Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Vaikai, o gal mažieji programišiai? Penki triukai, kuriais jie apeina tėvų kontrolės nustatymus telefonuose ir kompiuteriuose

Kalėdų Senelio dosnumu besidžiaugiantys vaikai, po Kalėdų egle radę naujus telefonus, kompiuterius, planšetes ar kitus išmaniuosius įrenginius, kuo skubiau puola jais naudotis.

Visgi tėvams reikia nepamiršti mažamečiams įjungti tėvų kontrolės nustatymus, o tai padarius dar nereiškia, kad galite būti ramūs dėl savo mažamečių saugumo. Dauguma jiems skirtų „elektroninių sargų“ efektyvūs tik ribotą laiką, kadangi vaikai greitai perpranta jų veikimo principą ir randa gudrių būdų juos apeiti. Ekspertai atskleidžia penkis labiausiai tarp vaikų paplitusius triukus ir pateikia patarimų, kaip nuo jų apsisaugoti.

2021 m. statistikos portalo „Statista“ surinktais duomenimis, daugiau, nei pusė, tėvų riboja tai, kokius vaizdo įrašus gali žiūrėti jų atžala, o 48 proc. apklaustųjų teigia naudojantys vienas ar kitas vaikų veiklą skaitmeninėje erdvėje ribojančias programėles. Tačiau nors tokios pastangos yra sveikintinos, tėvai turėtų nepamiršti kartas nuo karto patikrinti, ar šios priemonės iš tiesų veikia.

„Noras apsilankyti taip smarkiai ribojamuose internetiniuose puslapiuose ar dar vieną kitą valandėlę pažaisti tarp bendraamžių populiarų žaidimą kartais gali būti toks stiprus, kad vaikus nejučia transformuotų į programišius. Tėvai gali net nepastebėti, kaip iš įvairių gidų ir „YouTube“ įrašų pasimokę mažieji paslapčia naudojasi telefonu ar kompiuteriu net ir už nustatyto tvarkaraščio ribų ar mėgaujasi jų akių pasiekti neturėjusiu turiniu. Tarp tokių triukų yra gamyklinių įrenginio nustatymų atkūrimas, tėvų slaptažodžio vagystė ir interneto filtrų apėjimas“, – teigia „Telia“ tvarumo projektų vadovė Indrė Bimbirytė-Yun.

Slaptas gamyklinių nustatymų atkūrimas

Pasak I. Bimbirytės-Yun, daugeliui suaugusiųjų gamyklinių įrenginio nustatymų atkūrimas skamba, kaip labai nemalonus ir varginantis procesas, bet mažiesiems tai yra vieni juokai. Jie visiškai nebijo prarasti visus savo duomenis ir programėles, kadangi moka pasidaryti atsargines jų kopijas ar geba greitai viską atsisiųsti iš naujo.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.