Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Vaiko gimimas suteikia tėvams du metus laimės

Bendro Kanados ir Amerikos mokslininkų tyrimo rezultatai parodė, kad tėvais tapusi pora laimę išgyvena ištisus dvejus metus po vaiko gimimo.

Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokyklos mokslininkai kartu su Kanados Vakarų universiteto ekspertais išsiaiškino, kiek laiko trunka tėvų laimė gimus kūdikiui. Paaiškėjo, kad teigiamos emocijos ir pakili nuotaika viešpatauja poroje visą nėštumo laikotarpį ir tęsiasi metus po vaiko gimimo. Žinoma, kūdikio mama patiria stipresnį džiaugsmą, tačiau tėvui irgi būdingi pozityvūs jausmai.

Lygiai tokios pačios teigiamos emocijos užvaldo tėvus ir gimus antrajam vaikui. Ko, deja, negalima pasakyti apie trečiojo kūdikio gimimą – šiuo atveju tėvai dažnai patenka į aklavietę, nes trečias nėštumas, remiantis statistika, toli gražu ne visada suplanuotas. Šiuo atveju džiaugsmas susilaukus vaiko nustelbia nemalonius ir skausmingus rūpesčius dėl finansinės šeimos padėties.

Mokslininkai taip pat atkreipė dėmesį į dar vieną įdomų faktą – vyresnio amžiaus tėvams emocinio pakilimo laikotarpis dėl kūdikio gimimo trunka daug ilgiau nei labai jaunoms poroms.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/vaiko-gimimas-suteikia-tevams-du-metus-laimes/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.