Patarimai/rekomendacijos, Psichologija

20 žaislų taisyklė. Arba kaip padėti savo vaikui netapti daiktų „vergu“.

Kai mano septynmetis sūnus sėdėjo ant lovos ir verkė, nes aš, jo mama, liepiau jam susitvarkyti savo kambarį, supratau, kad kažką reikia keisti. Buvau pavargusi nuo nuolatinio liepimo susirinkti žaisliukus, nuo kasdien atsinaujinančios netvarkos bei raginimų tvarkytis.

„Greitai susidedi!“ Noriu šaukti. Bet kaip greit pamiršau savo vaikystę, kai tą patį girdėdavau iš savo mamos. O gal visa tai galima išspręsti kažkaip kitaip?

Aš pažvelgiau į savo vaiką ir supratau, kad jam reikia bendravimo su mama, o ne daugiau žaislų. Kuo daugiau žaislų jis turi, tuo mažiau laiko praleidžiame kartu. Taigi ši diena, kai mes kartu nusprendėme: mažiau nereikalingų daiktų namuose – daugiau ramybės.

Iš pradžių mano sūnus nebuvo sužavėtas šia mintimi, bet mes kartu tvarkėmės ir abu nusprendėme, kuriuos žaisliukus atiduosime labdarai, kuriuos išmesime, nes jie jau sulūžę, kuriuos bandysime parduoti. Ir, patikėkite, vaikas tvarkėsi daug entuziastingiau nei aš pati. Su kiekvienu atrūšiuotu daiktu namai tapo „lengvesni“, o mes – laimingesni. Vaikiškas pyktis greitai dingo.

Mūsų namuose įsiviešpatavo 20 žaislų taisyklė.

20 žaislų namuose – vieniems tai gal skamba mažai, o kiti gal sakysite, kad net ir toks skaičius yra per didelis. Tačiau aš buvau sukrėsta, kai pradėjus tvarkytis, pamačiau, kad ir maži vaikai turi norą tiesiog kaupti daiktus. Mes neturime sugadinti savo vaikų ir nesąmoningai formuoti jų meilę daiktams, o ne žmonėms. Ypač šių dienų pasaulyje, kai žmogiško bendravimo ima trūkti. Svarbiausia, kad vaikai jaustųsi mylimi ir saugūs su tuo, ką jie patys turi.

Pavyzdžiui, kiekvieną kartą einant į parduotuvę ir pamačius lentynų priekyje išdėstytus spalvingus žaisliukus, iš savo vaiko išgirstu prašymą nupirkti tą ar kitą žaisliuką. Pamatau jų nurodytas kainas, ir jei tai nekainuoja daug, net pati akimirkai vos nepasiduodu pagundai, bet… Kam reikia tiek nereikalingų ir tik kampuose numetamų žaislų? Todėl mūsų namuose, jokių „pigių“ ekspromtu užsimanytų daiktų neliko. Vaikai turi svajoti apie žaisliuką, gal net jam taupyti ir juos gauti tik tam tikrom progom. O pagrindinė taisyklė – ne daugiau 20 žaislų namuose! Pradžia visuomet būna nelengva, ypač sunku atsilaikyti prieš vaikų maldavimus, tačiau, patikėkite manimi, kelis kartus atlaikius spaudimą, vaikiškas teroras baigiasi ir tampa daug lengviau kartu su vaikais apsipirkti. Svarbu tik patiems tėvams nepasiduoti.

Ir šią 20 žaislų taisyklę gali turėti kiekviena šeima. Jūs tikrai turite padėti savo vaikams netapti daiktų vergais ateityje!

Informacijos šaltinis: themotherish.com

Toliau skaitykite:

30 patarimų tėveliams. Tai padės Jūsų vaikui būti laimingu!
Apie lėles pasakoja vaikų ir paauglių psichologė ir psichoterapeutė Laura Jazbutienė
Kaip lavinti ir ugdyti šių dienų vaikus?
Visi vaikai dievina palapines! Sužinokite, kodėl

smallvaikodiena1-300x54

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.