Patarimai/rekomendacijos, Vaikai/šeima

Prieš ir po: vaikų kambarys dviem gali būti ir estetiškas, ir tvarkingas

Apgyvendinti skirtingo amžiaus vaikus viename kambaryje daugeliui tėvų skamba kaip rimtas iššūkis. Ypač, kai vaikų amžius ir poreikiai yra skirtingi, o vietos reikia ne tik namų darbams ruošti, bet ir žaidimams.

Kaip padaryti, kad kambaryje vyrautų tvarka, o vietos pakaktų visiems, pademonstravo interjero dizainerė.

Šiauliuose gyvenantys Emilija su vyru ir dviem vaikais – septynerių mergaite ir penkerių berniuku pasiryžo pokyčiams. Dukra jau eina į mokyklą, o sūnus kelių metų bėgyje paseks sesers pėdomis.

Vis tik, nors vaikai dalinasi vienu kambariu, jame jie laiko beveik neleidžia, nes trūksta jaukumo ir patogumo. Interjero dizainerei teko nemenkas iššūkis – nesiimant kapitalinio remonto, atnaujinti kambarį taip, kad čia būtų gera ir patogu abiem vaikams.

Pirmas žingsnis – geras kambario suplanavimas

Įrengiant bet kurį kambarį, pirmiausia patariama pradėti nuo erdvės suskirstymo pagal funkcijas, šiuo atveju – miego, darbo, žaidimų ir daiktų laikymo. Vis tik, šio kambario išplanavimas pažėrė iššūkių.

Prie kiekvienos sienos yra architektūriniai elementai – durys, langai – tai stipriai ribojo kambario apstatymo galimybes. Tekopasitelkti išradingus sprendimus, kad viskas rastų savo vietą“, – sako IKEA interjero dizainerė Birutė Beniušė.

Ne mažiau svarbu, pasak specialistės, vaikų kambaryje palikti laisvės kūrybai, vietos žaidimams ir poilsiui. Taip pat svarbu apgalvoti vaikų poreikius ateityje, kad, praėjus keliems metams, netektų keisti sprendimų.

„Suskirsčius kambarį zonomis pagal paskirtį, tampa aišku, kur kiekvienas daiktas ar baldas turi atsidurti.

Atspirtimi gali būti ir langas – darbo stalą patartina planuoti prie natūralios šviesos šaltinio, kad piešiant ar ruošiant namų darbus nevargtų akys. Idealu, jei šviesa ant rašomojo stalo krenta iš priešingos pusės, nei laikote ranką, su kuria rašote“,  dalinasi ekspertė.

Atsiradus darbo zonai, specialistė rekomenduoja žaidimų zoną suplanuoti priešingoje kambario pusėje, kad žaislai neblaškytų dėmesio, o miego ir daiktų susidėjimo zonas skirstyti pagal baldų gabaritus.

Interjerą kurkite vaikų akimis

Įrengiant kambarį mažiesiems, B. Beniušė ragina žiūrėti vaiko akimis: apgalvokite, kad baldai ir kiti sprendimai būtų pritaikyti mažųjų ūgiui, o visi daiktai – lengvai pasiekiami. Tuomet galėsite tikėtis, kad kaskart paimti jie grįš į savo vietą, o kambarys išliks tvarkingas.

„Patartina atkreipti dėmesį į komfortiškus ir reguliavimo galimybę turinčius baldus. Pavyzdžiui, reguliuojamo aukščio mokyklinis stalas ir kėdė prisitaikys prie augančio vaiko ir augs kartu su juo“, – sako specialistė.

Dar vienas pravartus sprendimas, kai kambarį dalijasi du vaikai – dviaukštė lova. Kiekvienam vaikui šalia lovos specialistė pritaikė papildomą apšvietimą skaitymui ir lentynėles vandens stiklinei ar knygai pasidėti.

Verta pridurti, kad pirmasis lovos aukštas gali būti naudojamas ne tik miegui, bet ir laiko praleidimui – pasidėjus daugiau pagalvių, lovą galima naudoti ir kaip sofą.

Tvarkai palaikyti žaidimų erdvėje, interjero specialistė siūlo rinktis daiktų laikymo derinius su dėžėmis, kuriuose patogu laikyti žaislus. Jas galima išimti, nusinešti kur reikia, patiems vaikams susitvarkyti.

Prireikus, šias lentynas galima naudoti ir kaip suoliuką: anot B. Beniušės, papildžius pagalvėlėmis ir apšvietimu, jos puikiai tarnaus skaitymo kampeliui.

Kitiems daiktams ir rūbams laikyti interjero dizainerė panaudojo jau anksčiau kambaryje buvusią, integruotą spintą. Ją maksimaliai išnaudojo pritaikydama kelias komodas su stalčiais – taip vaikams bus patogiau patiems pasiekti savo drabužius.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.