Klaipėda, Naujienos, Vaikai/šeima

Putiną šlovinusi mokytoja be darbo išbuvo neilgai: pasižadėjusi nepolitikuoti, pedagogė grįžo į tą pačią gimnaziją

Prieš porą metų plačiai nuskambėjęs Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir sovietmetį per pamoką gyrusios Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytojos skandalas baigėsi labai netikėtai. Pedagogė savo noru išėjo iš darbo. Tačiau netrukus paprašyta laikinai grįžti į tą pačią gimnaziją, nes nėra kam gimnazistus mokyti rusų kalbos.

Šį ketvirtadienį, kviesdama Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius kuo greičiau pritarti supaprastintai iš Ukrainos atvykusių mokinių priėmimo į uostamiesčio švietimo įstaigas tvarkai bei kalbėdama apie galimus ukrainiečių konfliktus su rusakalbiais bendramoksliais Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė užsiminė ir apie per visą Lietuvą plačiai nuskambėjusį įvykį.

Dar 2020 metų vasarį Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja per rusų kalbos pamoką gyrė Vladimirą Putiną ir šlovino sovietmetį.

„Rusiją šlovinusi mokytoja nebedirba Vydūno gimnazijoje“, – patikino L. Prižgintienė.

Švietimo skyriaus vedėja „Vakarų ekspresui“ negalėjo pasakyti, kaip pedagogė atsisveikino su gimnazija – buvo atleista ar pati išėjo iš darbo.

Pasiūlyta paskambinti pačiam Vydūno gimnazijos direktoriui Arvydui Girdzijauskui.

Pastarojo atsakymas buvo labai netikėtas.

„Ji iš darbo išėjo savo noru. O mes paskui ją vėl priėmėme. Neturėjome kitos mokytojos, todėl priėmėme laikinai. Kol surasime kitą rusų kalbos mokytoją.

Sutarėme, jog savo pamokose politinių temų nelies. Ir ji susitarimo laikosi. O pedagogė jį yra gera“, – „Vakarų ekspresui“ ketvirtadienį sakė A. Girdzijauskas.

47-erių metų darbo stažą turinčios pedagogės (turi ekspertės kvalifikaciją, yra parengusi nemažai rusų kalbos olimpiados dalyvių) pamoką telefonu slapta nufilmavo patys tuometiniai dešimtokai.

Įrašas greitai išplito socialiniuose tinkluose ir sulaukė daugybės komentarų.

„Man labai nepatinka kai kurie jūsų pasakymai. Kada baigs kadenciją Putinas? Jėzau, aš sakau, Dieve, kad jis nebaigtų tos kadencijos.

Jūs dar nematėte tų gamyklų, kurios jau sugriauti iki žemės. Kiek darbo vietų buvo, kokių mokyklų buvo kaimuose – aš gi jums pasakojau, koks buvo turtingas kabinetų aprūpinimas. Kas padarė? Kas pastatė?

Aš žinau, apie ką jūs norite pasakyti: mes norėjome gyventi taip, teko gyventi kitaip. Gerai, jau ketvirtas dešimtmetis eina, kai jūs gyvenate savarankiškai. Gyvenat. O jeigu nebūtų Europos Sąjungos, ar išgyventumėte? Vsio, daugiau nieko nesakau“, – per pamoką kalbėjo mokytoja.

„Vakarų ekspresas“ rašė, jog į šį įrašą sureagavo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Nėra ko vynioti į vatą – tai šokas ir gėda, kurios nėra ko gėdytis ar bandyti pasislėpti nuo jos kur nors krūmuose…

Pirmiausia, noriu pasidžiaugti ir padėkoti šios mokyklos ir konkrečiai šios klasės moksleiviams, kurie pasirodė gerokai sąmoningesni, pilietiškesni ir patriotiškesni nei juos „mokanti“ pedagogė.

Galvojau ir tikėjausi, kad buvusi buvusio miesto Tarybos nario pamoka jau išmokta, pasirodo, kad ne“, – sakė V. Grubliauskas.

Darius ČiužauskasVEciuzas@ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.