Klaipėda, Statistika, Vaikai/šeima, Vaikų sveikata

Progimnazijos valgykloje – pietų skandalas

Vos prasidėjus mokslo metams, Panevėžio „Vyturio“ progimnaziją jau purto kartus skandalas – porcijos sumažėjo, nors kainos – kaip restorane.

Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių vizito į mokyklos valgyklą paaiškėjo ir dar viena maitintojų gudrybė: šaldytuvuose rasta pasibaigusių galioti produktų.

Mažose porcijose didelės gudrybės

Per pertraukas į greitojo maisto užkandines ar parduotuves moksleivius gena ne vien noras paragauti skanaus, nors nesveiko maisto, bet ir anekdotinės porcijos mokyklos valgykloje.

Vos prasidėjus mokslo metams, Panevėžio „Vyturio“ progimnaziją jau purto neskanus skandalas – tėvai piktinasi, kad dėl sumažėjusių porcijų vaikai lieka alkani, nors kainos – kaip restorane.

Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių vizito į mokyklos valgyklą paaiškėjo ir dar viena maitintojų gudrybė: šaldytuvuose rasta produktų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.

O kai kurie pagaminti patiekalai apetito nekėlė ne tik vaikams, bet ir tikrintojams.

Sagos dydžio kotletas

„Vyturio“ progimnazijos vardas pastarąją savaitę mirgėte mirga socialiniuose tinkluose – pasibaisėję tėvai internete dalijasi vaikų pietų nuotraukomis, skundai pasiekė ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Nuo naujų mokslo metų porcijos susitraukė, nors kainos neproporcingai išaugo. Pavalgyti mokyklos valgykloje nebeužtenka net trijų eurų, o moksleiviai skundžiasi, kad maistas nevalgomas.

„Sūnus užsisakė mėsos kotletą, šalia jo – šaukštelis salotų. Porcija pietų kainavo 2,50 euro, tačiau vaikas liko alkanas. Nežinau, juoktis ar verkti, bet kotletas – sagos didumo“, – ironizavo savo pavardės nenorėjusi viešinti pradinuko mama.

Tėvai mokyklos administraciją ragina nupirkti mikrobangų krosneles, kad moksleiviai turėtų kur pasišildyti iš namų atsineštą maistą.

„Dalis mūsų klasės vaikų mokyklos valgykloje nevalgo, joje ruošiamas maistas neskanus. Bet vaikai pusė dienos juk nebus nevalgę.

Vyresnieji per pertraukas nubėga iki parduotuvės, o ką daryti pradinukams? Man, kaip mamai, nesuprantama, kodėl mokyklos vadovybė, matydama tokį vaikų ir tėvų nepasitenkinimą maitinimu, nesprendžia problemos“, – kalbėjo panevėžietė.

„Viešojo pirkimo konkursus organizuoja pačios mokyklos. Jų galioje atsisakyti šių paslaugų, jeigu netenkina kokybė, ir iš naujo skelbti konkursą“, – J. Vaitiekūnienė.

Apetito nesukėlė ir tikrintojams

Kad problemų su mokykloje ruošiamu maistu daugiau nei tik prastas skonis ir didelė kaina, atskleidė Maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento patarėjos Jūratės Vaitiekūnienės teigimu, sulaukė tėvų skundo, pirmadienį tikrintojai nuvyko į „Vyturio“ progimnazijos valgyklą, kurioje dirba bendrovės „Maisto slėnis“ darbuotojos.

Skunde buvo nurodyta, kad maistas neskanus ir nekokybiškas, įtarta, kad dalį maisto darbuotojos nešasi į namus, nes moksleiviams patiekiamos porcijos neįtikėtinai mažos.

Nors per savo darbo praktiką tikrintojai matė visko, šįkart vaizdas mokyklos valgykloje nustebino ir juos.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.