Klaipėda, MOKYKLOS, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Valdžia į mokyklas investavo neįtikėtiną sumą, bet išryškėjo viena problema

Apie tai, kad mokyklos susiduria su sunkumais, kai kalbama apie modernias mokymo priemones, Lietuvoje prabylama vis dažniau. Kaip spręsti šią problemą? Klaipėdos rajono savivaldybės valdininkai rado išeitį – kelios mokyklos sulaukė didelių investicijų. Tačiau ugdymo įstaigų vadovai kalba ir apie tai, kad su vykdomais pokyčiais tenka išspręsti ir vieną naujai kylantį iššūkį.

531 tūkst. eurų – tokios investicijos, skirtos atnaujinti ir modernizuoti mokymo inventorių, buvo skirtos kelioms Klaipėdos rajono mokykloms.

Šios lėšos, skelbia Klaipėdos rajono savivaldybė, skirtos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Savivaldybės ir Valstybės biudžeto.

„Vaikai gali mokytis moderniose klasėse, naudotis naujausia, pažangiausia įranga ir ugdymosi priemonėmis“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Stengiasi žengti koja kojon

Gargždų „Minijos“ progimnazijos, į kurią investuota daugiau nei 173 tūkst. eurų, direktorius Julius Gindulis „Vakarų ekspresui“ dėstė, kad svarbu ir tai, jog mokytis lengviau ne tik mokiniams, bet aiškinti pamokas paprasčiau ir patiems mokytojams.

„Pavyzdžiui, yra lagaminai, kuriuose yra priemonės praktiniams darbams atlikti laboratorijose. Kiekvienas vaikas gauna tinkamas priemones, tad mokytojui lengviau paaiškinti tam tikrus dalykus. Taip pat yra ir su išmaniosiomis lentomis. Atnaujinome baldus ir erdves“, – apie tai, kaip pasitarnavo investicijos, kalbėjo J. Gindulis.

Skelbiama, kad „Minijos“ progimnazijoje už skirtas lėšas buvo įrengtos pertvaros gamtos mokslų ir medžio-metalo technologijų kabinetuose, aktų salėje atnaujinta elektros instaliacija ir apšvietimas, įsigyti mokymui taikomos įrangos ir baldų komplektai, atlikti remonto darbai.

J. Gindulis aiškino, kad mokykla nuolat stengiasi žengti koja kojon su besivystančiomis technologijomis.

Tiesa, Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime spaudai pažymima, kad materialinė mokyklų bazė nebuvo kompleksiškai atnaujinama jau daug metų, tad vytis pokyčius mokykloms ne visada sekėsi.

Yra viena problema

Tad ar Lietuvos valdžia pakankamai dėmesio skiria mokykloms modernizuoti?

Daugiau nei 84 tūkst. eurų investicijų sulaukusios Dovilų pagrindinės mokyklos direktorius Arūnas Grimalis įsitikinęs, kad iniciatyvą pokyčiams turi rodyti pačios mokyklos ir savivaldybės.

„Jos vis tiek geriau mato, ko reikia. Kartais ministerija padaro grandiozinius projektus, pavyzdžiui, kalba apie centralizuotą mokyklų modernizavimą, bet tai ilgai trunka, mokykloms ne visuomet reikia pirmiausia vienų priemonių, kartais svarbiau visai kiti dalykai. O kadangi pokyčiai vykdomi centralizuotai, visoms mokykloms skiriamos tos pačios priemonės. Tai ydinga praktika“, – įsitikinęs A. Grimalis.

Jo vadovaujamoje Dovilų pagrindinėje mokykloje buvo atnaujinta daugiafunkcė gamtos mokslų laboratorija, įrengti sensorinis ir nusiraminimo kambariai, įsigyti mokymui taikomos įrangos ir baldų komplektai.

A. Grimalis aiškino, kad nors mokyklos ir sulaukė didelių investicijų, išryškėjo kita problema – pedagogų trūkumas.

„Gamtos mokslų sritis buvo ilgai neatnaujinta, tačiau, kai tai įvyko, išryškėjo gamtos mokslų pedagogų trūkumas“, – dėstė jis.

Tuo metu Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Žiedas pareiškė, kad pokyčiai tokie neįtikėtini, jog, norint juos įvertinti, būtina pamatyti tai savo akimis.

O ką galima joje išvysti? Mokykloje įrengtos pertvaros gamtos mokslų ir technologijų kabinetuose, įsigyta nauja mokslams reikalinga įranga ir baldai, įrengtas sensorinis kambarys ir pradinukams skirtos judrių užsiėmimų ir poilsio zonos, atlikti remonto darbai. Visoms šioms priemonėms ir darbams iš viso buvo skirta daugiau nei 138 tūkst. eurų.

O štai Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje atnaujintas informatikos kabinetas, pertvarkyta fizikos ir chemijos kabinetų erdvė, įsigyta nauja mokslams reikalinga įranga ir baldai. Skaičiuojama, kad čia investicijos siekia beveik 135 tūkst. eurų.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.