Alytus, Kaunas, Klaipėda, MOKYKLOS, Mokyklų aktualijos, Panevėžys, Šiauliai / Šiaulių rajonas, Vaikai/šeima, Vilnius

Skandalingas mokytojos pasisakymas – nepriimtina nuomonė?

Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja, per rusų kalbos pamoką gyrusi Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir sovietmetį, vakar buvo įpareigota pateikti pasiaiškinimą raštu.

Savaitgalį socialiniuose tinkluose paplito garso įrašas, kuriame girdėti, kaip Vydūno gimnazijos mokytoja mokiniams sako: „Man labai nepatinka kai kurie jūsų pasakymai. Kada baigs kadenciją Putinas? Jėzau, aš sakau, Dieve, kad jis nebaigtų tos kadencijos. /…/ Jūs dar nematėt tų gamyklų, kurie jau sugriauti iki žemės. Kiek darbo vietų buvo, kokių mokyklų buvo kaimuose – aš gi jums pasakojau, koks buvo turtingas kabinetų aprūpinimas. /… Kas padarė? Kas pastatė? /…/ Aš žinau, apie ką jūs norite pasakyti: mes norėjome gyventi taip, teko gyventi kitaip. Gerai, jūs jau ketvirtas dešimtmetis eina, kai jūs gyvenate savarankiškai. Gyvenat. O jeigu nebūtų Europos Sąjungos, ar išgyventumėte? Vsio, daugiau nieko nesakau“, – kalbėjo mokytoja.

Įrašą peržiūrėjo šimtai socialinio tinklo naudotojų, daugiau kaip pusantro šimto komentavo, tarp jų savo poziciją išsakė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas: „Nėra ko vynioti į vatą – tai šokas ir gėda, kurios nėra ko gėdytis ar bandyti pasislėpti nuo jos kur nors krūmuose… Pirmiausia, noriu pasidžiaugti ir padėkoti šios mokyklos ir konkrečiai šios klasės moksleiviams, kurie pasirodė gerokai sąmoningesni, pilietiškesni ir patriotiškesni nei juos „mokanti“ pedagogė.

Kalbėjau su mokyklos vadovu, su mane pavaduojančiu (ir šią sritį kuruojančiu) vicemeru ir paprašiau (nes pavesti kažkam kitam turėdamas nedarbingumą kaip ir negaliu) nedelsiant imtis rimto, ryžtingo ir adekvataus šios situacijos nagrinėjimo. Turi būti atlikta labai rimta visos šios situacijos analizė, išklausytas visas įrašas be joko kupiūravimo, žinoma, atliekant tai nepažeidžiant galiojančių ir reglamentuojančių teisės aktų. Nepaisant pedagogės amžiaus, kvalifikacijos, patirties ir kitų aplinkybių, į visus klausimus turi būti labai aiškiai ir be jokių užuolankų atsakyta. Galvojau ir tikėjausi, kad buvusi buvusio miesto Tarybos nario pamoka jau išmokta, pasirodo, kad ne“, – dėstė V. Grubliauskas.

Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas vakar patvirtino sulaukęs aktyvios reakcijos į įrašą,taip pat ir skambučio iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Direktorius patikino, jog stengiasi įvertinti pamokos turinį ir situaciją.

„Socialiniuose tinkluose paskelbtas įrašas sumontuotas iš fragmentų. Nėra aiškus kontekstas, kokiame vyksta nuomonių išsakymas. Paprašėme mokytojos tai išdėstyti. Ji žodžiu paaiškino ir dar pažadėjo detaliai raštu išaiškinti, kaip vyko pamoka, kas lėmė tokius jos pasisakymus. Žinome tik, kad pamoka buvo apie Rusiją ir mokytoja atsakinėjo į mokinių klausimus. Tikimės, kad gausime daugiau detalių, kai sužinosime apie aplinkybes. Tada ir įvertinsime“, – sakė A. Girdzijauskas.

„Ši situacija vaikams jau dabar yra gera pamoka, kokia nuomonė yra priimtina, kokia – ne. Kokie argumentai yra prieš tokią nuomonę ir kaip galima apginti kitokią nuomonę. Stengsimės mokytis“, – sakė Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas.

Jurga PETRONYTĖ

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.