Pramogos vaikams

Vaiko gimtadienis: reikia ne tik pinigų, bet ir fantazijos

Ką daryti per vaiko gimtadienį – pasiduoti nesibaigiančioms lenktynėms „Kieno prašmatniausias?“ ir taupyti šiai šventei visus metus ar tiesiog tą dieną padovanoti vaikui brangiausią šiais laikais dovaną – skirti visą savo dėmesį?

Nors, atrodo, Klaipėdoje yra nemenka pasiūla, kaip būtų galima ypatingai švęsti vaiko gimtadienį, neretai tėvai, artėjant tai dienai, griebiasi už galvos.

„Vaikų žaidimų kambariai nusibodo, boulingą žaidėme per praėjusį gimtadienį, picas kepė per pusseserės šventę, indėnais buvo bendraklasio gimtadienyje, nesveiko maisto iš principo nenorime. Žaidimai su personažu ir cukraus vata? Mūsų vaikas jau išaugo iš tokio amžiaus“, – guodžiasi tėvai.

Be to, yra ir kita medalio pusė – visos šventės, kurias organizuoja profesionalai, gerokai patuština tėvų piniginę.

„Klaipėdoje tikrai skurdus pasirinkimas… arba tiesiog neįkandama“, – dūsauja mažamečių tėvai.

Tik klausimas – kurie tėvai ramia širdimi sugebėtų pasakyti vaikui, kad šiemet jis negalės į gimtadienį pasikviesti viso būrio savo draugų, nes tėveliams pristigo ir fantazijos, ir pinigų, tad teks pasitenkinti žvakučių ant torto pūtimu senelių kompanijoje?

Gimtadienis bibliotekoje?

Kiek gali tekti išleisti vaiko gimtadieniui, jei neketinate švęsti namuose ir visus rūpesčius norite patikėti profesionalams? Nuo 29 centų už vieną vaiką iki beveik tūkstančio eurų už visą šventę – toks įspūdis susidaro peržvelgus įvairius pasiūlymus Klaipėdoje.

Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, jog įvairovės didelės nėra. Arba vaikams siūloma kartu šėlti vaikų kambaryje, arba gaminti kokius nors patiekalus ir paskui patiems juos valgyti, dar galima žaisti boulingą, karstytis dirbtinėmis uolomis, žaisti indėnus ir t. t. Visgi giliau pasikapsčius įmanoma rasti ir dar neįgrisusių pasiūlymų. Kodėl gi, pavyzdžiui, nepabandžius atšvęsti vaiko gimtadienio bibliotekoje arba muziejuje?

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriuose nuo praėjusių metų balandžio galima ateiti ne tik knygų paskaityti, bet ir atšvęsti gimtadienių. Bibliotekos darbuotojų surengtos valandos trukmės edukacinės programos kaina (17 eurų) labai negąsdina. Tačiau ne visi tėvai tiki, kad vaikui gali būti linksma švęsti tarp knygų.

„Ne, per gimtadienį vaikai tikrai nesėdi ir knygų neskaito. Jie kartu su piratais ieško lobio, „Įdomiojoje laboratorijoje“ susipažįsta su gamtos reiškiniais. Ši paslauga gana populiari tarp mažųjų klaipėdiečių. Ypač vasarą“, – pasakojo bibliotekos metodininkė Dalia Balsienė.

Edita GUDAVIČĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.