Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Anglijoje siūloma riboti vaikų, mokyklose mokomo lytinio švietimo, amžių

Ataskaitose teigiama, kad Anglijoje pirmą kartą nustatomi amžiaus apribojimai, kada vaikai gali būti mokomi lytinio švietimo.

Kaip rašo laikraštis „Times“, mokykloms bus liepta nemokyti vaikų jokio lytinio švietimo iki 5 metų, o pradėti tik kai mokiniams bus devyneri.

Kitos priemonės, kurias ketina paskelbti švietimo sekretorė Gillian Keegan, neleis vaikų mokyti, kad jie gali pakeisti savo lytinę tapatybę, ir atmes bet kokius atvirus pokalbius apie seksą, kol jiems sukaks 13 metų, rašo laikraštis.

Iki šio amžiaus vaikai taip pat nebūtų mokomi apie kontracepciją, lytiniu keliu plintančias ligas ir abortus.

Pranešama, kad naujos gairės yra vyriausybės atsako dalis, kai nerimaujama, kad kai kurie vaikai sukuria pagal amžių netinkamus santykius mokomi lytinio ir sveikatos švietimo (RSHE).

„The Times“ pranešė, kad mokyklos privalės tėvams pateikti pavyzdžius medžiagos, kurios jų vaikai bus mokomi, kad numalšintų šias baimes. RSHE tapo privaloma visose Anglijos mokyklose nuo 2020 m. rugsėjo mėn.

Esamose rekomendacijose pateikiami platūs pamokų moduliai, kuriuose teigiama, kad pradinio mokyklinio amžiaus vaikai turėtų būti mokomi apie įvairaus tipo šeimas ir sveikus santykius.

Tuo tarpu vidurinės mokyklos amžiaus vaikai mokomi sudėtingesnių temų, įskaitant brendimą, seksualinius santykius, sutikimą mylėtis, nesaugius santykius ir žalą internete.

Ministras pirmininkas pavedė peržiūrėti mokymo programas, išgirdęs susirūpinimą iš konservatorių parlamentarų, kad vaikai per jauni gavo lytinio švietimo pamokas. Švietimo departamentas teigė negalintis patvirtinti laikraščio pranešimų.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.