Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

Aktyvūs tėvai sieks pakeisti politikų sprendimą

Šeštadienį aktyvūs Klaipėdos tėčiai ir mamos būrėsi padiskutuoti apie vasarą patvirtintą naują mokesčių už darželius tvarką. Pasak tėvų, kol neatėjo ruduo ir vaikai nepradėjo lankyti darželių, tol dauguma ir nepastebėjo, kad politikų įtvirtinti pokyčiai – nepalankūs šeimoms.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Kristina Paulikė teigia, kad vasarą, kai vyko naujos tvarkos svarstymai, tėvų, kuriems ir tenka finansinė našta, nuomonė nebuvo išklausyta.

“Vasarą mes nebuvom išklausyti ir net nespėjome išsakyti savo nuomonės. Iki šiol mums pavyko gerai išdiskutuoti su tėvais ir įvertinti realią situaciją bei galimus variantus. Manome, kad privalės mus pakviesti Savivaldybė į darbo grupę ir ieškoti išeities kartu, kas ir yra demokratijos išraiška. Jei šitiek tėvų nesutinka, tai – netinkamas sprendimas“, – kalbėjo K. Paulikė.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad darželius lankančių vaikų tėvus papiktino sumanymas, kad mokėti už darželį, kai vaikas serga, nereikės tik nuo dešimtos ligos dienos ir tik pateikus gydytojo pažymą, taip pat, kad už darželį nereikės mokėti, kai tėvų kasmetinės atostogos trunka bent 14 kalendorinių dienų, bet ne daugiau kaip 2 kartus per metus. Dar viena sąlyga, kada tėvai galės nemokėti už darželį – jei iš anksto parašius prašymą, vasarą vaikas įstaigos nelankys 28 ir daugiau kalendorinių dienų.

Šeštadienį susitikime dalyvavę tėvai atkreipė dėmesį, kad sprendimo sąlygos yra nelogiškos – esą vaikai dažnai serga mažiau nei 10 dienų, tėvų atostogos dažnai trunka ir 7 kalendorines dienas, o jei tėvai yra išsiskyrę, jie savo kasmetinių atostogų taip pat neleidžia kartu, skiriasi jų trukmė bei laikas, tad vėl kyla problemų pasiimant vaiką iš darželio.

„Šitas sprendimas yra mums nepriimtinas. Jei vaikas serga ir nelanko darželio kelias dienas, reiškia, darželio teikiamos paslaugos negauname, bet už ją vis tiek turime susimokėti“, – sakė K. Paulikė.

Pasak Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės, jei valdininkai būtų užmezgę su tėvais dialogą, būtų juos išklausę, jokio konflikto nebūtų.

Šeštadienį susitikime dalyvavo beveik trys dešimtys tėvų, jie pasirašė nepritariantys Savivaldybės liepos 30 d. priimtam sprendimui ir reikalaujantys keisti tvarką. Aktyvūs tėvai darželiuose jau surinko kelis šimtus parašų, kuriuos kartu su pasiūlymais perduos Savivaldybei ir sieks, kad tėvams nepalankūs punktai būtų pakeisti, o pakeitimų svarstyme galėtų dalyvauti ir tėvai.

Virginija SAMULIONYTĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.