Patarimai/rekomendacijos, Psichologija, Vaikai/šeima

Planetos ateitis – jaunuolių rankose: kaip juos sudominti tvariu gyvenimo būdu?

Vis daugiau jaunuolių puoselėja gamtai draugišką gyvenimo būdą – perka ekologiškesnį maistą, rengiasi drabužiais, įsigytais iš antrų rankų, ir nevengia išreikšti nuomonę, kad būtina saugoti mus supančią aplinką.

„Active Youth“ ir Klimato muziejaus vadovas bei „Samsung“ organizuojamo konkurso „Solve for Tomorrow“ mentorius Gediminas Kondrackis, užsibrėžęs tikslą šiemet klimato kaitos temomis pasikalbėti su 30 tūkst. moksleivių ir mokytojų, teigia, kad norint gyventi švaresnėje planetoje, tvarius įgūdžius turime formuoti jau nuo mažumės.

Šių laikų jaunimas dėmesio tvarumui skiria vis daugiau

G. Kondrackis pastebi, kad didžiausias pokytis, kuris leidžia šių laikų jaunimą vadinti žaliąja karta, yra pakitęs komforto suvokimas: „Savo aplinkoje pastebiu, kad jaunajai kartai nebereikia nuosavo automobilio – vis dažniau jaunuoliai naudojasi automobilių dalijimosi paslaugomis, mieste pilna dviračių, o, pavyzdžiui, traukinyje „Vilnius – Kaunas“ didžioji keleivių dalis yra būtent jaunuoliai, kurie važiavimo laiką išnaudoja darbui prie kompiuterio“.

Pašnekovo teigimu, džiugina ir tarp jaunimo vyraujantis suvokimas, kad norint jaustis komfortiškai, nereikia turėti daug daiktų – užtenka pačių būtiniausių.

„Kuo mažiau nereikalingų daiktų įsigijame, tuo mūsų gyvenimas yra tvaresnis“, – įsitikinęs G. Kondrackis.

Gyventi tvariau reikia mokytis nuo mažumės

Šią vasarą su Klimato muziejumi 16 Lietuvos miestų apvažiavęs ir moksleivius bei mokytojus klimato kaitos tema švietęs G. Kondrackis džiaugiasi, kad apie draugiškesnį aplinkai gyvenimo būdą moksleiviai sužino jau pradinėse klasėse.

„Šių dienų jaunimas apie klimato problemas ir žmogaus įtaką mus supančiai aplinkai sužino vos pradėję lankyti mokyklą.

O kur dar kas dieną matomi filmai ar reklamos, kuriose atsispindi tvarumo tematika. Bendraudamas su moksleiviais pastebiu, kad jie aplinkos būkle domisi sąmoningai, nes apie tai pradeda girdėti labai anksti, todėl natūralu, kad ši tema jiems yra labai svarbi“, – teigia G. Kondrackis.

Visgi vieno patarimo, kuris dar didesnę jaunimo dalį padėtų sudominti tvaresniu gyvenimo būdu pašnekovas išskirti negali: „Matyt, kaip ir yra sakoma, neįmanoma žmogaus priversti pamėgti konkretų dalyką.

Manau, kad jauniems žmonėms apie aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą kalbėti reikia sistemiškai ir nuolat“.

Susijusios naujienos

Palikti komentarą

Palikti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas.