Stovyklos vaikams
APŽVALGOS, Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Renginių anonsai, Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas, Vaikai/šeima

Stovyklos vaikams ir paaugliams 2020

Artėjant gražiausiam metų laikui – vasarai, daugelis tėvų su nerimu laukia šio atostogų laikotarpio. Mokslininkų atlikti tyrimai tik patvirtina, kad kiekvienais metais, didžioji dalis paauglių ir net vaikų turi rimtas priklausomybės problemas kompiuteriniams žaidimams ir mobiliesiems telefonams. Tad tik pabandykite įsivaizduoti, ką jūsų vaikas veiks likęs vienas? Viena iš išeičių – vasaros stovyklos. Tad ar turime iš ko rinktis šiais 2020 metais? Ir kaip išsirinkti geriausią?

Kaip išsirinkti geriausią vasaros stovyklą?

Vasaros stovyklos leidžia atitrūkti nuo kasdienės rutinos, kurią patiria kiekvienas moksleivis ar net darželinukas mokslo metų bėgyje. Pasirinkę tinkamą jūsų vaikui vasaros stovyklą, galėsite užtikrinti malonią vasaros patirtį, kupiną vertingų ugdymosi galimybių.

Kaip dažnai būna, tikru iššūkiu tėveliams tampa pats stovyklos pasirinkimo procesas. Tinkama vasaros stovykla gali būti ir linksma, ir edukuojanti, tačiau neteisingai įvertinus savo vaiko lūkesčius, vaikui gali būti nuobodu, niūru, neįdomu. Kai vasara bėga nenumaldomu tempu, suklydę dėl stovyklos pasirinkimo, jūs galite ir nebegauti antros galimybės, todėl turėsite skirti daug dėmesio, kad įsitikintumėte, jog jūsų pasirinktoje stovykloje yra viskas, ko jūsų vaikui reikia.

Jei tai skamba šiek tiek bauginančiai, nebijokite. Žemiau pateiktuose patarimuose yra daug naudingos informacijos, kuri padės išsirinkti geriausią vasaros stovyklą jūsų vaikui.

Pasitarkite su savo vaiku.

Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus yra jūsų atžala, svarbu pasitarti su vaiku ir išsiaiškinti, ar jis / ji turi kokių nors įžvalgų ar pageidavimų renkantis vasaros stovyklą. Skirtingai nuo standartinės mokyklos ugdymo programos, kurioje pateikiamos būtinos temos ir privalomos pamokos, vasaros stovyklose galimas didelis lankstumas, o siūloma organizatorių programa Lietuvoje yra labai įvairi.

Pasirinkus stovyklą, susijusią su vaiko interesais ir pomėgiais, jums abiems vasara bus daug lengvesnė. Vasaros stovyklos yra skirtos malonumui, o ne bausmei. Be to, kad jūsų vaikas lanko vieną ar kitą būrelį, dar nereiškia, kad jis neturi naujų pomėgių, apie kuriuos jūs net nežinote.Tad vasara yra pats geriausias laikas išeiti iš komforto zonos ir padėti juos vaikui atrasti.

Aptariant ir diskutuojant apie vasaros stovyklas su savo vaiku, jūs privalote išlikti lankstūs. Tai nereiškia, kad jūsų vaikas turėtų pasakyti paskutinį žodį, jūs pasiliekate teisę atmesti prašymą, tačiau turėtumėte įdėmiai įsiklausyti į vaiko nuomonę, kai reikia pasirinkti vasaros stovyklą.

Stovyklų tipai.

Lietuvos stovyklų vaikams ir paaugliams organizatoriai labai tobulino ir keitė stovyklų programas. Net ir išrankiausi klientai tikrai turi iš ko rinktis.

Vis dar daug universalaus tipo stovyklų, kuriose yra įvairių sporto šakų, dailės ir amatų, kitų visuotinės svarbos veiklų, tačiau atsirado daugybė stovyklaviečių, siūlančių linksmų ir net ekstremalių užsiėmimų. Šiandien vaikai gali lankyti įvairias stovyklas: jodinėjimas, ledo ritulys, robotai, keramika ir bet kuri kita sritis, kurią tik galite įsivaizduoti.

Svarbus aspektas renkantis geriausią stovyklą yra tai, ar pasirinkti stovyklą su daugybe pasiūlymų, ar tokią, kuri orientuota į konkrečią dominančią sritį. Viena vertus, įvairus ugdymo planas su daugybe skirtingų veiklų gali užkirsti kelią nuoboduliui ir išlaikyti jūsų vaiko susidomėjimą visą dieną. Esant fiksuotam tvarkaraščiui ir pažįstamų dalykų kaitaliojimui, šios stovyklos gali atrodyti panašios į įprastą mokyklos dieną.

