Papildomas vaikų ugdymas, Pramogos vaikams

Į LIETUVĄ KASMET STOVYKLAUTI GRĮŽTA IR UŽSIENIO LIETUVIŲ VAIKAI

Švietimo ir mokslo ministerijos skiriamos lėšos pasaulio lietuvių atžalų stovyklavimui Lietuvoje nenueina perniek – kasmet į Lietuvą praleisti atostogų grįžta nemažai vaikų.  Šią vasarą kūrybinėje teatrinėje vaikų vasaros stovykloje „Lietuvos Atgaja“ stovyklavo 51 užsienio lietuvių vaikas. Užsienyje gyvenantys ir atžalas auginantys tėvai sako, kad tai – vienas geriausių būdų ugdyti vaikų lietuvybę bei mokyti lietuvių kalbos.

„Stovyklą įkūrėme būtent užsienio lietuvių vaikams. Prieš daugiau nei dvidešimt metų, atgavus Nepriklausomybę, tai buvo itin aktualu. Vėliau aktualumas blėso, tačiau šiandien pastebime, kad grįžimas stovyklauti gimtojoje šalyje vėl populiarėja. Džiugu, kad kasmet užsienio lietuvių vaikų, stovyklaujančių Lietuvoje, skaičius auga. Pastebime, kad tie patys vaikai, šeimos kasmet grįžta į stovyklą, vis atsiranda ir naujų stovyklautojų iš svečių šalių“, – sako Aušra Lasauskaitė, kūrybinės teatrinės vaikų ir jaunimo stovyklos „Lietuvos Atgaja“ įkūrėja.

Siekiant pritraukti dar daugiau užsienio lietuvių vaikų ir taip ugdyti jų pilietiškumą, užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės vaikams, pateikus gyvenamąją vietą užsienyje patvirtinantį dokumentą, kelialapiams yra taikoma nuolaida. Šią galimybę daliai stovyklų Lietuvoje suteikia ir lėšas skiria Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

Pasak A. Lasauskaitės, itin teigiami tėvų atsiliepimai apie stovyklavimą Lietuvoje skatina nenustoti veikti ir kasmet stengtis pasikviesti vis daugiau užsienio lietuvių vaikų.

„Esame užsienio lietuviai, su aplinkiniais bendraujame tik užsienio kalba. Po stovyklos labai jautėme, kad mūsų dukros lietuvių kalba – daug tvirtesnė, nebereikia ilgai „ieškoti“ reikiamų žodžių. Grįžusi mažoji mielai dainuoja išmoktas lietuviškas dainas, lietuviškai bendrauja su tėvais ir giminaičiais.

Be to, atsirado daug naujų draugų iš Lietuvos, su kuriais iki šiol socialiniuose tinkluose palaiko ryšį. Labai džiugina ir tai, kad mūsų buvusi rami ir nedrąsi dukra grįžusi tapo ryžtingesne, drąsesne“, –  pasakoja stovyklautojos iš užsienio mama.

„Lietuvos Atgaja“ užsienio lietuvius stovyklauti kviečia jau dvidešimt trejus metus. Tiesa, Švietimo ir mokslo ministerijos dalinis finansavimas yra gaunamas tik pastaruosius dvejus metus. Daugiau nei dvidešimtmetį veikiančioje stovykloje kasmet stovyklauja per 800 vaikų.

Informacijos šaltinis: Bernardinai.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.