Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Psichologai paaiškino, kodėl supanašėja sutuoktiniai

Amerikos mokslininkams pavyko suprasti, kodėl, bėgant metams, daug susituokusių žmonių tampa neįprastai panašūs vienas į kitą.

Lemiamą vaidmenį šiame reiškinyje atlieka vienas faktorius – ar gerai klostosi šeimos gyvenimas. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad porose, praktikuojančiose šeimose dažnus ir reguliarius kivirčus, daugeliu atvejų sutuoktiniai praktiškai nepanašūs vienas į kitą. O štai laimingi sutuoktiniai, gyvenantys drauge visiškoje harmonijoje, laikui bėgant įgauna vis daugiau panašumų.

Pasak psichologų, atsakymas į šią mįslę yra gana paprastas. Kaip paaiškėjo, mylintys sutuoktiniai pasąmonės lygmenyje kopijuoja vienas kito veido išraiškas, fizinį aktyvumą, įpročius ir netgi atmeta blogus įpročius. Pavyzdžiui, jei kas nors iš poros nusprendžia mesti rūkyti, greičiausiai tą patį padarys ir kitas sutuoktinis.

Be to, mokslininkai tvirtina, kad žmonės visada stengiasi surasti širdies draugą, panašų į juos savo išvaizda. Ir jei šeimos gyvenimas klostosi gerai, sutuoktinių išvaizdos panašumas tik didėja.

Psichologai įsitikinę, kad pagal sutuoktinių išvaizdos panašumą netgi galima nustatyti, ar jie tikrai laimingi santuokoje, ypač jei pora kartu gyvena jau daugiau nei 20 metų.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/psichologai-paaiskino-kodel-supanaseja-sutuoktiniai/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.