Papildomas vaikų ugdymas, Patarimai/rekomendacijos, Pramogos vaikams, Vaikai/šeima

15 dovanų idėjų, kurias galite pagaminti kartu su vaikais

Kalėdos turbūt šviesiausios šventės per visus metus. Ir taip yra dėl keleto priežasčių. Tikinčiųjų pasauliui Kalėdos – vilties ir pažado įvykdymo laikas – gimsta Kūdikėlis Jėzus. Taip pat Kalėdos yra šeimos šventė, susitikimo, buvimo, dalinimosi ir dėkojimo laikas. Jau tapo įprasta, kad Kalėdų laukimas paženklintas gerais darbais. Žmonės tampa dosnesni, labiau atveria akis ir širdis mažiau turintiems, šalia esantiems, lyg daugiau įsiklauso. Tai dalinimosi ir dovanojimo metas.

Daugiausia dovanomis apipilami vaikai. Tačiau norint užauginti žmogų, kuris moka dalintis ir džiuginti, džiaugtis ir dėkoti, reikia nuo mažų dienų diegti šias vertybes, rodyti pavyzdį. Ir geriausias pavyzdys yra įtraukti vaikus į dovanų apgalvojimo, parinkimo, gaminimo, dovanojimo ir dalinimosi procesą.

Mes siūlome keletą paprastų idėjų, kaip su vaikais padaryti dovanėles ar jų priedus. Tai bus ne tik naudinga, bet ir suartinanti ir džiuginanti veikla. Vaikai ilgai atsimena kaip ir kam ką darė ir dovanojo.

1. Arbatos, žolelių, džiovintų uogų ir vaisių rinkiniai. Šiai dovanai reikėtų ruoštis jau vasarą, bet galbūt paprasčiausiai turite didelį kiekį gėrybių. Arba galima sudedamųjų dalių įsigyti parduotuvėse, ūkininkų turgeliuose, pas močiutę.

Nusipirkite drobės, sukirpkite ir pasiūkite paprastus maišelius arba suklijuokite maišelius iš dovanoms skirto popieriaus. Šį darbą gali atlikti ir vaikai. Pasitikėkite! Svarbu paaiškinti gaminimo procesą. Paskirstykite arbatžoles arba paruoškite arbatžolių mišinių ir supilstykite į maišelius.

Galite priklijuoti ar kitaip pritvirtinti ir po etiketę-dovanos kortelę su linkėjimu ir maišelio turinio aprašymu. Pagamintų kortelių šablonų galite parsisiųsti iš čia: KORTELIŲ ŠABLONAI .

Jei norite kortelėje įrašyti savo tekstą kompiuteriu, jums gali tikti šis kortelių RINKINUKAS .

2. Namuose daryti saldainiai gali būti įvairiausios sudėties, pagal kiekvieno smaližiaus skonį: sveikuoliški iš dribsnių, sėklų ir grūdų, džiovintų vaisių, o taip pat šokoladiniai su įvairiausiais priedais. Viskas daug paprasčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio!
Šokoladiniai saldainiai daromi išlydžius garų vonelėje šokoladą. Į silikonines formeles dedant norimų priedų (mėgiamų smulkintų arba sveikų riešutų, kokoso drožlių, džiovintų vaisių, čili pipiriukų, smulkintų apelsino žievelių ir t.t.) liejamas šokoladas. Vėliau viskas atvėsinama ir išėmus iš formelių supakuojama. Skanaus!

namuose gaminti saldainiai

3. Nesudėtingai kartu su vaikais galite pasiūti šildyklių su grikių ar vyšnių kauliukų užpildu. Jos smagios ne tik kūdikiams, bet ir amžinai šąlančioms draugės rankoms sušildyti, atvėsus orams močiutės riešams ar keliams nuraminti.

Geriausia pasirinkti švelnią medžiagą, pvz. flanelę. Pasidaryti pagalvėlės ar kokio personažo iškarpą, susiūti dalis paliekant nedidelę angą šilduko užpildymui. Kai jis pripildomas ryžių, grikių ar vyšnių kauliukų (šie užpildai geriausiai laiko šilumą), atsargiai užsiūti angą. Dovana paruošta!

Smagią iškarpą esu radusi ŠIAME TINKLARAŠTYJE

4. Pasiūti galima ir padėkliukų puodeliams ar lėkštėms. Medžiaga l inas arba filcas. Pasirinkite norimą formą, iškirpkite, apsiūkite kraštus dailia juostele ar nėriniu. Jei mokate – galite apnerti. Tokie komplektukai žavūs ir praktiški.

