Vaikai/šeima, Vaikų sveikata, Vaikų teisių apsauga

Vaikų ligoninės patalpomis pasibaisėjusi mama sukritikavo ministro Verygos reformas

Remonto nematę koridoriai, senas liftas, slaugė, mobiliuoju telefonu šviečianti kelią į ligoninę su karščiuojančiu vaiku atskubėjusiai mamai, pervargę gydytoji, pikti pacientai. Apsilankiusi Vilniaus Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, sostinės gyventoja „Facebook“ pasipiktino prasta jos patalpų būkle ir viešai priminė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kad skubių reformų reikia gerinant sąlygas sergantiems pacientams.

„Gerbiamas p. Veryga. Čia yra Santaros vaikų ligoninės, kur šiąnakt su dukra patekome, palangė. Taip, nutrupėjusi ir pavargusi, kaip visas Pulmonologijos skyrius. Prieš patekdami čia, važiavome carą Riuriką menančiu liftu, paskui labai baisiais koridoriais bridome iki palatos. O mums bandė pašviesti mobiliuoju telefonu slaugytė, nes liktume be dantų arba pakeliui dar ir Traumatologijos skyrių aplankytume“, – savo paskyroje rašė vilnietė Renata, Alfa.lt vėliau sakiusi, kad ne pirmą kartą stebisi įvairių ligoninių skyrių apleistumu.

Socialiniame tinkle pasidalijusi emocingais pastebėjimais, ji sulaukė daugybės komentarų – žmonės tvirtino matantys tą patį įvairiose Lietuvos medicinos įstaigose.

„Gydytojais, kitu medicinos personalu aš nebejoju. Bet sistemos nesimato. Kažkas stipriai pražiopsota“, – sakė Renata.

Dabartinį ministrą ir jo pirmtakus ji kritikavo už cinišką abejingumą, pasinėrimą į blaivybės idėjas, kai permainų verkiant reikia ligoninėms, greitosios pagalbos priėmimo skyriams.

„Pulkui vaikų priimamajame du gydytojai. Vaikas su 39,2 temperatūra 4 valandas laukia hospitalizacijos. Gydytojai nespėja, jie pavargę, be to, gauna velnių nuo įtūžusių tėvelių, kurie masiškai rašo skundus. Man keista, kaip šitie žmonės iš viso dirba šalyje, kuri pameta jiems kaip kokiems elgetoms, varganus grašius ir nesusimąsto, kokia žalą daro trypdami gydytojo teisę oriai gyventi“, – piktinosi Renata.

Palatos jai pasirodė tvarkomos, tik labai ilgai nemačiusios remonto. Personalas – paslaugus ir draugiškas, konsultacijos profesionalios.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė:

„Valstybės investicijų Vaikų ligoninės Pediatrijos korpusui, kuris nėra pritaikytas vaikams gydyti, liftams, kuriems jau 30 metų, ligoninė negauna jau daug metų, nes laukia naujojo korpuso. Tačiau Vaikų ligoninės Pediatrijos korpuso skyriuose nuolat atliekami kosmetiniai remontai iš ligoninės lėšų. Ir šiuo metu Vaikų pulmonologijos skyriuje, kuris minimas skunde, jau pradėti remonto darbai. Juos žadama baigti gruodžio 20 dieną.

VUL Santaros klinikos jau yra paskelbusios konkursą ir naujojo Pediatrijos korpuso projektavimo bei statybos darbams.

Visi skyriai ligoninėje – ir esantys Pediatrijos, ir Chirurgijos korpusuose – yra renovuoti. Kosmetinio remonto šiuo metu laukia minėtas Vaikų pulmonologijos ir Vaikų neurologijos skyriai.

Gydytojų skaičius Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje apskaičiuojamas pagal vidutinį čia apsilankančių pacientų skaičių. Deja, piko valandomis pacientų skaičius padvigubėja ar net patrigubėja ir tuomet skyriuje susidaro eilė, tenka palaukti.

Išanalizavus srautus piko valandomis, paaiškėja tam tikrų dėsningų dalykų. Pavyzdžiui, savaitgalio rytais nuo 7 iki 10 val. pacientų nedaug, po 11 val. pacientų padaugėja keliagubai. Arba: darbo dienomis pacientai į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pradeda plūsti po 17 val. Tokie dėsningumai verčia galvoti, kad tikrai ne visi pacientai atvyksta dėl būtinosios pagalbos. Tą pati patvirtina ir statistika. 70 proc. apsilankančių Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje reikia tik ambulatorinės pagalbos, kurią galima būtų gauti pirminiuose sveikatos priežiūros centruose pas savo šeimos gydytojus.

Beje, palaukti Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje tenka ne tik Lietuvos ligoninėse. Panaši situacija yra visose Europos Sąjungos šalių ligoninėse“.

Rugilė Audenienė.

Mamos kritika A. Verygai dėl Santaros klinikų būklės (© Alfa.lt fotomontažas)

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.