Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Specialistė pataria: ką svarbu žinoti apie sauskelnes prieš atostogas, prie vandens ir namuose

Šilti orai, karšta saulė, daug kelionių ir buvimo gamtoje mažylius auginantiems tėvams gali sukelti ne tik džiaugsmo, bet ir papildomo nerimo.

Dėl pasikeitusių oro sąlygų ir kitokios rutinos tėvams daugiau laiko tenka skirti vaiko užpakaliuko priežiūrai – dažnas ima abejoti, ar tikrai tinkamas sauskelnes yra parinkęs savo mažyliui.

Akušerė ir trijų vaikų mama Ieva Girdvainienė ramina – jeigu sauskelnės tiko ir buvo gerai parinktos kitais metų laikais, viskas turėtų būti tvarkoje ir vasarą.

Tačiau ji ragina nepamiršti, kad šis metų laikas puikiai tinka mažylius apskritai ilgiau palikti be sauskelnių ir džiaugtis vadinamosiomis oro voniomis, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Atostogoms – tik jau patikrinti variantai

„Suprantu, kad sauskelnių pasirinkimas yra didžiulis ir dažnai sulaukiu klausimų iš tėvų, kurios tos sauskelnės geriausios.

Pirmiausiai patariu nesivaikyti žinomų vardų ir kainų, o žiūrėti į praktiškus dalykus – geros sauskelnės yra tos, kurios pralaidžios orui, plonos, švelnios, greitai sugeria ir paskirsto drėgmę bei turi specialų indikatorių“, – savybes vardija akušerė.

Anot jos, vasarą, kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku, galioja ta pati taisyklė – sauskelnes reikėtų keisti kiekvieną kartą, kai vaikelis pasituština ir kai sureaguoja indikatorius arba praėjo dvi–trys valandos ir yra šlapimo.

„Ypač augindami pirmą vaikelį tėvai kvestionuoja save, ar viską teisingai daro. Aš stengiuosi nuraminti, kad šiuolaikinės sauskelnės yra puikios kokybės, mažylis tikrai gali pasišlapinti ne vieną kartą, tačiau pats bus sausas.

Visada mokau ieškoti tarptautinių žymėjimų, skaityti instrukcijas, aprašymus ant pakuočių, kad žinotumėte, ar sauskelnės kokybiškos.

Be abejo, pasinaudokite ir technologijomis – nerimaujantiems tėvams tikrai praverčia drėgmės indikatorius, nes tuomet aišku, kada metas traukti naują“, – pataria I. Girdvainienė.

Akušerė pataria nebandyti naujų sauskelnių prieš atostogas ar ilgesnę kelionę, kad išvengtumėte netikėtumų ir problemų – geriau rinkitės tai, kas jūsų mažyliui puikiai pasiteisino, o kažką naujo išmėginsite, kai laiką leisite ramiai, sau įprastoje vietoje.

Nepamirškite oro vonių ir tinkamos priežiūros

 Tiek keliaujant, tiek namuose vasarą tarp kūdikio daiktų pravartu turėti daugiau patiesalų, ant kurių būtų galima paguldyti vaikelį. Akušerė taip pat pataria kūdikio krepšelyje laikyti ir cinko tepalą.

„Vasaros rankinėje šios priemonės būtinos. Patiesaliukai – tinka ir vienkartiniai – pravers atliekant vadinamąsias oro vonias.

Rekomenduoju jas daryti, kai tik turite galimybę, nes esant karštiems orams mažylio odai ypač sveika pabūti laisvai. Žinoma, su daugiau judančiais mažyliais bus sudėtingiau, tačiau sąlygų galima atrasti.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.