Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Trys priežastys turėti savo nuomonę

Pastaraisiais metais ir dešimtmečiais žmonių nuosavos nuomonės ribos pastebimai trinasi. Žmonės vis labiau linkę sekti paskui minią, užuot savarankiškai priėmus sprendimus. O patirdami sociumo spaudimą, jie apskritai atsisako įsiklausyti į savo pačių “Aš”. Pamėginkime išsiaiškinti, kuo gresia nuosavos pozicijos neturėjimas ir kodėl taip svarbu turėti savo nuomonę.

Nėra pasitikėjimo savimi

Kas yra nuosava nuomonė? Tai ne kas kita, kaip jūsų mintys, idėjos, pažiūros. Kai viso to atsisakote, jūs nusigręžiate nuo pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis. Iš pradžių netgi nepastebėsite, kaip smunka jūsų savivertė, tačiau praeis šiek tiek laiko ir situacija bus nebeatitaisomai apleista.

Ką daryti? Pradžiai pradėkite klausytis savęs ir savo minčių. Neužkibkite ant svetimų įsitikinimų kabliuko vien dėl to, kad kažkas primygtinai tuos įsitikinimus jums bruka. Nebijokite nepritarti, tame nėra nieko blogo. Esate asmenybė ir dėl to turite individualią nuomonę. Tiesiog nesidrovėdami sakykite tai, ką iš tikrųjų galvojate. Šitaip niekada nesusipainiosite savo realiuose įsitikinimuose ir pažiūrose.

Jumis gali manipuliuoti

Jeigu žmogus neturi savo nuomonės, jis tampa puikia manipuliacijų auka. Tai visiškai natūralus procesas. Dar daugiau – auka netgi nepastebi, kokiu būtent būdu ja manipuliuojama, kokiu būdu į jos galvą įdiegiamos mintys ir kaip nurodoma, kaip ji turėtų pasielgti. Rezultatas: aplinkinių akyse atrodysite apgailėtinu ir bejėgiu žmogeliu.

Ką daryti? Manipuliavimas – labai subtilus, etapais vystantis procesas, dėl to jums reiki išmokti atsekti, iš kur visa tai dygsta. O prasideda viskas būtent nuo to, kad nesugebate pasakyti žodžio “Ne” ir visiems visur visada pritariate. Vadinasi, dabar turite daryti tik tai, ko iš tiesų patys norite ir atsisakyti tų dalykų, kurie jums nemalonūs. Ir kalba čionai eina ne tik apie kokis nors poelgius, bet apie jūsų mintis, jūsų nuomonę. Nepatinka kieno nors nuomonė? Nereikia sutikti su ja vien tam, kad neiširtų draugystė.

Neturėsite tikrų draugų

Visiškai natūralu, kad neturėdami savo nuomonės, neturėsite ir tikrų draugų – artimų jums savo dvasia ir pasaulėžiūra. Beje, ar pasitaikydavo jums kada, kai draugai pasirodydavo jums ne tokiais ir draugais, kai imdavote nesuprasti, kas būtent juos sieja su jumis? Štai čia ir yra tasai požymis, kad atėjo laikas kažką keisti.

Ką daryti? Greičiausiai tie žmonės nelaiko jūsų tikra asmenybe, nes niekada neturėjote savo nuomonės. Galbūt jus mėgsta tik dėl to, kad niekada jiems neprieštaraujate? Arba visiems patinkate kaip nekonfliktiškas ir atkaklumo nerodantis žmogus? Pamėginkite parodyti charakterį ar iškelti savo idėją ir pasižiūrėkite, kokia bus draugų reakcija. Jeigu jūs jiems išties brangus, jie priims jus bet kokį. Be to, išsakydami savo nuomonę, pritrauksite prie savęs bendraminčius – tuos, kuriems prie širdies jūsų požiūris ir pažiūros.

Ir būtina suprasti, kad sėdėti komforto zonoje ir tylėti – tai, žinoma, labai patogus sprendimas, tačiau nepalyginamai įdomiau gyventi pilnavertį gyvenimą ir būti tuo, kuo iš tikrųjų esate. Suimkite save į rankas ir tapkite savi minčių bei savo gyvenimo šeimininku. O svarbiausia – “jūsų” žmonės visada liks su jumis. O melas sau pačiam ir aklas sekimas paskui minią niekada niekam nesibaigia geruoju.

Informacijos šaltinis: https://seimairnamai.eu/

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.