Uostamiestyje šiais metais bent po vieną maksimalų 100 balų įvertinimą iš brandos egzaminų gavo 91 abiturientas. Du iš jų, Klaipėdos licėjaus auklėtinė Agata Janušonytė bei Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientas Tautvydas Kuklys, pelnė net po keturis šimtukus.
Nuo vaikystės žinojo, jog nori būti gydytoja
Klaipėdos licėjaus abiturientė Agata Janušonytė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, jog rezultatai ją labai maloniai nustebino.
„Nemeluosiu, jog tikėjausi aukštų rezultatų. Sau prognozavau, jog visi rezultatai sieks 90 ir daugiau balų, galbūt vienas šimtukas pasitaikys. Kai pamačiau, jog gavau keturis šimtukus – nepatikėjau ir buvau labai nustebinta“, – pirmas akimirkas po rezultatų paskelbimo prisiminė pašnekovė.
Mergina maksimalius įvertinimus gavo iš lietuvių kalbos, anglų kalbos, biologijos ir matematikos egzaminų.
„Pas korepetitorius nėjau, Klaipėdos licėjaus mokytojai tikrai labai puikūs, labai gerai atliko savo darbą“, – gražių žodžių savo mokytojams negailėjo A. Janušonytė.
Visgi mergina pasakojo, jog pasiekti tokių aukštų rezultatų vien darbo mokykloje neužtenka.
Po pamokų, o ypač artėjant egzaminams, abiturientė kasdien po kelias valandas skirdavo papildomam savarankiškam mokymuisi ir kartojimui.
„Mano pasiruošimas atrodė maždaug taip: iki egzamino likus savaitei ar dviem, pradėdavau labai intensyviai kartotis tai, ką mokiausi mokykloje. Tikslingai kartodavausi beveik visą dieną, su nedidelėmis pertraukėlėmis, žinoma“, – sėkmės paslaptį išdavė pašnekovė.
Agata Janušonytė teigė, kad savo tikslo tapti gydytoja siekė jau nuo vaikystės. Asmeninio archyvo nuotr.
Tiesa, mergina atskleidė, jog buvo laikotarpis, kuomet mokytis buvo ypač sunku.
„Vienuoliktoje klasėje po karantino, kai grįžau į mokyklą, man buvo sunku tiek psichologiškai, tiek fiziškai išbūti mokykloje, labai suprastėjo mano pažymiai. Buvo sunku išsėdėti visas pamokas, susikaupti. Tačiau vėliau pripratau ir viskas susitvarkė“, – patirtimi dalijosi A. Janušonytė.
Paklausta, ar visada siekė akademinių aukštumų, patvirtino, jog savo tikslus žinojo nuo vaikystės.
„Neseniai radau savo pačios piešinį, kurį piešiau dar tuomet, kai ėjau į darželį. Ant piešinio buvo parašyta “Aš noriu būti gydytoja„. Taip, visus 12 metų dirbau labai tikslingai, stengiausi mokytis ir “gryninausi„, ko noriu“, – pasakojo A. Janušonytė.
Ji teigė, jog ruošiasi studijuoti odontologiją Vilniaus universitete.
„Studijų konkursinis balas išties labai aukštas, tikrai nemažai pastangų reikia įdėti, jog ten įstotum. Kadangi šio tikslo siekiau labai nuosekliai ir nors rezultatų dar nežinau, manau, kad man pavyks įstoti“, – vylėsi A. Janušonytė.
Pasidomėjus, ar nesvarstė išsilavinimo bandyti siekti užsienyje, mergina teigė, jog tuo metu, kai būtų reikėję teikti prašymus studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, ji netikėjo, jog jai pavyktų įstoti.
„Dabar pagalvoju, kad galbūt reikėjo pabandyti, tačiau jaučiu, jog noriu likti Lietuvoje ir studijuoti Vilniuje“, – kalbėjo pašnekovė ir pridūrė – nors ir mylinti savo gimtąjį miestą, nežino, ar grįš čia po studijų.
Būsimiems abiturientams mergina palinkėjo nebijoti jų laukiančių išbandymų.
„Palinkėčiau mažiau baimės, nors viskas atrodo labai baisu, kai supranti, kad mokytis liko tik metai, tačiau, kai ateis egzaminai, viskas atrodys daug lengviau. Sau palinkėčiau gerų rezultatų, gero prisitaikymo Vilniuje ir tiesiog, kad patiktų studijos“, – kalbėjo mergina.
