Pramogos vaikams, Statistika, Vaikai/šeima

Vaikų aikštelėms prižiūrėti – iki 360 tūkstančių eurų

Jau rugpjūčio mėnesio antroje pusėje turėtų paaiškėti, kam bus patikėta prižiūrėti ir remontuoti Klaipėdos miesto vaikų žaidimų aikšteles – vyksta viešas Klaipėdos savivaldybės paskelbtas konkursas, o rugpjūčio 17 dieną planuojama atplėšti vokus su konkurso dalyvių pasiūlymais.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, baigėsi ankstesnė trejų metų aikštelių priežiūros sutartis ir paskelbtas konkursas kitiems ateinantiems trejiems metams.

„Numatoma trejų metų suma – 360 tūkstančių eurų. Dabar sąraše yra 31 aikštelė, tačiau jis nuolat pasipildo. Rudenį turėsime dar mažiausiai penkias naujas vaikų žaidimų aikšteles“, – „Vakarų ekspresui“ sakė D. Gerasimovienė.

Ji pasidžiaugė, kad kiekvienais metais uostamiestyje įrengiamos kelios naujos vaikų žaidimų aikštelės. Nors poreikis naujoms žaidimų erdvėms yra ženkliai didesnis, situacija vaikų užimtumui lauke pamažu, bet nuosekliai gerėja.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina vaikų žaidimo aikštelių įrengimo ir atnaujinimo veiksmų planą, kurio paskirtis – suplanuoti higienos normos neatitinkančių senų vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimą ar naujų vaikų žaidimo aikštelių įrengimą viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose.

Pagal šį planą kasmet miesto daugiabučių namų kvartaluose įrengiamos 3-5 vaikų žaidimo aikštelės. Skelbiama, kad įrengti vieną 200 kv. m ploto vaikų žaidimo aikštelę vidutiniškai kainuoja apie 35-40 tūkst. Eur, perpus mažesnę – apie 25-30 tūkst. Eur.

Šiais metais bus įrengtos 2 vaikų žaidimo aikštelės po 200 kv. m daugiabučių namų kiemuose Baltijos pr. 67 ir Vingio g. 15 bei dar 2 vaikų žaidimo aikštelės po 100 kv. m daugiabučių namų kiemuose Kalnupės g. 2 ir Jūros g. 2.

Skelbiama, kad šios naujos vaikų žaidimo aikštelės pagyvins bendrą daugiabučių namų kiemų vaizdą bei įtrauks mažuosius į kūrybines veiklas, skatinančias aktyvią veiklą ir norą ilgiau pabūti lauke. Džiugu, kad vaikų žaidimo aikštelės sudaro galimybes vaikams ir šeimoms judėti, stiprėti, ugdyti savo motoriką ir bendravimo įgūdžius, stiprinti bendruomeniškumą, saugoti ir tausoti aplinką.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.