Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

10 padoraus vaiko auginimo įsakymų

  1. Labai svarbu vaikui sakyti, kaip jūs jį mylite. Nepamirškite tuo metu vaiko apkabinti, nes apkabinimai svarbūs, sukuria teigiamą emocinį foną bet kuriam žmogui.

2. Būtina vaiką girti. Net už pačias mažiausias smulkmenas. Tai ugdo vaiko savigarbą, kurios tikrai jam prireiks ateityje.

3. Nekritikuokite vaiko už smulkmenas ir jokiu būdu nelyginkite jo su kitais vaikais. ,,O štai tetos Zojos sūnus tik dešimtukus gauna!“ – ši frazė žlugdo vaiko pasitikėjimą savo jėgomis, o tai ateityje gali virsti didele problema.

4. Didžiuokitės savo mažyliu ir leiskite jam suprasti, kad tai ne paprasti mamos žodžiai, o suaugusio žmogaus vertinimas.

5. Nuo mažų dienų leiskite savo vaikui suprasti, kad jūs bendraujate su juo kaip su lygiu. Nereikia būti ,,tironiškais tėvais“, nes jis ir suaugęs pateks į tokia vietas, situacijas, kur jis bus žeminamas (būtent taip suvokiamas tėvų elgesys).

6. Dėkoti – neatsiejama taisyklingo vaiko auklėjimo dalis. Taip jūs auklėjate žmogų, kuris jausis reikalingas ir kuris su malonumu ateis į pagalbą, kai to reikės.

7. Įdėmiai klausykitės savo vaiko. Tuomet jis ir jums bus dėmesingas.

8. Tikėkite savo sūnumi ar savo dukterimi. Susikurkite taisyklę: jūs – svarbiausia atrama. Jeigu tėvai netiki savo vaiko jėgomis, tai kas tada juo tikės?

9. Dovanokite mažyliui dovanas be jokios priežasties. Taip jis supras, kad džiaugsmui nebūtina ieškoti priežasties  ir kad kiekviena diena gali dovanoti džiaugsmą.

10. Matant vaikui, rodykite meilę savo  vyrui (žmonai). Taip jūs išauklėsite gerą šeimos žmogų, turintį tvirtas moralines nuostatas.

Informacijos šaltinis:

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.