Uostamiesčio mokyklas lankančių vaikų tėvai vis dar įsiaudrinę – problemos dėl netinkamo maitinimo kai kuriose mokyklų valgyklose nesibaigia. Svarstoma, kad situacija nesikeis tol, kol šio klausimo spręsti iš esmės nesiims Savivaldybės administracija.
„Mūsų organizaciją vis dar pasiekia daugybė skundų dėl prasto maitinimo mokyklų valgyklose, ypač ten, kur šiemet pasikeitė tiekėjai. Tiesa, daugelis tėvų yra įbauginti mokyklų vadovybės, tad bijo kreiptis oficialiai, tačiau viešojoje erdvėje masiškai dalijasi valgyklinių patiekalų nuotraukomis, skundžiasi padidėjusiomis kainomis ir suprastėjusia maisto kokybe“, – pasakojo Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.
Apgailestaujama, kad daugelio mokyklų vadovai linkę ginti ne tėvų, o valgyklos darbuotojų interesus. Esą ne kartą tėvai girdėjo frazes, kad mokykla yra skirta mokyti mokinius, o ne maitinti, tad nereikėtų taip sureikšminti maitinimo. Kiti mokyklų vadovai tėvams aiškino, kad reikia šiek tiek palaukti, leisti naujiems tiekėjams apšilti kojas ir viskas esą išsispręs.
„Bet iš netylančių tėvų skundų matome, kad niekas nesisprendžia. Manau, ir mokyklų vadovai turėtų būti suinteresuoti, kad mokykloje tiek daug laiko praleidžiantys mokiniai turėtų galimybę tinkamai pavalgyti. Bet tenka girdėti ir tokius jų pasisakymus, kad, keliant problemas į viešumą, neduok Dieve, pabėgs ir dabartiniai tiekėjai, tad esą mokiniai liks iš viso be maitinimo. Apie ką mes kalbame?“ – stebėjosi Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė.
Negana to, kad vaikai maitinami bet kokiu maistu, būna ir taip, kad jie net nespėja pavalgyti – nuskambėjus skambučiui į pamoką nupirktas patiekalas lieka garuoti ant stalo, nes vaikas žino, kad pavėlavęs į pamoką sulauks nuobaudos.
„Tiesa, yra ir tokių mokyklų, kur į vaikų vėlavimus žiūrima atlaidžiau, tad vaikai per pertraukas spėja nubėgti pavalgyti ir į namus. Kiti bėga pirkti abejotinos vertės užkandžių į parduotuvę„, – kalbėjo A. Zarambienė.
Pasak jos, jei situacija nesikeis, svarstoma rašyti raštą Savivaldybės administracijai.
„Panašu, kad dabar mokyklų vadovai yra palikti vieni spręsti šią rimtą problemą, bet jie nėra pajėgūs. Reikėtų rimtos darbo grupės. Galbūt reikėtų vienyti paslaugas ir daryti centralizuotą pirkimą„, – svarstė A. Zarambienė.
Informacijos šaltinis: ve.lt
Palikti komentarą