Straipsniai apie vaikų ugdymo įstaigas

SIEKIAMA TĖVAMS SUTEIKTI GALIMYBĘ SPRĘSTI, KĄ UGDYMO ĮSTAIGOSE VALGYS JŲ VAIKAI

Šiandien Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys Seime įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama į vaikų maitinimo organizavimą mokyklose ir vaikų darželiuose įtraukti ir tėvus.

Pasak L. Balsio, šis įstatymas leis tėvams aktyviau dalyvauti gerinant ir prižiūrint savo vaikų mitybą ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose.


„Šiuo metu tėvai geriausiu atveju su savo vaiko darželio ar mokyklos valgiaraščiais supažindinami tik formaliai. Daugelis tėvų ne tik neturi jokios sprendžiamosios galios formuojant valgiaraštį, bet ir iš viso nežino, kokiu maistu maitinami jų vaikai. Matome, kad vaikų mityba dažnai nukenčia dėl maitinimo organizatorių, tiekėjų bandymo sukčiauti ir tiekti vaikams prastos kokybės maistą, jo pusgaminius. Lietuvos žaliųjų partijos siūlomos pataisos įpareigotų ugdymo įstaigų vadovus prieš priimant sprendimus dėl vaikų maitinimo organizavimo darželyje ar mokykloje gauti tėvų pritarimą. Taip tėvai galėtų aktyviau įsitraukti į savo vaikų mitybos gerinimą ir kontrolę, o mokyklų ir darželių vadovai būtų spaudžiami užtikrinti pilnavertę ir sveiką vaikų mitybą, o ne vadovautis pigiausios kainos principu“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos Sveikatos komiteto koordinatorė Joana Tamkevičiūtė teigia, jog  už savo vaikų mitybą visų pirma yra atsakingi tėvai, todėl jie turi turėti galimybę dalyvauti vaikų maitinimo organizavimo procese ugdymo įstaigose. Tikimasi, kad dėl to gerės paslaugų organizavimo, tiekiamo maisto kokybė, kuri turės teigiamos įtakos vaikų sveikatai.

„Įvairūs medicininiai tyrimai rodo, jog vaikus vis labiau kamuoja medžiagų apykaitos, endokrininės funkcijos sutrikimai, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, nustatyti augančiam organizmui būtinų mikroelementų stygius, o geri vaikų bendrojo kraujo tyrimo rezultatai – jau retenybė. Tyrimai rodo, jog analizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų maisto daviniai neatitinka nei Pasaulio sveikatos organizacijos sveikos mitybos rekomendacijų, nei Lietuvos gyventojams rekomenduojamų maisto medžiagų ir energijos normų. Riebalų kiekis vaikų maiste viršija normas, o kai kurių vaikui būtinų mikroelementų ir vitaminų maiste gerokai stinga. Sąsajos tarp prastos vaikų sveikatos ir nepilnavertės mitybos – akivaizdžios, todėl būtina daugiau dėmesio skirti vaikų mitybos ugdymo įstaigose gerinimui“, – teigė J. Tamkevičiūtė.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.