Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

STT: neskaidrus vaikų priėmimas į darželius – problema ne vienoje savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai išanalizavo, kaip organizuojamas vaikų priėmimas į Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų ir rajonų, Vilniaus ir Panevėžio rajonų darželius.

STT pareigūnai nustatė, kad Panevėžio ir Klaipėdos (išskyrus Gargždų miestą) rajonų savivaldybės iš viso nėra sukūrusios centralizuotos vaikų priėmimo į darželius tvarkos ir duomenų bazės. Dėl priėmimo į šių rajonų darželius tiesiogiai kreipiamasi į darželio vadovą. Tokia tvarka neabejotinai didina korupcijos atsiradimo riziką.

Taip pat nustatyta, kad net ir tose savivaldybėse, kuriose šios duomenų bazės sukurtos, neužtikrinamas skaidrus ir nešališkas vaikų priėmimas į darželius, pavyzdžiui: neužkertama galimybė savivaldybės ir darželių darbuotojams keisti duomenų bazių duomenis, kurie yra pagrindiniai kriterijai skirstant vaikus į darželius – prašymo registravimo datą, numerį, prioritetus.

Atlikę antikorupcinį vertinimą, STT paprašė savivaldybių per tris mėnesius informuoti, kaip bus šalinami korupciją didinantys veiksniai.

Panašaus pobūdžio problemas STT specialistai šių metų pradžioje nustatė ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Tačiau atsižvelgiant į STT rekomendacijas, nuo š. m. spalio 1 d. bus keičiama priėmimo į darželius tvarka, siekiant užtikrinti jos skaidrumą. Vaikai į ugdymo įstaigas Vilniaus mieste bus skirstomi, atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo terminą ir vaiko amžių, tai yra vaiko gimimo datą. Šie duomenys nekeičiami, bet, jei ir keičiami, šiuos pakeitimus lemia ne savivaldybės tarnautojų atlikti veiksmai, ir tai mažina korupcijos riziką skirstant vaikus į ugdymo įstaigas.

Informacijos šaltinis:

atsisiųsti-300x158

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.