Kita vertus, jūsų vaikui gali būti lengviau susikaupti, jei jis / ji dalyvauja veikloje, kuri ypač domina. Užuot priverstinai dalyvauti tam tikruose žaidimuose ir pratimuose, kurie atrodo nuobodūs, vaikai specializuotose vasaros stovyklose gali laisvai sutelkti dėmesį tik į savo pomėgius ir gebėjimų tobulinimą.

Pateikiame detalų sąrašą 2020 metų vasaros stovyklų vaikams ir paaugliams:

BE1 NACIONALINĖS FUTBOLO AKADEMIJOS STOVYKLOS

BE1 Nacionalinė Futbolo Akademija vasaros dienomis pasirūpins mažųjų futbolininkų užimtumu, organizuodami dieninę futbolo stovyklą vaikams. Tai dieninė stovykla, kurioje vaikai gaus trenerių dėmesį futbolo aikštelėje, stiprės fiziškai, turkšis baseine, mokysis anglų futbolo kalbos, žais žaidimus ir dar daugiau

TARZANIJA

Didi pasaulio atradėja nusprendė ištyrinėti paslaptingąją Nuotykių šalį ir surinkti penkias užuominas, kurios nuves iki neatrastojo lobio skrynios! 5 stovyklos dienos – 5 šalys. Kasdien vaikai leisis į naujos šalies pažinimo kelionę, lavins vaizduotę kūrybinėse veiklose, bei žais smagiausius žaidimus gryname ore, o antroje dienos pusėje lauks aktyvus laisvalaikis ir pramogos Tarzanijos nuotykių šalyje!

TRAKO STOVYKLA

Trako stovykloje poilsiauja 7-17 m. stovyklautojai, kuriems patinka aktyvus poilsis, gyvenimas kaime, bendravimas ir bendradarbiavimas, veikla gamtoje, žygis upe baidarėmis, išvykos prie Paršežerio ežero, dažasvydis, pokalbiai iki paryčių, saulės palydėjimai ir nuostabi galimybė draugiškoje kompanijoje pasitikti puikius vasaros rytus!

JAPONIŠKOS ATOSTOGOS

Kviečiame visus vaikus nuo 7 iki 12 metų, norinčius smagiai praleisti laiką ir tuo pačiu susipažinti su japonų kovos menu Aikido, Japonijos kultūra ir menais, sužinoti daug naujų dalykų, susirasti draugų ir kartu linksmai pajudėti bei pažaisti.

JAUNŲJŲ INDĖNŲ VASAROS STOVYKLOS

Atsiriboję nuo civilizacijos patogumų, mobiliųjų telefonų  ir kompiuterių, nuostabiame gamtos prieglobstyje „Vinetu kaime“ stovyklų dalyviai atranda spalvingą indėniško gyvenimo buitį, kūrybos džiaugsmą, patiria smagius nuotykius bei išbandymus, geriau pažįsta ir supranta save ir kitus.  Pasimatykime stovykloje „INDĖNŲ VASARA“. Visi už vieną, vienas už visus, HAU!!!

ROBOTIKOS AKADEMIJA

Geriausias vasaros pasirinkimas Jūsų vaikui!

  • 4-14 m. amžiaus vaikams
  • 20+ lokacijų Lietuvoje
  • 5 darbo dienos nuo 8 iki 17 val.
  • 1 vaikas – 1 robotas
  • Aktyvios pramogos lauke, sportas
  • Diferencijuotas užduočių lygis pagal vaiko žinias

SKAUTŲ SLĖNIO STOVYKLOS

Tai pats geriausias būdas pažinti save ir gamtą nuo mažens. Viskas vyksta gamtoje, praktiškai ir skautiškai . Su vaikais ir tėvais išbandome įvairiausius praktinius stovyklavimo gamtoje pradmenis.

EDULANDO STOVYKLOS VAIKAMS

Kviečiame pasinerti į vasaros nuotykius Edulando dienos stovyklose! Stovykloje vaikai: Atliks mokslinius eksperimentus; Įveiks orientacinių žaidimų ir protmūšių iššūkius; Leisis į paslaptingus žygius; Pasiners į kūrybines STEAM dirbtuves; Išbandys save judriųjų piratų žaidimuose.