5. Muilo gamyba gali būti labai paprasta, jei įsigyjate muilo bazės, keletą kvapų ir turite džiovintų žolelių ar uogų, pvz. medetkų, aviečių ir pan. O jei pridėsite prabangių gintaro dulkių – dovana tikrai nustebins! Originaliai supakuotas paprastas muilo gabalėlis gali būti labai patraukli dovana. O vaikai taip pat džiaugsis dalyvaudami gamybos procese ir matydami, kaip iš neišvaizdaus milo gabalėlio ir keleto priedų gimsta akį traukiantis, kvapnus muilas.

muilas

6. Su vaikais pagaminkite užrašų knygą ar sąsiuvinį. Vienodai sukarpę lapus paruoškite nugarėlę iš kietesnio popieriaus ar kartono. Įriškite ar susekite lapus, vaikai gali dekoruoti viršelį. Arba paimkite storą sąsiuvinį kietesniais viršeliais, juos apklijuokite norima medžiaga ar spalvoto popieriaus aplikacijomis. Ant užrašų knygos galite užrašyti jos paskirtį, pvz. Svajonių knyga arba Tetos … receptų knyga.

Jei norite didesnės dovanos, prie svajonių knygos galite pridėti puodelį, arbatos ir saldainių ar džiovintų levandų pundelį.  Receptų knygai tinka dailus medinis ar graviruotas šaukštelis, rankšluostukas ar virtuvinės pirštinės.

7. Smagus užsiėmimas vaikams – knygų skirtukų gaminimas. Turbūt pažįstate bent vieną knygų mylėtoją?
Taigi knygų skirtukai gali būti paprasčiausiai iškirptos iš storesnio popieriaus juostelės, kurias vaikai nuspalvina ir dekoruoja kaip nori. Gali būti medžiaginiai, siuvinėti, dekoruoti juostelėmis ir nėriniais. Galima skirtuką numegzti. Dovanoti galite skirtukų rinkinį ar pagaminti skirtuką kaip priedą prie dovanojamos knygos. Galite ant skirtuko palikti vietos citatoms iš skaitomos knygos užsirašyti.

8. Su vaikais galite paruošti kitiems vaikams dovaną – druskos tešlos arba kitos lipdymo masės rinkinį. Juk lipdyti tikrai smagu, o pačių pagamintas plastilinas – ypatinga dovana. Pridėti galite įvairių formelių ir priedų lipdymo procesui arba dažų nulipdytiems darbeliams papuošti. Druskos tešlos receptą galite rasti čia: DRUSKOS TEŠLA arba naudoti bet kurį kitą, kurį esate įpratę naudoti.

Idėja – druskos tešlai skirtus ingredientus padalinkite į keletą dalių ir į kiekvieną iš jų įpilkite kitos spalvos valgomųjų dažų. Taip gausite įvairiaspalvės medžiagos lipdymui ir kūrybai. Taip pat galite į vieną dalį įberti smulkių blizgučių ir masė pasidarys blizgi, šiek tiek kitokios tekstūros. Svarbu tešlos gabalėlius sandariai įpakuoti, kad nepradėtų džiūti dar nepasiekusi gavėjo.

9. Iš jau minėtos druskos tešlos ar  CINAMONINĖS MASĖS  su vaikais galite pagaminti žaisliukų eglutei. Kai žaisliukai išdžius, juos dekoruoti akriliniais dažais, blizgiais klijais ar biriais blizgučiais. Įvėrę juosteles gausite unikalių žaisliukų komplektą. Atsargiai sudėkite žaisliukus į jiems paruoštą dėžutę ir dovana jau paruošta!

Cinamoninė masė

10. Yra daug idėjų dovanoms stiklainiukuose. Internete galite išsirinkti labiausiai patikusią arba sugalvoti savo, konkrečiam asmeniui pritaikytą, dovaną. Tai tokio tipo dovanos, kai į norimos formos ir tūrio stiklainiuką sutalpinama dovana, pvz. kalėdiniai žaisliukai su blizgučiais, saldainių asorti, susluoksniuoti, keksiukams iškepti reikalingi, ingredientai – būtina prisegti ir nurodymus, ką daryti su stiklainiuko turiniu, mini SPA rinkinukai, spalvoti lapeliai kiekvienai metų dienai su sentencija ar palinkėjimu ir t.t. Esu mačiusi net siuvėjo ir kepėjo rinkinių, tad galiu drąsiai sakyti, kad nėra to, ko negalėtum sudėti į stiklainiuką! Jei visgi trūksta TOS vienintelės idėjos, paieškoje įrašykite present in a jar.

