Klaipėda, Naujienos, Pirmokas

Registracija į mokyklas: tėvams kyla neaiškumų

Kovo 3-ąją prasidėjo priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklų pirmas klases. Tačiau jau nuo pat registracijos pradžios tėveliams kilo neaiškumų.

Į „Vakarų ekspreso“ redakciją kreipėsi būsimo pirmoko mamytė, kuri tikino, jog vaikas niekur anksčiau nelankė jokios ugdymo įstaigos ir registracijoje pasirinkus atitinkamą mygtuką, užregistruoti vaiko į mokyklą nepavyksta. Sistemoje pasak jos, nebegalimas konkrečios mokyklos pasirinkimas. Tačiau pažymėjus, jog anksčiau vaikas lankė ugdymo įstaigą, registracija į mokyklą galima.

Apie šią situaciją pasiteiravus Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus, „Vakarų ekspresui“ buvo patikinta, jog Priėmimo į mokyklas prašymo laukas „Įstaiga, iš kurios atvykstama“ buvo visada, tačiau tik nuo šių metų šis laukas tapo privalomu.

„Jeigu pateiktų įstaigų sąraše nėra įstaigos, iš kurios vaikas atvyksta, prašymo lauko pasirinkime reikia pasirinkti „Kita“ ir užpildyti likusius atsidariusius laukus. Dėl šios problemos kai kurie tėvai kreipėsi į Švietimo skyrių. Kadangi šis privalomas prašymo laukas tėvams kelia klausimų, tikslinsime instrukcijose šio lauko pildymą“, – dėstė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Griciuvienė.

Paaiškinimus kaip pildyti Priėmimo į Klaipėdos mokyklas prašymą galima rasti instrukcijoje: https://svietimas.klaipeda.lt/kaip-uzpildyti-prasyma/11

Informacija

Prašymai mokytis 2022–2023 mokslo metais, prisijungus prie Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainės (www.klaipeda.lt) paskyros „Priėmimas į mokyklas“, pradedami registruoti nuo 2022 m.:
kovo 1 d. 10 val. į 9 klases;
kovo 2 d. 10 val. į 10–12 klases;
kovo 3 d. 10 val. į 1 klases;
kovo 7 d. 10 val. į 2–4 ir 6–8 klases;
kovo 8 d. 10 val. į 5 klases.

Priėmimo aprašo naujovė:

Sistemoje registruojami prašymai, kai pradedama lankyti mokyklą arba mokyklą norima pakeisti.

Teikiami rašytiniai prašymai mokyklų vadovams ir jų Sistemoje registruoti nereikia, kai tęsiamas mokymasis toje pačioje mokykloje (iš priešmokyklinės grupės į 1 klasę (mokykloms-darželiams netaikoma), iš 4 į 5 klasę, iš 10 į 11 klasę). Tokie prašymai pradedami registruoti mokyklose aukščiau įvardintais terminais iki pagrindinio priėmimo vykdymo pradžios (iki gegužės 3 d. imtinai).

Vėliau pateikti prašymai tenkinami tik tuo atveju, jeigu, pasibaigus pagrindiniam priėmimui, mokyklose liko laisvų vietų.
Prašymus registruoti Sistemoje gali visi Lietuvos Respublikos piliečiai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Vaiva MakarauskaitėVEvaiva@ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.