Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Nuo rugsėjo ukrainiečiai mokysis kartu su lietuviais

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, jog nuo rugsėjo iš Ukrainos atvykę mokiniai bus integruojami į bendras klases kartu su lietuvių moksleiviais.

Į Lietuvą nuo karo pabėgę ukrainiečiai vienerius metus nuotoliniu būdu galėjo mokytis gimtosios šalies mokyklose, tačiau nuo rugsėjo jie privalės prisijungti prie bendraamžių lietuviškose mokyklose.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teigimu, metus ukrainiečiai mokėsi lietuvių kalbos, dalyvavo neformaliojo švietimo užsiėmimuose, gavo reikalingą pagalbą švietimo srityje, todėl dabar turi pradėti integruotis į mokyklų klases.

Ukrainiečių mokinių pasiekimai bus vertinami ir išsilavinimas pripažįstamas taip pat, kaip kitiems Lietuvoje besimokantiems mokiniams.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, tokia tvarka nėra nauja.

„Daugelis ukrainiečių vaikų jau dabar mokėsi bendrose klasėse. Yra tik dvi Klaipėdos mokyklos, kuriose sudarytos atskiros klasės mokinių, atvykusių iš Ukrainos, tačiau jos mokosi ne pagal lietuvišką, o pagal ukrainietišką ugdymo programą“, – teigė V. Bubliauskienė.

Uostamiestyje šiuo metu mokosi apie 800 ukrainiečių vaikų, iš jų apie 120 ugdosi mokyklose, kuriose ugdomoji kalba yra lietuvių, likę mokyklose, kur pamokos vedamos rusų kalba.

„Žinoma, kyla sunkumų, juk lietuvių kalba yra labai sunki. Tačiau mokymosi procesui pasitelkiamos technologijos, tai vertimų programos ir panašiai, pedagogai, esant poreikiui, ukrainiečių mokiniams tam tikrus dalykus paaiškina rusų kalba. Taip pat suteikiamos papildomos lietuvių kalbos pamokos, vaikai sulaukia didelės bendraamžių pagalbos“, – ugdymo proceso ypatumais pasidalino V. Bubliauskienė.

Švietimo skyriaus patarėja teigė, jog nuo naujųjų mokslo metų Klaipėdos mokyklose pradės mokytis apie 60 naujų mokinių iš Ukrainos, septyni iš jų pageidavo mokytis lietuviškai pamokas vedančiose įstaigose.

Pajūryje įsikūrę ukrainiečių vaikai mokslus tęsti taip pat gali uostamiestyje veikiančioje VšĮ Tarptautinėje Ukrainos mokykloje.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgelienė teigė, jog vaikų apsisprendimas, kurioje mokykloje jie nori mokytis, priklauso nuo jų ateities planų.

„Tikrai būna, jog mokiniai iš lietuviškos mokyklos pereina mokytis į mūsų mokyklą. To priežastys būna įvairios. Supratę, jog tikrai norės grįžti į Ukrainą, jie nori baigti mokyklą pagal ukrainietišką švietimo programą“, – kalbėjo A. Dirgelienė.

Pavaduotojos teigimu, labai retai šis apsisprendimas būna priimamas dėl kalbos barjero.

Tiesa, naujai atvykusieji Ukrainos karo pabėgėliai, kaip ir anksčiau, vienerius metus galės mokytis nuotoliniu būdu savo šalies mokyklose.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.