Klaipėda, Statistika, Vaikai/šeima

„Savi“ mokiniai kainuoja pigiau

Pasikeitę įstatymai privertė iš naujo peržiūrėti prieš daugiau nei dešimt metų Klaipėdos miesto tarybos patvirtintą mokinių vežiojimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarką. Ne uostamiesčio Savivaldybei priklausančias švietimo įstaigas lankančių moksleivių kelionės į pamokas miesto biudžetui kainuoja kone dvigubai brangiau.

Pripažinti netekusiu galios dar 2010 metų gruodžio pabaigoje priimtą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimą bei patvirtinti naują mokinių vežiojimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą tenka dėl pasikeitusių transporto lengvatų ir švietimo įstatymų nuostatų.

Taip pat ir dėl uostamiestyje įteisintų, keliose važiavimo zonose galiojančių, integruotų keleivinio transporto bilietų ir elektroninių mokinio pažymėjimų.

Nors Tarybos sprendimas keturis kartus keistas, šiuo metu galiojantis neatitinka pasikeitusių aplinkybių.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas pakeitimams pritarė.

Minėtų išlaidų kompensavimui iš Klaipėdos biudžeto metams planuojama skirti 170,2 tūkst. eurų. Savivaldybei priklausančioms švietimo įstaigoms iš šios sumos atitektų 33 tūkst. eurų, jai nepriklausančioms – 60 tūkst. eurų. Dar 77,2 tūkst. eurų teks skirti penkių mokyklinių autobusų eksploatacijai, vairuotojų darbo užmokesčių ir socialinio draudimo įnašams.

Suma būtų didesnė, tačiau specialiųjų mokyklų („Medeinės“ ir „Litorinos“) mokyklinių autobusų eksploatacijai lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto. Klaipėdos savivaldybė finansuoja Vitės, Martyno Mažvydo, „Gabijos“ ir Maksimo Gorkio progimnazijų bei Baltijos gimnazijos mokyklinių autobusų eksploataciją.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, minėtoms išlaidoms kasmet skiriamų lėšų suma praktiškai nesikeičia.

„Mokinių, kuriems reikia kompensuoti atvykimo į švietimo įstaigas, skaičius išlieka stabilius. Šiais metais turime 314 tokių moksleivių“, – teigė L. Prižgintienė.

Darius Čiužauskas,

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.