Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Tėčių dėmesiui: mokslininkai atrado kol kas nepaaiškinamą ryšį tarp tėvo ir kūdikio

Pasireiškia šis ryšys tuo, kad mažylio būsena ir savijauta tiesiogiai priklauso nuo to, kaip jaučiasi jo tėvas.

Tokios yra Mičigano valstijos universiteto mokslininkų atlikto tyrimo išvados. Eksperimentų rezultatai parodė, kad neigiamas tėvo požiūris gali žymiai sulėtinti vaiko vystymąsi, tuo tarpu anksčiau buvo manoma, kad kaltė tenka tik motinoms.

Mokslininkai išanalizavo 730 šeimų duomenis, šios šeimos buvo stebimos vykdant tyrimų programą visoje šalyje. Pirmiausia buvo nagrinėjama, kaip tėvų stresas ir psichinės sveikatos problemos, tokios kaip depresija, paveikė vaiko vystymąsi.

Gauti rezultatai prieštarauja visuotinai priimtai nuomonei, kad tėvas turi mažesnę įtaką vaiko raidai, nei motina. Tapo akivaizdu, kad stresas, įtampa ir dirglumas, kurį patiria vyras, gali neigiamai paveikti vaiko kalbos raidą ir intelekto gebėjimus. Ir ši įtaka yra dar stipresnė, nei priklausomybė nuo motinos savijautos.

Taip pat paaiškėjo, kad tėvo depresija neigiamai veikia vaikų socialinių įgūdžių vystymąsi, kai jie suauga. Ir šiuo atveju motinos būklė taip pat vaidina mažesnį vaidmenį nei tėvo būsena.

Mokslininkai dar negali paaiškinti tokios priklausomybės esmės. Aišku viena: tėvo vaidmuo auginant ir auklėjant vaikus iki šiol buvo gerokai sumenkintas. Tėvystė yra rimta užduotis motinoms ir tėčiams, ypač jauniems. Tačiau apsiginklavę naujomis žiniomis, vyriškiai gali pasistengti tapti geresniais tėvais.

Šiuo metu akivaizdus bent jau tas faktas, kad abu tėvai vienodai atsakingi už vaiko vystymąsi.

„Mes paneigėme nuomonę, kad tėvas neturi įtakos vaikams ir tiesiog atlieka fono namų ūkyje vaidmenį, o mama yra atsakinga už vaiko vystymąsi“, – teigia tyrimą kuravusi Mičigano universiteto profesorė Claire Vallotton. „Tėvai daro tiesioginį poveikį vaikams – tiek pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, tiek ilgalaikėje perspektyvoje“.

Išvada? Nuo šiol tėčiai gali absoliučiai pagrįstai teigti, kad vaikų auginimas yra vienodai svarbi tiek mamų, tiek tėčių pareiga bei privilegija. Nelabai maloni žinia toms moterims, kurios vadovaujasi principu „pasigimdyti vaiką sau“ ir iki šiol galvoja, kad yra pajėgios pačios vienos užauginti vaiką sveiku, pilnaverčiu žmogumi.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/teciu-demesiui-mokslininkai-atrado-kol-kas-nepaaiskinama-rysi-tarp-tevo-ir-kudikio/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.