11. Jei vaikai jau vyresni ir mėgsta megzti arba nerti, galite kartu pagaminti megztukų puodeliams, kad ilgiau išsilaikytų šiluma ir rankoms nebūtų karšta. Čia galimybės neribotos, nes variantai galimi nuo paprasčiausio iki sudėtingo, raštuoto ar net su paveikslėliais.

megztukai puodeliams

12. Jei dar nesate dovanoję įrėmintų vaikų darbelių, apmąstykite šią galimybę. Gražiai įrėmintas piešinys, kuris buvo pieštas mąstant apie močiutę, gali būti puiki dovana. Vyresni vaikai jau patys gali sukurti ir rėmelį savo piešiniui arba savarankiškai dekoruoti medinį rėmelį.

13. Perkelti vaikų meną ant rankšluosčių ar marškinėlių dabar jau gana paprasta ir namų sąlygomis. Reikia vaikų piešinių, spausdintuvo ir specialaus popieriaus (jis vadinasi paveikslėlio perkėlimo popierius). Jo galima įsigyti ir Lietuvoje kanceliarinių prekių parduotuvėse. Taip pat reikės marškinėlių, rankšluostukų, pagalvės užvalkalo ir pan. iš lygios vienspalvės medžiagos. Procesas paprastas, norimą piešinį atspausdinkite ant popieriaus, paveikslėlio perkėlimui tereikia lygintuvu palyginti paveikslėlį ant medžiagos. Detalesnės instrukcijos būna įdėtos į popieriaus pakuotę.

Tokia dovana bus itin brangi ir vertinama artimą santykį su vaikais palaikančių giminaičių ar draugų, taip pat vaikų meno gerbėjų.

14. Naminiai kepiniai. Vaikai noriai maišo tešlą, minko ir kočioja, o vėliau iš tešlos konstruoja įvairius kepinius. Mūsų pasiūlymas imbierinės dėžutės, kurias gana paprasta sukonstruoti iš imbierinės tešlos, kurią esate įpratę maišyti sausainiams ar meduoliams kepti.
Dėžutėms reikia pasiruošti tešlą, nusibraižyti ir išsikirpti trafaretą, pagal jį supjaustyti tešlos lakštus, iškepti. Atvėsusius suklijuoti karamele, kurią išvirti galite iš cukraus ir nedidelio kiekio vandens. Kadangi karamelė turi būti dar karšta, kai klijuojama, tad saugumo sumetimais šį darbą palikčiau suaugusiems. Kai jau turite tvirtą atvėsusią ir suklijuotą dėžutę, galite ją dekoruoti ir užpildyti norimu turiniu. Tinka tos pačios ar sviestinės tešlos sausainiai, saldainiai, džiovinti vaisiai turėtų būti atskirai įpakuoti į maišelį ir tik tada juos galima dėti į vidų, antraip dėžutė gali sudrėkti. Į vidų galite dėti ir visai nevalgomų dalykėlių, pvz. kokį suvenyrą.

imbierinės dėžutės

15. Dar viena idėja valgomoms dovanėlėms. Permatomuose maišeliuose supakuokite po kelis skirtingų rūšių sausainius, kuriuos iškepėte ir dekoravote kartu su vaikais. Perriškite dailia juostelę, pritvirtinkite kortelę ir/ ar kalėdinį varpelį. Tokios mielos mažos dovanėlės labai tinka netikėtiems svečiams nustebinti.

Visos šios dovanų idėjos paremtos viena pagrindine mintimi – savo laiko ir šviesių minčių dovanojimas kitiems. Nes būtent mūsų laikas praleistas kartu ir dėmesys vienas kitam yra neįkainojama vertybė, kuri visada turi būti svarbesnė už materialius dalykus. Juk Kalėdos nėra apie daiktus, Kalėdos – tai bendrumo, susitikimo ir buvimo kartu laikas.

Linkime jums šviesių ir jaukių švenčių artimųjų apsuptyje!

Elena, suvaikais.lt

 

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.