Uostamiestyje šiais metais bent po vieną maksimalų 100 balų įvertinimą iš brandos egzaminų gavo 91 abiturientas. Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Tikėjosi, jog šimtukų surinks daugiau
Keturis šimtukus iš egzaminų pelnęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientas Tautvydas Kuklys teigė, jog egzamino rezultatai atnešė nusivylimą.
„Taip, džiaugiuosi rezultatais, iš tikrųjų gal šiek tiek ir palengvėjo. Iš tiksliųjų mokslų tikėjausi maksimalaus rezultato, tad pamatęs tikrai labai nenustebau, kadangi esu olimpiadininkas. Tačiau egzaminų tikslas buvo gauti penkis šimtukus, šiek tiek buvo liūdna, kad anglų kalbos egzaminas nepavyko taip, kaip norėjau“, – emocijomis dalijosi T. Kuklys.
Vaikinas iš viso laikė šešis brandos egzaminus: lietuvių kalbos, anglų kalbos, fizikos, biologijos, programavimo (IT) ir matematikos.
Šimtukus jis gavo iš fizikos, biologijos, programavimo (IT) ir matematikos.
„Iš lietuvių kalbos gavau 71 balą. Iš jo nesitikėjau didelio įvertinimo, nes man visada nekaip sekėsi šis dalykas. Iš anglų kalbos po apeliacijos gavau 97 balus“, – likusiųjų egzaminų rezultatais pasidalijo pašnekovas.
Nors vaikinas teigė, jog patinka dalyvauti įvairiuose konkursuose, hekatonuose ir olimpiadose, niekada neina ten tikėdamasis laimėti.
Keturis šimtukus iš egzaminų gavęs Tautvydas Kuklys prisipažino, jog tikėjosi ir penkto. Asmeninio archyvo nuotr.
„Nėra taip, jog eidamas į konkursus ar olimpiadas tikiuosi, jog laimėsiu. Lietuvoje yra labai daug talentingų mokinių. Turbūt šiais metais labiausiai džiaugiausi, kuomet važiavome į Vilniaus universiteto hekatoną. Turėjome per parą laiko sukurti programėlę. Nors varžėmės prieš studentus, pavyko laimėti trečią vietą“, – pasiekimais dalijosi T. Kuklys.
Paklaustas, ką planuoja studijuoti, vaikinas teigė, jog itin sunku apsispręsti.
„Nors planuoju išvykti į Olandiją studijuoti kompiuterių mokslą ir inžineriją ir žinau, kad tas universitetas, kuriame norėčiau studijuoti, mane priėmė, dar nesu tikras, ar išvažiuosiu. Svarstau, galbūt geriau likti Lietuvoje ir studijuoti mediciną“, – apie dilemą pasakojo vaikinas.
Anot pašnekovo, šiuo metu jis laukia, kuomet paaiškės Lietuvos aukštųjų mokyklų priėmimo rezultatai, tuomet ir nuspręs, ką daryti.
Paklaustas, ar visada buvo gerai besimokantis mokinys, T. Kuklys teigė, jog didesnių problemų neturėjo niekada.
„Gerai mokiausi nuo pat pradinių klasių. Tai tiesiog gaudavosi natūraliai, nereikėdavo labai daug mokytis, ruoštis mokslams, visados buvau geras mokinys“, – pasidalijo pašnekovas.
Vaikinas tikino, jog tokius aukštus egzaminų rezultatus greičiausiai lėmė konkurencija.
„Norėjau pasistengti ir būti tarp geriausių. “Ąžuolyno„ gimnazijoje buvo labai daug gerų mokinių, su kuriais tarpusavyje konkuruodavome. Daugelis bendraamžių gavo itin aukštus įvertinimus, tikrai visi pajėgūs buvo gauti šimtukus, galbūt maksimalius įvertinimus gauti pavyko ne visiems, tačiau norėjau į juos lygiuotis“, – apie galimą sėkmės faktorių užsiminė T. Kuklys.
Nors pats šimtukininkas teigė, jog į egzaminus ėjo nusiteikęs aukščiausiems įvertinimams, būsimiems abiturientams palinkėjo nesusikoncentruoti tik į šį jų laukiantį išbandymą.
„Palinkėčiau pasimėgauti paskutiniais metais mokykloje, praleisti gerai laiką su draugais. Tie metai labai greitai praeis“, – kalbėjo pašnekovas.
Palikti komentarą