Mokyklų aktualijos, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Abiturientams – paskutinė galimybė apsispręsti dėl brandos egzaminų

Švietimo ir mokslo ministerija pratęsė terminą, iki kada abiturientai gali pasirinkti, kokius brandos egzaminus jie nori laikyti. Tiesa, norintieji koreguoti savo pasirinkimą turi suskubti, mat tai padaryti galima iki sausio vidurio.

Antradienį Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, jog iki sausio 15 dienos pratęstas laikas, kada abiturientams dar galima pasirinkti laikyti brandos egzaminus.

Jie gali apsispręsti ir papildomai pasirinkti valstybinius brandos egzaminus, kurių nebuvo pasirinkę laikyti 2024 metų sesijoje.

Leidžiama papildomai pasirinkti bet kokio dalyko egzaminą, išskyrus mokyklinius – menų ir technologijų – egzaminus.

Egzaminų pasirinkimo laikas pratęsiamas atsižvelgiant į tai, kad galbūt ne visi abiturientai šiemet suspėjo pasirinkti reikalingus egzaminus ar norėtų keisti pirminį savo sprendimą.

Ypač aktualus matematikos brandos egzaminas, kadangi nuo 2024 metų matematikos brandos egzaminas bus būtinas tiek stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas, tiek į nefinansuojamas vietas aukštosiose mokyklose.

Pirminis terminas, kada abiturientai turėjo apsispręsti dėl norimų laikyti egzaminų sąrašo, buvo lapkričio 24 diena.

Daugiau norinčiųjų laikyti matematiką

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Ilonos Milkontės teigimu, lietuvių kalbos ir literatūros egzaminus pavasarį laikyti yra pasirinkę 2003 uostamiesčio abiturientai.

Iš jų 1219 moksleivių nusprendė laikyti valstybinį egzaminą.

Praėjusių metų birželio 1 dienos duomenimis, lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė kiek mažiau – 1860 – moksleivių.

Kaip jau minėta, nuo 2024 metų norintiems studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, nesvarbu, ar valstybės finansuojamoje, ar nefinansuojamoje vietoje, stojantieji privalės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (netaikoma stojantiems į menų studijas) ir stojančiojo laisvai pasirinktą.

Anot I. Milkontės, dėl šios priežasties šiemet jaučiamas norinčiųjų laikyti matematikos valstybinį egzaminą skaičiaus prieaugis.

„Norinčiųjų laikyti matematikos egzaminą yra žymiai daugiau.“

„Praėjusių metų birželio pirmos dienos duomenimis, šį egzaminą pasirinkę laikyti buvo 1023 moksleiviai, kai o šiais metais sulaukta 1194 prašymų laikyti šį egzaminą.

Tiesa, į šį skaičių įtraukti ir 56 norintieji egzaminą laikyti eksternu, tai yra žmonės, kurie mokyklą yra baigę jau anksčiau, tačiau nori egzaminą perlaikyti arba laikyti naujai. Neskaitant norinčiųjų matematikos egzaminą laikyti eksternu, šį egzaminą šiemet pasirinko 1138 uostamiesčio abiturientai“, – pasakojo I. Milkontė.

Populiariausias Klaipėdoje išlieka užsienio kalbos anglų valstybinis brandos egzaminas, šiemet norą jį laikyti išreiškė 1432 abiturientai, iš jų 36 egzaminą laikys eksternu.

„Praėjusių metų birželio 1 dienos duomenimis, šį egzaminą pasirinkę laikyti buvo 1372 abiturientai“, – statistika pasidalijo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.