Patarimai/rekomendacijos, Statistika, Vaikų sveikata, Vaikų teisių apsauga

Ar gimdyti vandenyje saugu? Legioneliozės atvejai verčia tuo abejoti

Legioneliozės atvejai fiksuojami viešbučiuose, sporto klubuose ir net sveikatos priežiūros įstaigose, tačiau, Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, šia liga gali susirgti net ir naujagimiai, gimstantys vandenyje, skelbia CNN.com.Legioneliozė („legionierių liga“) yra ūminė infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu, šaltkrėčiu, kosuliu ir galvos skausmais ir perduodama per užterštą vandenį.

Praėjusiais metais Arizonoje buvo užfiksuoti du naujagimių, užsikrėtusių šia liga, atvejai. Pirmuoju atveju gimstantį kūdikį priėmė akušerė specialiame gimdymo kubile, kuris prieš tai buvo išplautas actu ir vėliau pripildytas vandens iš čiaupo.

Vos per valandą gimęs kūdikis iš pradžių atrodė visiškai sveikas, tačiau antrąją dieną dėl kvėpavimo sutrikimo buvo nuvežtas į skubios pagalbos skyrių, kur jam buvo diagnozuota legioneliozė bei įgimta širdies liga. Ligoninėje kūdikis praleido keletą mėnesių.

Antruoju atveju naujagimis taip pat gimė namuose. Būsima mama išsinuomavo sukūrinę vonią, į kurią taip pat pripylė vandens iš čiaupo. Trečią dieną po gimimo naujagimis ėmė karščiuoti, o temperatūrai nekrentant, buvo nuvežtas į ligoninę, kur jam buvo nustatyta legioneliozė.

Arizonos sveikatos departamentas atkreipė dėmesį, kad vanduo iš čiaupo nėra sterilus, o Legionella bakterijų gali būti vandentiekio vandenyje bei šalto vandens apytakos sistemose.

Ekspertų rekomendacijos

Kūdikio gimimas vandenyje kelia rimtą riziką jo sveikatai bei gyvybei dėl galimų infekcijų, ir vienintelė efektyvi priemonė, padedanti to išvengti, – tai gimdymas ne vandenyje, teigia dr. Josephas Waxas.

Amerikos akušerių ir ginekologų draugija sąrėmiu metu rekomenduoja rinktis vandenį. Tai sutrumpina gimdymo laiką ir yra siejama su rečiau naudojamais nuskausminamaisiais, tačiau griežtai sako „ne“ pačiam gimdymui vandenyje, kadangi tai kelia nuskendimo, infekcijų bei kitų pavojų riziką.

Amerikos Akušerių ir ginekologų kongreso pranešime skelbiama, kad nėra pakankamai duomenų, galinčių įrodyti, kad gimdyti vandenyje yra saugu. Be to, yra mažai duomenų, kurie rodytų, kad toks gimdymas yra kažkuo naudingas mamai ar kūdikiui.

Argumentai už gimdymą vandenyje

Vanderbilto universiteto slaugytojų ir akušerijos specialybės direktorė Michelle Collins turi kiek kitokią nuomonę.

Amerikos gimdymo centrų asociacijos duomenimis, iš 15 574 gimdymų 2007–2010 m. 3 998 buvo vandenyje. Iš jų nebuvo nė vieno „pneumonijos, sepsio ar kitų kvėpavimo infekcijų, kurias gali sukelti gimdymas vandenyje, atvejų“.

Ką reikia žinoti

Gimdant vandenyje, svarbu žinoti, ką ir kaip teisingai daryti, norint sumažinti legioneliozės bei kitų infekcijų riziką:

– Gimdyti reikia ne įprastoje vonioje, o specialioje gimdymui skirtoje vonelėje.

– Prieš pilant vandenį į ją, 3 min. iš visų namų čiaupų leiskite karštą vandenį, kad pasišalintų visas užsistovėjęs vanduo ir nuosėdos.

– Prieš gimdant vandenyje, būtina apie tai pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčia (-iu) gydytoja (-u), aptarti visas galimas rizikas ir pagalbos būdus.

Nuotrauka: Kūdikis (© Pixabay.com)

Nadia Kounang | CNN

CNN
Informacijos šaltinis:
atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.