APŽVALGOS, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Psichologija

Kaip lavinti ir ugdyti šių dienų vaikus?

Šių dienų vaikai yra kitokie. Vaikams patinka tyrinėti, spręsti problemas, išsiaiškinti jų kilimo priežastis, tikint savimi ir savo sprendimais, pajausti sėkmę. Patartina mažuosius lepinti tokiais žaislais ir žaidimais, kurie yra orientuoti į šių dienų vaikų vertybinių nuostatų ugdymą ir lavinimą: emocijų suvokimą ir raišką, kasdienio gyvenimo įgūdžius, fizinį aktyvumą, iniciatyvumą ir atkaklumą, savireguliaciją ir savikontrolę, meninę raišką, estetinį suvokimą, kūrybiškumą.

Šių dienų vaikai pasižymi susikaupimo bei dėmesio koncentracijos stoka. Tokie žaidimai kaip domino, atminties lavinimo kortelės, įvairios lavinamosios dėlionės, pastabumo žaidimai, kūrybiniai rinkiniai bei konstravimas pagal schemas padeda šias būtinas kiekvienam savybes ugdyti nuo mažų dienų. Mokėjimas susikaupti ir susikoncentruoti tai viena didžiausių vertybių padėsiančių ateityje susikurti gerą, pilnavertišką ir ramų gyvenimą.

84166

Patiems mažiausiems koncentruoti dėmesį, ugdyti savarankiškumą, tikslo siekimą taip pat gali padėti ergoterapiniai žaislai – tai žaidimas-labirintas kai įvairias formeles, suvertas ant vielos, reikia vedžioti raitytais takeliais-kilpomis. Šis žaidimas lavina ne tik smulkiąją motoriką, rankų-akių koordinaciją, logiką, bet ir erdvinius suvokimus, moko pažinti figūras, spalvas.

70411

Kalbos vystymasis artimai susijęs su smulkiosios motorikos išsivystymu. Nuo ankstyvo amžiaus patartina sudaryti vaikučiui sąlygas mankštinti pirštukus. Smulkiosios motorikos aktyvinimas padeda greičiau pradėti taisyklingai kalbėti, geriau artikuliuoti garsus. Varstymo žaislai (varstukai), ypač lavina smulkiąją motoriką, rankyčių – akyčių koordinaciją, loginį mąstymą, ugdomi meninės raiškos, socialiniai bei komunikavimo gebėjimai.

Ieškote priemonių, padėsiančių vaikui mokytis kalbėti ar turtinti žodyną? Puikus pasirinkimas – pastabumo žaidimai, kurie ugdo pastabumą, dėmesingumą, socialinius, komunikavimo ir pažinimo gebėjimus.

traukinukas3

Modernūs konstruktoriai mėgiami ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų ugdo vaizduotę, kūrybingumą ir saviraišką, estetinį suvokimą, lavina matematinį, erdvinį ir loginį mąstymą, dėmesio koncentraciją, skatina smulkiosios motorikos vystymąsi. O mokėjimas vadovautis instrukcija, schema – tai ypatingi sugebėjimai, kurie padės efektyviai mokytis mokykloje.

86557

Šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad muzika lavina vaikelių girdimąją atmintį, intuiciją, logiką, komunikabilumą, išlaisvina mažylių kūrybiškumą, todėl vaiką supažindinti su muzika bei muzikos instrumentais patartina kuo anksčiau. Koks yra didelis pasirinkimas vaikiškų, spalvotų ir kokybiškų įvairių muzikos instrumentų: lūpinė armonikėlė, žvangučiai, barškučiai, metalofonas, fleita, būgneliai, marakai, skambaliukai, švilpukai, tambūrinas, akordeonas, gitara ir t.t. – skambindamas šiais instrumentais, mažylis išgaus įvairius nuostabius muzikinius garsus taip bus lavinama muzikinė klausa ir tai suteiks vaikučiui daug džiaugsmo. Įsigiję keletą skirtingų muzikos instrumentų galite sukurti daug garso efektų ir padaryti tikrą orkestrą. Vaikai, anksti pradėję muzikuoti, ne tik tuo džiaugiasi, bet ir lavina savo kognityvinius gebėjimus, greičiau išmoksta atlikti socialinius vaidmenis.

Labai svarbu ugdyti vaikų poreikį būti fiziškai aktyvesniems. Fizinis judėjimas padeda lavinti stambiąją motoriką bei komunikavimo ir socialinius gebėjimus. Vaikiškos palapinės, žaidimų tuneliai – puikus pasirinkimas aktyviems vaikams, tinkantis žaisti tiek viduje, tiek lauke. Vaikas atras naujas erdves bei lavins vaizduotę, patirdamas daug džiaugsmo savo susikurtame saugiame mažame pasaulėlyje.

Mažuosius mokyklinukus pradžiuginkite mielomis kanceliarinėmis smulkmenėlėmis: tušinukais, sąvaržėlėmis, užrašų knygutėmis, pieštukinėmis, magnetukais, nuotraukų rėmeliais ir t.t., ar linksmais laikrodukais, kurie bus ne tik puikus aksesuaras, bet ir padės mokytis pažinti laikrodį ir skaičių seką.

Rinkitės tik kruopščiai atrinktus, kokybiškus žaislus, atkreipkite dėmesį, kad būtų paženklinti CE ženklu.

Padėkime atsiskleisti stipriausioms mūsų vaikų savybėms, lavinkime ir ugdykime šių dienų vaikus edukaciniais žaidimais bei mielais ir gražiais lavinamaisiais žaislais, kurie ilgai primins jiems apie jų gražią ir nerūpestingą vaikystę.

Informacijos šaltinis: www.zylutes.lt

zylutes

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.