Pramogos vaikams, Renginių anonsai

Patvirtintos muziejų lankymo lengvatos

R kultūros ministras Šarūnas Birutis sveikina visus moksleivius, jų tėvelius ir pedagogus Rugsėjo 1-osios, Mokslo ir žinių dienos, proga bei kviečia šiais mokslo metais labiau pažinti savo kraštą ir didžiuotis šalies istorija ir pasiekimais. Siekdamas paskatinti mokinius ir jų tėvelius prasmingai pasitikti naujuosius mokslo metus, Lietuvos kultūros ministras visiems Lietuvos muziejams rekomenduoja sudaryti sąlygas moksleiviams nemokamai lankyti muziejų ekspozicijas Mokslo ir žinių dieną – Rugsėjo 1-ąją.

 

„Manau, kad muziejų lankymas taps graži tradicija turiningai švenčiant Rugsėjo 1-ąją“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

2015 m. rugpjūčio 28 d. kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-556 „Dėl muziejų lankymo lengvatų nustatymo“ patvirtintos naujos muziejų lankymo lengvatos, kuriomis bus padidintas muziejų teikiamų kultūros paslaugų ir kuriamų kultūros produktų prieinamumas visoms visuomenės grupėms, skatinama muziejų svarba visuomenės gyvenime.

„Tikiuosi, kad nustatytos muziejų lankymo lengvatos paskatins daugelį visuomenės narių, moksleivius ir jaunimą aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime ištisus metus dažniau apsilankant muziejuose, kuriuose saugoma mūsų tautos istorija, ugdyti jaunosios kartos ir visos visuomenės pilietiškumą ir domėjimąsi kultūra“, – sako Š. Birutis.

Kultūros ministro įsakyme yra nustatyta, kad nuo įsakymo įsigaliojimo ne tik Rugsėjo 1-ąją, bet ir visomis kitomis dienomis nemokamai muziejų ekspozicijas galės lankyti ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys, asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.

„Taip atsižvelgiame į dabartinę šalies ekonominę, socialinę bei kultūrinę situaciją, kai pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas ir visuomenės kultūriniam ugdymui, ir socialinės atskirties mažinimui kartu, o muziejai galėtų ženkliai prisidėti prie šio socialinio uždavinio įgyvendinimo“, – sako Š. Birutis.

Pasak jo, Kultūros ministerija daug dėmesio skiria vaikų, moksleivių ir jaunimo kultūriniam ugdymui, jaunosios kartos pilietiškumui stiprinti. Todėl minėtame įsakyme yra numatyta, kad dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, konservatorijų mokiniams, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams bei aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, kurie studijuoja Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams įsigyjant bilietą į muziejų būtų taikoma 50 proc. nuolaida.

Kultūros ministro įsakyme nustatyta, kad su 50 proc. nuolaida muziejų ekspozicijas galės lankyti ne tik moksleiviai ir studentai, bet ir nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai bei kariai savanoriai, asmenys, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų), taip pat nuo 1939–1990 m. okupacijos nukentėję asmenys, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijos dalyviai.

Ministras skatina domėtis muziejų vykdomomis edukacinėmis programomis. Informacija apie visas Lietuvos muziejų vykdomas edukacines programas yra skelbiama interneto svetainėje www.muziejuedukacija.lt. Vartotojas gali pasirinkti edukacinę programą pagal regioną, muziejų, ugdymo temą, mokinių amžių. Taip pat pateikiama informacija apie naujas edukacines programas, specializuotas edukacines programas.

 Informacijos šaltinis:
atsisiųsti-300x158

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.