Naujausio tyrimo, kuris buvo skelbiamas Amerikos medicinos asociacijos žurnale, rezultatai dar kartą įrodo, kokie svarbūs yra skiepai nuo kokliušo. Šis tyrimas parodė, kad kokliušas kūdikystėje padidina epilepsijos riziką vėlesniame amžiuje, rašo Nytimes.com.
Danų tyrėjai pasinaudojo vyriausybės registrais, kad rastų 4,700 kūdikių, gimusių tarp 1978 ir 2011 metų, kuriems buvo diagnozuotas kokliušas. Beveik pusė jų kokliušu susirgo per pirmuosius 6 savo gyvenimo mėnesius. Kiekvienas vaikas buvo lyginamas su dešimčia sveikų asmenų iš bendros populiacijos.
Iš 4,700 kokliušu kūdikystėje sirgusių vaikų 1,7 proc. vėliau buvo diagnozuota ir epilepsija, o sveikųjų grupėje tai sudarė tik 0,9 proc. iš 47 tūkst. asmenų. Atmetus tokius veiksnius kaip įgimtos ydos, šeimos epilepsijos istorija ar kiti sveikatos kintamieji, tyrėjai apskaičiavo, kad kokliušu kūdikystėje sirgęs vaikas turi 70 proc. didesnę tikimybę iki 10 metų susirgti epilepsija nei tie vaikai, kurie kokliušu nesirgo.
Klinikinės epidemiologijos katedros docentas Morten Olsen teigia negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, jog epilepsija šiems vaikams atsirado būtent dėl kokliušo, tačiau ši liga ir pati savaime yra sudėtinga bei pavojinga. Yra žinoma, kad kokliušas susijęs su traukuliais ir smegenų pažeidimu, tačiau šis tyrimas – pirmasis, radęs ryšį tarp kokliušo ir epilepsijos. Pats mechanizmas vis dar nėra aiškus, tačiau manoma, kad stiprus kosėjimas gali sumažinti deguonies patekimą į smegenis.
Informacijos šaltinis:
Palikti komentarą