Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Giminės programos ir scenarijai

Šis straipsnis – apie giminės (šeimos) programas, nuostatas ir scenarijus, kurie perduodami iš kartos į kartą.

Psichologinėje praktikoje pasitaiko atvejų, kai, analizuojant situaciją, nerandama objektyvių priežasčių, kurios galėtų paaiškinti prastą kliento būseną ir sunkią gyvenimo situaciją. O faktiškai jo realybėje viskas labai blogai. Kokia gali būti to neregima priežastis? Taip gali veikti negatyvios giminės programos.

Giminės (šeimos) programa – tai vis iš naujo ir iš naujo pasikartojantis scenarijus, turintis tam tikrus konkrečius dėsningumus ir pradedantis veikti tam tikruose gyvenimo įvykiuose vienos šeimos ir giminės ribose. Esminis faktorius – scenarijus kartojasi iš kartos į kartą.

Yra pozityvių programų, kurios veda į gerovę ir sutvirtina giminę bei šeimą. Tačiau yra ir negatyvių, kurios gali susilpninti giminę, o kartais gali ją visiškai sunaikinti.

Daugelyje šeimų iš kartos į kartą suveikia nevykėlio, nelaimingos santuokos, neištikimybės, bevaikystės, girtavimo ir daugybės kitų scenarijų.

Tai gali būti taip pat ir neapykantos, pavydo, pykčio, negatyvaus požiūrio į pasaulį ir kitus žmones programos.

Daugelis tyrinėtojų pastebėjo, kad negatyvių giminės scenarijų poveikis suaktyvėja, kai prasideda analogiški negatyvūs įvykiai šeimos ir giminės narių gyvenime. Nepajėgdami pamatyti, atsekti, atpažinti pasikartojančio scenarijaus, žmonės ir toliau jį maitina savo veiksmais, poelgiai, žodžiais.

O jeigu šeimos nariai ir giminė laikosi harmoningo ir ekologiško į gyvenimo būdo, su aplinkiniais elgiasi su adekvačia pagarba, negatyvios giminės programos praranda savo galią.

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenimas klostosi kažkaip negerai, vertėtų atkreipti dėmesį į ankstesnes savo šeimos kartas. Išstudijuokite šeimos istoriją, tai labai efektyvu. Paklausinėkite vyresnių giminaičių, gretimų giminės linijų atstovų. Galbūt tuomet atrasite pasikartojančius neigiamus scenarijus. O juos išsiaiškinus, atsiras galimybė juos panaikinti ir įdiegti į savo šeimą naują pozityvią programą.

Vaikas jau įsčiose gauna tam tikrą programą iš savo tėvų ir, atitinkamai, iš visos giminės. Po gimimo vaikai ir toliau perima tėvų mąstymo ir elgesio modelius, įtvirtindami ir sustiprindami anksčiau gautą programą.

Giminės programa dirbs iki to laiko, kol kas nors iš giminės narių ją išjungs.

Kažkas turi tapti pirmuoju. Kitaip nesigaus!

Norėdami tai padaryti, turite suvokti, koks scenarijus perduodamas iš kartos į kartą jūsų šeimoje, suformuoti kitokią – pozityvią – programą ir ją kelis kartus patvirtinti veiksmais įvairiose gyvenimo situacijose.

Inforamcijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/gimines-programos-ir-scenarijai/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.