Jums nei Jūsų vaikui niekas negalės užtikrinti. Tačiau ugdymo įstaigose erkės vaikams įsisiurbia tikrai labai retai.“

Pakalbinome kelis ikimokyklinių įstaigų atstovus. Jie atsakys į visus rūpimus klausimus ir, galbūt, tėvai lengviau atsipūs ir išleis savo atžalas ramesne širdimi sutikti naujų iššūkių bei patirčių.

Svajūnė Blinstrubienė, Vilniaus darželio „Strazdanėlės“ Antakalnio filialo priešmokyklinio ugdymo pedagogė.

     Ilgesnės saulėtos dienos ir šiluma visus vilioja kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Šis malonus laikas prideda tiek tėvams, tiek pedagogams papildomų rūpesčių: kaip apsaugoti vaikus nuo perkaitimo, peršalimo, nešvarumų, infekcijų ir vabzdžių įkandimų. Vasara – tai laikas, kai vaikai bėgioja daugiau ir greičiau, žaidžia su smėliu, augalais, greičiau susitepa ir dar daug visko nutinka. Iš savo darbo su vaikais patirties galiu pasiūlyti šalia turėti gaivų vandens purškiklį, kuris padės greičiau atsigaivinti karštą dieną ir vaikams suteiks nepaprastai daug džiaugsmo. Vandens buteliukai su mėtos lapeliais ar agurko griežinėliais, kurie skaniai vėsina ir gaivina – privalomi vaikams būnant lauke. Suaugusiojo atsakomybė, kad didžiausio saulės aktyvumo ir intensyvumo metu vaikai būtų pavėsyje. Sportinius ar kitus žaidimus, reikalaujančius didesnio fizinio aktyvumo, patarčiau žaisti ryto metu, pavėsyje. Tėvams reikėtų pasidomėti orų prognoze ir aprengti bei apauti vaikus tinkamais rūbais, turėti atsarginius rūbus perrengti. Labai svarbu perspėti vaikus prižiūrinčius asmenis, jei vaikas alergiškas žydintiems augalams, papasakoti apie galimus simptomus ir palikti šeimos gydytojo rekomenduotus priešalerginius vaistus. Taip pat reikėtų pranešti, jei ankščiau pastebėjote alergiją vabzdžių įkandimams. Kremas nuo saulės, galvos apdangalas, tinkama avalynė ir priminimas, kad gerti vandenį reikia dažniau, nei tai darome vėsią dieną – tai jau tiesiog įpročiu tapę kasdieniai ritualai mūsų darželio vaikams.

Štai kaip smagiai galima vasaroti ir darželyje.

Namų darželiaiatstovė dalinasi tokia patirtimi bei rekomendacijomis.

     Kadangi vasaras vaikai daugiausia praleidžia lauke žaisdami arba eidami į žygius, rūpinamės, kad juos visuomet suptų saugi aplinka. Lauke smėlis dėžėse sukasamas ir dienos metu paliekamas saulėje dezinfekuotis, nakčiai uždaromas specialiais mediniais dangčiais, kad „keturkojai praeiviai“ nepaliktų „dovanėlių“, sausas smėlis prieš einant į lauką nuolat laistomas vandeniu, kad nedulkėtų. Vaikams žaidžiant lauke visuomet išnešamas geriamasis vanduo, o mažieji vis paraginami dažniau atsigerti. Tėvelius visuomet prašome vaikus rengti tik natūralių audinių, „kvėpuojančiais“, lengvais rūbeliais, kad vaikai neperkaistų, prakaituojant odos netrikdytų alerginė reakcija, būtų patogu judėti; privalomos ir kepurėlės ar skarelės nuo saulės. Jei kuris mažylis atrodo smarkiai įraudęs ar sušilęs, pedagogai visuomet pasiūlo jam ramesnę veiklą: į lauką išnešame piešimo priemones, pledukus ant žolės bei žaislus, pasirūpiname pavėsiu. Daug žaidžiame su vandeniu, nebijome visai ir lietaus bei purvo. Lauke vaikai kartu su auklėtojomis laisto gėles bei darželį. Dažnai keliaujame į žygius ar į šalia esančią pievą pinti vainikų, ar prie ežero – plukdyti laivelių. Tolimesniems žygiams visuomet naudojame ryškias liemenes su atšvaitais.
Mūsų šūkis: „Su meile kuriame namus. Tikriems dalykams, tikrai vaikystei“.

Jaukios, smagios ir saugios akimirkos „Namų darželiai“ aplinkoje!

„Pasakų namukas“ vadovė pasakoja apie vaikų saugumą bei priežiūrą jų ikimokyklinėje įstaigoje.

     Siekdami užtikrinti saugią ir tinkamą vaikų priežiūrą, rūpinamės, kad vienu metu grupėje su vaikučiais dirbtų ne mažiau kaip 2 auklėtojos. Vaikus atiduodame tik tėveliams arba sutartyje nurodytiems asmenims, prieš tai gavus tėvelių patvirtinimą telefonu. Nuolat prižiūrime darželio žaislus bei inventorių, kad jie būtų saugūs ir nekenktų vaikų sveikatai. Darželyje yra naudojamas bene sveikiausias apšvietimas tarp ugdymo įstaigų. Taip užtikriname, kad vaikų akytės bus apsaugotos nuo kenksmingo poveikio. Lauke vaikų saugumą užtikriname vedžiodami juos susikibusius į „gyvatėlę”, taip pat vaikai dėvi šviesą atspindinčias liemenes. Visi mūsų darželio vaikai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų darželyje.

     Šiandien, kalbėdami apie vaikų darželį, pirmiausia galvojame apie vaiką. Pandos darželio vaidmuo ugdant mažylio sveikatą ir stiprinant jo apsaugos įgūdžius yra labai svarbus. Šeima ir darželis du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jo ugdymą bei saugumą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai dažniausiai serga kvėpavimo organų, infekcinėmis, virškinimo, odos ligomis bei neretai patiria traumas. Todėl tokios paprastos, bet kasdienės priemonės kaip fizinis aktyvumas, grūdinimas, sveika mityba, saugi aplinka yra vieni efektyviausių būdų, padedančių užtikrinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata.

Pandos vaikų darželis siekdamas užtikrinti vaikų saugumą įsikūrė uždaroje teritorijoje, toliau nuo pagrindinio kelio, tarp gražiu pušų, todėl vaikai daug laiko galės praleidinėti gryname ore ir būti pilnai saugioje aplinkoje į kurią nepatenka pašaliniai žmonės. Kieme vaikai būna su specialiomis liemenėmis, kurios yra ryškios, specialiai pritaikytos vaikams. Aplinka turi didelį poveikį vaiko sveikatai, todėl mūsų darželio tikslas rūpintis sveikos aplinkos išsaugojimu. Mes žiūrime, kad švara, tvarka ir saugumas būtų visuose vaiko gyvenimo ir veiklos zonose: grupės patalpose, tualete-prausykloje, gamtos kampelyje, lauko žaidimų aikštelėse ir kt. Pandos darželis nuolat ir sistemingai rūpinasi patalpų vėdinimu, įrengimų, baldų ir žaislų valymu bei plovimu, kad vaikai jaustųsi saugiai. Įrengdami Pandos darželį daug dėmesio skyrėme ir vidaus patalpų saugumui. Ant langų, stalčių ir kitų vietų įrengėme ribotuvus, prie kriauklių patiesėme neslystančius kilimėlius, uždengėme elektros lizdus, kad darželinukams negrėstu joks pavojus.

vaikodiena.lt rekomenduoja šiuos privačius darželius Lietuvoje:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.