Statistika, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Nustebsite sužinoję, kodėl sovietmečiu mokyklose vaikus versdavo šokinėti per „ožį“

Daugelis prisimenančių mokyklinius metus Sovietų Sąjungoje žino, kad per fizinio lavinimo pamokas mokiniams būdavo siūlomi sunkūs testai. Moksleiviai atlikdavo įvairius fizinius pratimus: nuo bėgimo iki akrobatikos su virvėmis ir šokdynėmis.

Tačiau vienas sunkiausių testų buvo šuolis per „ožį“ – užduotis, kuri ne visiems buvo lengva.

Tiems, kurie turėjo antsvorio, tokie šuoliai tapdavo tikru iššūkiu, dėl kurio kartais sulaukdavo nepageidaujamo bendraamžių dėmesio ir net patyčių.

Tačiau kodėl į mokyklos programą buvo įtrauktas toks sunkus pratimas?

Sovietų Sąjungos laikais buvo tikima, kad šokinėjimas per ožką skatina vaikų fizinį vystymąsi – stiprina raumenis, raiščius, sausgysles, taip pat teigiamai veikia koordinaciją ir bendrą judamojo aparato būklę.

Be to, šis elementas turėjo ir psichologinę naudą, priversdamas vaikus įveikti kliūčių baimę, o tai padėjo formuotis charakteriui – pasitikėjimui savimi, drąsai ir atkaklumui.

Šios savybės neabejotinai buvo vertinamos kaip svarbios asmeniniam augimui ir pasirengimui tarnauti kariuomenėje, suaugusiųjų gyvenimui.

Organizatorių nuotr.

Informacijos šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/laisvalaikis/nustebsite-suzinoje-kodel-sovietmeciu-mokyklose-vaikus-versdavo-sokineti-per

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.