JAUNIEJI INOVATORIAI IR TYRINĖTOJAI

Vasaros stovykla “Jaunieji inovatoriai ir tyrinėtojai”, tai vaikų stovykla apjungianti įvairias veiklas. Stovykla vyks “Amerika Aukštadvaryje” sodyboje, kurioje turėsime ir jodinėjimo žirgais pramogas, organizuosime žygius, muzikos ir kulinarinius vakarus. Be viso to, šios stovyklos pagrindinė vizija – ugdyti jaunuosius inovatorius ir tobulinti jų susidomėjimą bei įgūdžius robotikos, programavimo, dizaino kūrimo ir dronų pilotavimo ir konstravimo srityse. Stovykloje vaikų laukia šie užsiėmimai: kūryba ir technologijos, robotika ir elektronika, kompiuterinė grafika ir filmavimas, video montavimas ir orientaciniai žygiai.

MOTUS ŠOKIO MOKYKLOS STOVYKLOS VAIKAMS

Vaikų laukia: gatvės, šiuolaikinių šokių seminarai su profesionaliais mokytojais, improvizacijų ir kūrybos dirbtuvės, teminiai vakarai, edukacinės išvykos į Druskininkus bei kitas apylinkes, puikios gyvenimo sąlygos ant ežero kranto pušyno apsuptyje, tinklinis bei kiti lauko žaidimai, skanus maistas, nepakartojami stovyklos vakariniai renginiai, diskotekos, žaidimai, bei nauji draugai ir nepamirštamas laikas!

JĖGOS AITVARŲ - KAITAVIMO STOVYKLA

Jėgos aitvarų mokykla kviečia 11 – 17m. stovyklautojus praleisti nepamirštamą vasarą ant marių kranto! Stovyklos tikslas – supažindinti vaikus su jėgos aitvarų valdymu ir praleisti kuo daugiau aktyvaus laiko gamtoje. Kuomet oras bus nepalankus lipti į vandenį – vaikų lauks kūrybiniai žaidimai, akrobatika, gamtos pažinimo pamokos, žygiai.

JOJIMO STOVYKLA VAIKAMS

Vasarą laisvalaikio centre rengiamos dienos stovyklos 6–15 m. vaikams, kurių metu vaikai bus mokomi, kaip elgtis su žirgais, jodinėjimo sporto pradmenų, bus ugdomas jų savarankiškumą, pasitikėjimas savimi, stiprinamas atsakomybės jausmą.

UNIKALI STOVYKLA 4active sveikatingumo centre.

3G stovyklos: greitis, galingumas, grūdinimas. Vaikams nuo 8 iki 16 metų amžiaus labai aktyvios stovyklos, kur ne tik išmokstama su profesionaliais treneriais greitos bėgimo technikos, bet kartu mokinamasi sąmoningai giliai kvėpuoti, suprasti savo stresą, emocijas, jas nukreipti sau naudinga kryptimi, kiekvieną dieną grūdinamas kūnas ir siela, kad mintys valdytų mintis, o ne atvirkščiai.

KŪRYBINĖ VAIKŲ STOVYKLA „JAUNIEJI KŪRĖJAI"

Jei jūsų namuose gyvena mažas kūrėjas, kuris ieško, kaip linksmai praleisti vasaros dienas, tai ši stovykla – kaip tik jam! Klaipėdos jaunimo teatro organizuojama dienos stovykla suteikia 5-12 metų vaikams galimybę susipažinti su skirtingomis meno sritimis, išbandyti keisčiausius kūrybos būdus, surasti naujus kūrybingus draugus ir praleisti aktyvią savaitę Klaipėdos centre.

KEISTUOLIŲ TEATRO KŪRYBIŠKUMO STOVYKLA

Keistuolių teatras kviečia vaikus pažadinti savo kūrybines galias ir atrasti netikėtus gebėjimus dienos kūrybiškumo stovykloje. Nuostabioje vietoje, gamtos apsuptyje orientuosimės į aktyvų, kūrybišką ir nuobodžiauti neleidžiantį darbą su puikiai pažįstamais scenos veidais – profesionaliais Keistuolių teatro aktoriais bei pedagogais.

CURIOCITY STOVYKLOS SMALSIEMS VAIKAMS!

Leiskis į nepakartojamą kelionę po visą pasaulį naujoje „CurioCity“ stovykloje! Kiekvieną dieną stovyklautojai susipažins su tam tikrais žemynais, jų išskirtinumais, gamtos įvairove bei gyventojais – jų kalba, papročiais ir kultūra. Stovyklautojai išbandys tradicinius skirtingų regionų žaidimus, pasigamins tik tam tikroms vietovėms būdingų gaminių, mokslinių eksperimentų pagalba supras skirtingo klimato galias, atras pasaulio stebuklus per interaktyvius žaidimus ir kasdien savo žinias įtvirtins „CurioCity“ keliautojo pase! Visa tai ir dar daugiau įspūdžių patyrimų kupiname mieste smalsiems vaikams!

Informacinio švietimo projekto www.vaikodiena.lt informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško www.vaikodiena.lt sutikimo draudžiama.

Vaikodiena

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.