Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų teisių apsauga

Prieš vaikus smurtavęs žemaitis sulaukė griežtesnės bausmės

Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, tenkino prokuroro ir Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovo skundus, kuriais pasiekta griežtesnė bausmė prieš vaikus smurtavusiam Žemaitijoje gyvenančiam 40-mečiui vyrui.

Teismo sprendimu nuteistajam panaikintas taikytas bausmės vykdymo atidėjimas ir jis privalės atlikti realią 3 metų laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, šeimoje smurtas prieš vaikus buvo naudojamas nuo 2015 metų. Pora kartu augino du jų bendrus vaikus ir du – iš ankstesnės moters santuokos. Nustatyta, kad nuteistasis sistemingai fiziškai ir psichologiškai gniuždė savo sutuoktinės mažametį vaiką iš ankstesnės santuokos.

Tyrimo metu buvo gautos ekspertų išvados, kurios parodė, jog dėl tokio žiauraus elgesio buvo padaryta žala mažamečio psichinei sveikatai. Teismas taip pat konstatavo, kad vyras smurtavo ir prieš kitus šeimoje augančius vaikus.

2022 metų rugsėjo 9 dieną Plungės apylinkės teismas pripažino vyrą kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnyje („Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“).

Jis taip pat nuteistas ir dėl nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 163 straipsnyje („Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“) bei 138 straipsnio („Nesunkus sveikatos sutrikdymas“) 2 dalies 1 ir 3 punktuose.

Pirmos instancijos teismas, skirdamas bausmę, subendrino ją su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme. Vyrui paskirta galutinė 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.