Klaipėda, Naujienos, Statistika, Vaikai/šeima

Privačios mokyklos auklėtinius pasitiko staigmena

Trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikusios Karalienės Mortos mokykla Klaipėdoje užsidaro ir savo veiklą tęs Vilniuje bei Kaune. Tokia žinia klaipėdiečius šios mokyklos auklėtinių tėvus pasiekė liepą, kai priėmimas į daugelį kitų uostamiesčio mokyklų baigėsi, tad jie susidūrė su tikru galvosopiu, kur mokysis jų atžalos.

Iki naujų mokslo metų – dar daugiau nei pusantro mėnesio, tačiau dalis uostamiesčio vaikų tėvų šį laiką leidžia neramiai. Ilgą laiką jie nė neįtarė, kad Karalienės Mortos mokykla bus uždaroma, todėl juos pribloškė žinia, kad jų vaikams teks ieškotis kitos ugdymo įstaigos. Jei informacija apie tai juos būtų pasiekusi anksčiau, bėda būtų mažesnė, tačiau liepos viduryje daugelis Klaipėdos mokyklų mokinius jau surinko, naujus esą priima vangiai.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus atstovai skaičiuoja, kad nuo 2016 metų veiklą Klaipėdoje pradėjusi Karalienės Mortos mokykla pirmuosius mokslo metus uostamiestyje sutiko vos su 7 pirmokais ir 9 vaikais, lankiusiais priešmokyklinę klasę. 2017-ųjų rugsėjo 1-ąją mokykloje mokėsi jau 20 vaikų, o štai praėjusių metų rugsėjo mėnesį auklėtinių skaičius padvigubėjo ir pasiekė 40. Portalo lrytas.lt žiniomis, į priešmokyklinę klasę buvo atvesta 14 vaikų.

Mokslas šioje žinomoje Austėjos Landsbergienės valdomoje mokykloje – ne toks ir pigus. Štai mokyklos tinklalapyje rašoma, kad norint įstoti ir pradėti 2019-2020 mokslo metus šioje ugdymo įstaigoje reikia sumokėti 420 eurų stojamąjį mokestį, o ugdymo kaina mėnesiui siekia 597 eurus. Anksčiau mokslai kainavo 750 eurų per mėnesį.

Ar tėvams bus grąžintas bent stojamasis mokestis? To paklausėmė Karalienės Mortos mokyklos atstovų, tačiau jie to atskleisti nepanoro. „Finansiniai klausimai yra sutariami dvišalių ugdymo paslaugų su klientais sutartyse, tad juos aptariame individualiuose susitikimuose su tėvais“, – teigė mokyklos veiklos vadovas Augustas Žilinskas.

Švietimo skyriaus specialistai teigia iki šiol negavę oficialios informacijos apie šios mokyklos uždarymą, mat privačios ugdymo įstaigos jos pateikti net neprivalo.

Švietimo skyriaus vedėjo patarėja Vida Bubliauskienė teigė, kad daugelis šios mokyklos vaikų greičiausiai mokysis Klaipėdos licėjuje. „Tiesa, vienas kitas kreipėsi ir registravosi. Žinoma, jie mokysis ne ten, kur pageidauja, bet ten, kur yra laisvų vietų„, – „Vakarų ekspresui“ aiškino ji.

Kodėl užsidaro iki šiol mokinių skaičiaus mažėjimu skųstis negalėjusi privati mokykla?

„Klaipėdoje trejus mokslo metus kūrėme pradinės mokyklos bendruomenę ir, kaip įprasta, ruošėmės naujiems 2019-2020 mokslo metams. Tačiau prasidėjus vasaros atostogoms netikėtai buvo nutraukta tiek ugdymo sutarčių, kad turėjome priimti nelengvą sprendimą stabdyti mokyklos veiklą Klaipėdoje.

Siekdami likti sąžiningi prieš kitus tėvus ir prieš darbuotojus, kuo skubiau informavome juos apie situaciją iš karto, kai toks sprendimas buvo priimtas“, – aiškino A. Žilinskas.

Iš viso Klaipėdoje veikia 7 privačios mokyklos, kuriose praėjusių metų rugsėjo 1-ąją mokėsi 965 vaikai.

Informacijos šaltinis: ve.lt

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.