Klaipėda, MOKYKLOS, Naujienos, Pirmokas, Statistika, Vaikai/šeima

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų?

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų. Socialiniuose tinkluose jau pasipylė nepatenkintų tėvų skundai, kad vaikai nepateko į norimas ugdymo įstaigas.

„Sūnus ketverius metus mokėsi Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Sistemos įvertinimu, į 5 klasę toje pačioje mokykloje jis eiti nebegalės, į mokyklą pagal gyvenamąją vietą – Klaipėdos „Verdenės“ progimnaziją – taip pat ne. Dukra į pirmąją klasę pagal gyvenamąją vietą į „Verdenės“ progimnaziją“ – taip pat nepateko. Gyvename Putinų gatvėje, ši gimnazija mums artimiausia. Tad jokių kitų ugdymo įstaigų prašyme nenurodžiau. Įdomu, kokiu būdu ir kokiais kriterijais ši sistema rėmėsi, kaip buvo vykdoma atranka?“ – klausė klaipėdietė Arminė Petkutė.

Moteris stebėjosi, jog į sistemą nėra įvesti ir tokie svarbūs bei jautrūs kriterijai kaip šeiminė padėtis, tėvų specialieji poreikiai.

„Aš esu vieniša mama, dirbu nuo 8 iki 18 val. Vežioti vaikus po skirtingas mokyklas man yra sudėtinga. Pažįstu mamą, kuri turi judėjimo negalią, o jos vaikas specialiųjų ugdymo poreikių dėl regos, ir jis taip pat nepateko į šalia namų esančią „Verdenės“ progimnaziją. Jo mama tikrai negalės vežioti.

Nejaugi atsiradus elektroninei priėmimo į mokyklas sistemai neliks jokio žmogiškumo?

Bet juk sistemą kuria žmonės, galbūt ją reikėtų taisyti? Suprantu, kad taip yra dėl to, kad ši vienintelė mokykla šiaurinėje miesto dalyje perpildyta, bet kodėl situacija tiek metų nesikeičia. Galbūt lietuviškos klasės gali būti formuojamos pustuštėje M. Gorkio mokykloje, kuri yra centre“, – svarstė pašnekovė.

Klaipėdos Vydūno mokyklos raštinės administratorė Regina Aglinieks patvirtino, jog sistema pašalino iš šios mokyklos daug vaikų. „Su būsimaisiais penktokais nėra bėdos, bet labai daug devintokų išmėtyti į mokyklas, kurios jiems priklauso pagal gyvenamąją vietą, nors prioritetas turėjo būti ta mokykla, kurioje mokėsi iki tol. Nesupratome, kodėl taip atsitiko. Tikimės, kad klaida bus ištaisyta“, – dėstė pašnekovė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė nepatenkintųjų prašė kantrybės, supratingumo.

„Visada po priėmimo į ugdymo įstaigas būna nepatenkintų žmonių. Pagrindinė priežastis – šiaurinėje miesto dalyje trūksta mokyklų. Tačiau šiais metais buvo ir kitų niaunsų, gal žmonės klaidingai, be lietuviškų raidžių užpildė prašymus, gal jų iš viso nepateikė. Todėl tuos, kurie negavo pranešimo apie priėmimą į mokyklą, nepateko į norimas mokyklas ar į tų pačių mokyklų, kuriose jau mokėsi, aukštesnes klases, prašome kreiptis į Švietimo skyrių. Jeigu nepavyks prisiskambinti, prašome rašyti elektroniniu paštu ir nurodyti kontaktinį telefono numerį. Specialistai perskambins ir išanalizuos situaciją„, – ramino vedėja.

RAMINA. Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė nepatenkintųjų prašė kantrybės ir supratingumo ir užtikrino, kad visiems vaikams vietos miesto mokyklose užteks.

Priėmimas į mokyklas Klaipėdos dar nesibaigė. Gegužės 15 d. prasidė II priėmimo etapas, kuriame galima dalyvauti, jeigu netenkina mokykla, į kurią vaikas pateko. Pasibaigus II priėmimo etapui, nuo gegužės 20 d. bus siūlomos visos laisvos vietos, kurios bus matomos sistemoje.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.