Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Ir toliau nemokamai maitins socialiai remtinus moksleivius

Klaipėdos miesto savivaldybė primena, kad jau nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams priėmimas. Parama skirta mokslo reikmenims įsigyti ir nemokamam maitinimui 2023-2024 mokslo metais.

Dėl socialinės paramos mokiniams prašymus gali teikti moksleivių tėvai, bendrai gyvenantys asmenys arba patys pilnamečiai moksleiviai.

Visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai turi teisę į nemokamus pietus mokykloje nevertinant šeimos pajamų.

Dėl nemokamų pietų priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams teikti prašymų nereikia.

Jeigu priešmokyklinukus, pirmokus ir antrokus auginantys asmenys nori, kad vaikui būtų skirta ir kita socialinė parama mokiniams (pusryčiai, parama mokinio reikmenims įsigyti ir maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose), dėl šios paramos skyrimo jie turi teikti prašymą gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai, o skiriant paramą yra vertinamos mokinio šeimos pajamos.

Nemokami pietūs (mokiniams nuo 3 klasės), parama mokinio reikmenims įsigyti ir maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose (visiems mokiniams) gali būti skiriami, jeigu mokinio šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 235,50 Eur.

Nemokamas maitinimas (pietūs, maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose bei nemokami pusryčiai (tik pradinukams)) ir parama mokinio reikmenims įsigyti, patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, gali būti skiriami, jeigu pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 392,50 Eur dydžio: kai motina ar tėvas vieni augina vaikus; šeimoje auga trys ir daugiau vaikų; mokinys yra neįgalus arba bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalus; mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką; šeima dėl sunkios ligos, nelaimingo atsitikimo patyrė (patiria) papildomų išlaidų dėl būtinų sveikatos priežiūros paslaugų, vaistų, medicinos priemonių ir pan. ar nelaimingo atsitikimo (gaisro, stichinės nelaimės, nusikalstamos veiklos, nukentėjus dėl ekstremaliosios situacijos ir karantino, padarinių patyrus (patiriant) nepalankias ekonomines ir finansines pasekmes).

Į vidutines pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties – nuo 20 iki 40 proc.).

Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios, vienas iš vaiko tėvų ar pats pilnametis mokinys turi kreiptis ir pateikti visus reikiamus dokumentus iki rugpjūčio 25 d.

Pateikus prašymą po rugpjūčio 25 d., mokiniui nemokamas maitinimas teikiamas nuo kitos dienos, kai mokykla gauna informaciją apie priimtą sprendimą dėl nemokamo maitinimo skyrimo. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Mokinio reikmenims įsigyti yra skiriama 98 Eur dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus.

Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 5 d., pateikus prašymus vėliau, ši parama neskiriama.

FOTO AUTORIUS Redakcijos archyvo nuotr.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/aktualijos/klaipeda/ir-toliau-nemokamai-maitins-socialiai-remtinus-moksleivius

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.